NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Rosja-Turcja mówi ostatnią szansę na uniknięcie nieszczęścia Idlib”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ANKARA, Turcja (AP) – Szczyt między przywódcami Turcji i Rosji w czwartek może być ostatnią szansą na wypracowanie porozumienia, które pozwoli uniknąć dalszych nieszczęść w północno-zachodniej Syrii.W obliczu narastających strat dla swoich żołnierzy w prowincji Idlib w Syrii i potencjalnej fali uchodźców uciekających przed walkami, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest chętny do zawieszenia broni, a Władimir Putin jest gotowy na targi.

W obliczu zbliżającego się nowego kryzysu migracyjnego na granicach Europy wszystkie oczy będą skierowane na Moskwę, gdzie dwaj główni brokerzy władzy w Syrii zobaczą, czy mogą wypracować kolejną umowę wykuwającą północną Syrię, dostosowaną do ich własnych programów.

Bez względu na to, co uda im się wypracować, najprawdopodobniej tylko chwilowo zatrzyma karę wspieranego przez Moskwę ataku armii prezydenta Syrii Baszara Assada, który grozi dalszym cierpieniem 3 milionów ludzi uwięzionych w Idlibie.

„Głównym problemem w Idlib jest chęć Assada … ustanowienia pełnej kontroli nad tym obszarem i zablokowania granicy z Turcją, a także wypchnięcia 3 milionów ludności sunnickiej, nieprzyjaznej Assadowi, na turecką ziemię”, powiedział Vladimir Frolov, niezależny rosyjski analityk spraw zagranicznych.

Walka w Idlib, ostatnim kontrolowanym przez opozycję regionie Syrii, była już katastrofalna dla ludności. Prawie milion ludzi uciekło z domów od 1 grudnia, kiedy rozpoczęła się ostatnia ofensywa rządowa, w największej fali wysiedleń od czasu wybuchu wojny domowej w Syrii dziewięć lat temu. Nie mając dokąd pójść, wielu stłoczyło się przeciwko granicy z Turcją, która już gości 3,6 miliona syryjskich uchodźców i odmówiła wpuszczenia nowych.

Przybliża także Turcję, członka NATO, niebezpiecznie blisko wojny z Rosją.

W ostatnim miesiącu wojska syryjskie i tureckie wielokrotnie starły się na ziemi i na niebie, zabijając po obu stronach. W przypadku Turcji, która wysłała tysiące żołnierzy do Syrii w ciągu ostatnich kilku tygodni, interwencja była katastrofalna: 58 żołnierzy tureckich zabitych w ostatnim miesiącu, w tym 33 podczas jednego nalotu w ubiegłym tygodniu.

Wściekły Erdogan otworzył otwarte granice Turcji z Grecją, deklarując, że nie będzie już powstrzymywał migrantów i uchodźców pragnących wyjechać do Europy. Niektórzy europejscy przywódcy oskarżyli go o wykorzystywanie uchodźców do szantażowania Zachodu w celu wsparcia Turcji.

Analitycy twierdzą, że posunięcie to pokazało desperację Erdogana, zwłaszcza po tym, jak nie udało mu się uzyskać pożądanej pomocy ze strony NATO, i może się odwrócić, ponieważ dramatyczne sceny przypominające kryzys migracyjny w 2015 roku rozgrywają się u bram Europy.

„Stronę turecką wymusiła konieczność w nadziei, że wytworzona presja skręci ramię Europy” – powiedział Ahmet Kasim Han, profesor stosunków międzynarodowych na uniwersytecie Altinbas w Stambule

Gdy jego izolacja pogłębia się, Erdogan prawdopodobnie zadowoli się mniej niż to, do czego dąży podczas czwartkowych rozmów. Zapytany o swoje oczekiwania powiedział we wtorek dziennikarzom, że głównym tematem będzie „szybkie osiągnięcie zawieszenia broni w regionie”.

Również Moskwa wydaje się zainteresowana przywróceniem pewnego rodzaju status quo w Idlibie.

„Oczekujemy wspólnego poglądu na temat przyczyny obecnego kryzysu i jego konsekwencji oraz uzgodnimy zestaw środków w celu jego przezwyciężenia” – powiedział rzecznik Putina Dmitrij Pieskow.

Erdogan i Putin spotykali się wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat, aby koordynować swoje ruchy w Syrii. We wrześniu 2018 r. Zawarli umowę o deeskalacji na Idlib, która zapobiegła ofensywie syryjskiej. Porozumienie stworzyło strefę bezpieczeństwa wolną od ciężkiej broni i monitorowaną przez wojska tureckie, aby zatrzymać walkę. Ale umowa ostatecznie upadła.

W październiku umowa między dwoma przywódcami wyrzeźbiła strefę dalej na wschód wzdłuż granicy, z których każdy rozłożył siły, aby wypełnić pustkę po nagłym rozkazie prezydenta Donalda Trumpa wycofania tam sił USA.

Główną motywacją Erdogana jest teraz zapobieganie nowej fali uchodźców w Turcji. Jego główną dźwignią dla Putina jest pragnienie Moskwy silnych więzi z Turcją, aby zrównoważyć wpływy USA w regionie.

Putin zasygnalizował gotowość Rosji do uwzględnienia obaw Turcji o bezpieczeństwo. Po zabezpieczeniu interesów Moskwy i interesów jego syryjskich sojuszników poprzez odzyskanie kluczowych miast i zabezpieczenie krajowych zasobów gazu i fosforanów, może sobie pozwolić na uspokojenie Erdogana w pewnym stopniu na Idlibie.

Po śmiertelnym nalocie na tureckie wojska w zeszłym tygodniu Rosja odstąpiła na bok, pozwalając tureckim dronom i samolotom na tymczasowe uderzenie Syryjczyków, dając Turcji szansę na uratowanie twarzy. Ale w poniedziałek Rosja wycofała się, pomagając Syryjczykom odzyskać strategiczne miasto Saraqeb, które znajduje się przy głównej autostradzie Damaszek-Aleppo. Rosyjska żandarmeria wojskowa szybko przeniosła się do miasta, dając wyraźny znak Turcji, by nie próbowała go odzyskać.

Soner Cagaptay, dyrektor w Washington Institute for Near East Policy, powiedział, że rozmowy w Moskwie prawdopodobnie doprowadzą do porozumienia opartego na obecnej sytuacji w terenie, odzwierciedlając główne zyski dokonane przez siły syryjskiego rządu – pomyślały, że nie będzie według upodobań Turcji, która chce wycofać siły Assada.

„Assad weźmie kawał Syrii. Erdogan skończy z dużą częścią populacji – powiedział.

Erdogan chce wrócić do granic porozumienia z 2018 r. I Assad powstrzymać ataki. Rosji będzie trudno powiedzieć „tak” wszystkim tym żądaniom. Aby to osiągnąć, Erdogan musiałby przekonać Putina, że ​​ryzykuje głębokie szkody w związku z Turcją – a nawet bezpośredni konflikt.

Numan Kurtulmus, wiceprzewodniczący partii rządzącej Erdogana, podsumował myśl prezydenta w wywiadzie dla telewizji CNN-Turk.

„Rosjanie muszą zobaczyć, że Turcja i Rosja mają wielkie inwestycje w tym regionie. Nie sądzę, by chcieli Turcji jako całkowitego przeciwnika ze względu na reżim, który jest bliski upadku ”.

Han powiedział, że Erdogan gra w „eskalowaną grę kurczaka”.

„Fundamentalnym założeniem tej umiejętności jest to, że Rosja nie chce wchodzić w konflikt z Turcją” – powiedział.

Karam zgłosił się z Bejrutu. Współtworzyli pisarze prasowi Daria Litvinova i Vladimir Isachenkov w Moskwie.

zrodlo:apnews

CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: