DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Napięcia między Grecją a Turcją rosną w wyniku starć migrantów”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KASTANIES, Grecja (AP) – Grecja odpowiedziała w środę na zarzuty ze strony Turcji, że była odpowiedzialna za śmierć migranta, ponieważ jego organy graniczne starały się szóstego dnia, aby powstrzymać tysiące migrantów za pomocą gazu łzawiącego, granatów ogłuszających i armatek wodnych.

Napięcie graniczne nastąpiło po decyzji prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana z zeszłego tygodnia o ogłoszeniu otwartych bram kraju do Grecji, co najwyraźniej próbuje zmusić Europę do zaoferowania Turcji większego wsparcia w radzeniu sobie z wypadkami z wojny syryjskiej na południu.

Tureccy urzędnicy oskarżyli, że greckie strzały zabiły jednego migranta i zraniły pięciu innych – twierdzenie, że Ateny zdecydowanie odrzuciły.

Urząd Ekrem Canalp, gubernator tureckiej prowincji granicznej Edirne, powiedział, że śmierć nastąpiła po tureckiej stronie granicy w pobliżu przejścia Kastanie – lub Pazarkule po turecku -. Urzędnik w szpitalu uniwersyteckim Trakya w Edirne potwierdził śmierć i obrażenia.

Reporterzy ze strony greckiej usłyszeli coś, co brzmiało jak ostrzał z broni palnej, choć nie było jasne, czy użyto amunicji na żywo. Można było zobaczyć ludzi niosących między sobą coś, co mogło być osobą, i biegło do tureckiego posterunku granicznego. Wkrótce potem została co najmniej jedna karetka.

Greckie władze graniczne oświadczyły również w środę, że policja turecka strzela do nich gazem łzawiącym, i dostarczyły wideo, które, jak twierdzą, potwierdziło ich twierdzenie.

Rzecznik greckiego rządu Stelios Petsas kategorycznie zaprzeczył, by jakikolwiek migrant został ranny lub zabity przez władze greckie.

„Strona turecka tworzy i rozprasza fałszywe wiadomości skierowane przeciwko Grecji” – powiedział. „Nie ma takiego incydentu z pożarem ze strony władz greckich”.

Turcja również twierdziła w poniedziałek, że migrant został zabity, czego Ateny ponownie zaprzeczyły.

Kryzys na granicy dwóch sojuszników z NATO – i historycznych regionalnych rywali – pojawia się w czasie, gdy napięcia były już wysokie w związku z prawami do poszukiwań na morzu.

Decyzja Erdogana o otwarciu granicy zachęciła tysiące ludzi szukających lepszego życia w Europie do spróbowania szczęścia drogą lądową i morską. Ostrzegł, że miliony migrantów mogą podążać drogą Europy.

Twierdzi, że ponad 100 000 osób z powodzeniem przedostało się do Grecji, znacznie powyżej liczby zgłaszanych przez Grecję lub obserwowanych przez reporterów na granicy.

Władze greckie poinformowały w środę, że od soboty rano ponad 32 000 prób nielegalnego przekroczenia granicy Evros zostało udaremnionych, a 231 osób – głównie Afgańczyków – zostało aresztowanych. Po upadku we wtorek, kiedy najlepsi urzędnicy Unii Europejskiej odwiedzili granicę, próby z grubsza potroiły się do 4600 w środę, podczas gdy około 15 000 osób zgromadziło się wzdłuż granicy.

Unia Europejska oskarżyła Erdogana o szantaż.

Erdogan podjął decyzję o otwarciu granicy po popieranej przez Rosję ofensywie rządu syryjskiego na północno-zachodnią prowincję Idlib w Syrii, która zabiła dziesiątki tureckich żołnierzy walczących w Syrii i skłoniła prawie milion syryjskich cywilów do skierowania się w stronę Turcji.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres „jest bardzo zaniepokojony sytuacją na granicy”, powiedział rzecznik ONZ Stephane Dujarric.

Oprócz starań, aby migranci nie przekroczyli lądu, Grecja musi patrolować swoje wody, ponieważ setki migrantów udały się na wschodnie wyspy Morza Egejskiego z pobliskiego wybrzeża Turcji. Migranci przechodzą przez zatłoczone i niezdatne do żeglugi łódki dostarczane przez przemytnicze pierścienie. Dziecko zmarło, gdy łódź, którą miał w tym tygodniu, wywróciła się na wyspę Lesbos.

Wichury i wzburzone morza utrudniały przeprawy przez morze w środę.

Rząd Grecji nazwał sytuację bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego i nałożył środki nadzwyczajne w celu przeprowadzenia szybkich deportacji i zamrożenia wniosków o azyl na okres jednego miesiąca. Imigranci zgłaszają, że zostali zepchnięci z powrotem przez granicę do Turcji.

Wydaje się, że masowy ruch w kierunku Grecji jest zorganizowany. Autobusy, minibusy, samochody i taksówki zostały dostarczone w Stambule, aby przewozić ludzi do granicy, a niektórzy z tych, którzy zdołali przejść, powiedzieli, że władze tureckie powiedzieli im, aby pojechały do ​​Grecji.

Tymczasem w środę tureccy urzędnicy zamknęli jedyne inne przejście drogowe do Grecji, powołując się na „techniczne” prace.

Ministrowie spraw wewnętrznych Unii Europejskiej przeprowadzili rozmowy w nagłych wypadkach, aby okazać solidarność z Grecją i zwiększyć wyposażenie, aby wzmocnić granicę bloku 27 państw z Turcją.

Komisja Europejska chwali Grecję za „tarczę” na zewnętrznych granicach Europy.

Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian, przemawiając w Senacie Francji, powiedział: „presja migracyjna jest u drzwi Europy … Ta presja migracyjna jest organizowana przez reżim prezydenta Erdogana w celu szantażowania Unii Europejskiej. UE nie poddaje się szantażowi ”.

Turcja ze swojej strony oskarżyła Grecję o złe traktowanie uchodźców.

W środę Erdogan wezwał Grecję i inne kraje europejskie do poszanowania praw migrantów. Oskarżył także kraje UE o obłudne zachowanie, mówiąc, że rzuciły się na pomoc Grecji „pieniędzmi, łodziami i żołnierzami”, aby zapobiec nowemu napływowi migrantów, ale zignorował trudną sytuację Turcji dotyczącą 3,7 miliona syryjskich uchodźców na jej terytorium.

Tymczasem Republika Czeska, Węgry, Polska i Słowacja zobowiązały się pomóc Grecji w radzeniu sobie z presją na jej granicy. Cztery kraje są znane ze swojej twardej postawy wobec migrantów i odrzuciły unijny plan redystrybucji uchodźców w państwach członkowskich.

Szef Rady Europejskiej Charles Michel spotkał się z Erdoganem w środę w Ankarze, podczas gdy wiceprzewodniczący UE Josep Borrell i komisarz ds. Zarządzania kryzysowego Janez Lenarcic rozmawiali z wiceprezydentem Turcji Fuatem Oktayem.

Rozmawiając z dziennikarzami po spotkaniu z Erdoganem, Borell powiedział, że delegacja UE poprosiła Turcję „nie zachęcać do dalszego przemieszczania się uchodźców i migrantów w kierunku granic UE”.

Borell powiedział, że odpowiedź tureckich urzędników była taka, że ​​Turcja nie zachęcała ludzi do przeprowadzki, ale że „nie mogą powstrzymać ludzi przed tym”.

Fraser zgłosił się z Ankary w Turcji. Elena Becatoros i Nicholas Paphitis w Atenach, Sylvie Corbet w Paryżu, Edith Lederer z ONZ i Karel Janicek w Pradze przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: