DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Na granicy grecko-tureckiej dochodzi do starć, gdy migranci starają się o wjazd”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KASTANIES, Grecja (AP) – Władze greckie strzelały w środę rano gazem łzawiącym i granatami ogłuszającymi, aby odepchnąć nacisk migrantów na przekroczenie granicy lądowej z Turcją, gdy presja utrzymywała się wzdłuż granicy po tym, jak Turcja powiedziała, że jej własna granica z Europą jest otwarta dla każdego chciałem przejść.

Starcia miały miejsce w pobliżu wioski granicznej Kastanie, wzdłuż ogrodzenia granicznego, które obejmuje znaczną część granicy lądowej, która nie jest wyznaczona przez rzekę Evros biegnącą wzdłuż granicy.

Turcja poradziła sobie z zagrożeniem otwarcia swoich granic i wysłania migrantów do Europy w zeszłym tygodniu. Działania prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana wywołały dni gwałtownych starć i scen chaosu na granicy lądowej, gdzie zgromadziły się tysiące migrantów i uchodźców.

Setki innych udały się na greckie wyspy z pobliskiego tureckiego wybrzeża w pontonach. Jedno dziecko zmarło, kiedy ponton został przewrócony u wybrzeży greckiej wyspy Lesbos na początku tego tygodnia.

Rząd nazwał sytuację bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego Grecji i nałożył środki nadzwyczajne w celu przeprowadzenia szybkich deportacji i zamrożenia wniosków o azyl na okres jednego miesiąca. Imigranci zgłaszają, że zostali zepchnięci przez Turcję na granicę.

Oświadczenie Turcji, że nie powstrzyma tych, którzy chcą przedostać się do Europy, pojawiło się podczas wspieranej przez Rosję ofensywy syryjskiego rządu w północno-zachodniej prowincji Syrii Idlib, gdzie walczą wojska tureckie.

Ofensywa zabiła dziesiątki żołnierzy tureckich i wysłała prawie milion syryjskich cywilów w kierunku zamkniętej granicy Turcji. Jednak Oleg Zhuravlev, szef rosyjskiego centrum koordynacyjnego wojskowego w Syrii, powiedział we wtorek twierdzenia o kryzysie humanitarnym w Idlibie.

Żurawlew powiedział, że władze tureckie „gromadzą” około 130 000 uchodźców, którzy przebywali w tymczasowych obozach w pobliżu granicy turecko-syryjskiej w kierunku granicy z Grecją. Powiedział, że większość nie pochodzi z Syrii.

Na greckiej granicy lądowej z Turcją greckie władze poinformowały, że turecka policja pali gaz łzawiący na greckiej granicy i pilnujące go władze, i dostarczyła wideo, które, jak twierdzą, potwierdziło ich twierdzenie.

Turcja ze swojej strony oskarżyła Grecję o złe traktowanie uchodźców.

„Grecja traktuje uchodźców okropnie, a następnie odwraca się, by obwiniać Turcję”, Fahrettin Altun, dyrektor ds. Komunikacji prezydentury Turcji, napisał na Twitterze we wtorek wieczorem. „Do tego rodzaju podwójnych standardów i hipokryzji przywykliśmy od lat. Kraj, który właśnie zawiesił tymczasową ochronę i gazyfikowane migracje, nie ma moralnego autorytetu! ”

W środowym przemówieniu do prawodawców ze swojej partii rządzącej Erdogan wezwał Grecję i inne kraje europejskie do poszanowania praw migrantów. Pokazał zdjęcie przedstawiające Greków, którzy podobno znaleźli schronienie w Syrii w 1942 r., Mówiąc: „Grecy, którzy próbują wszelkiego rodzaju metod uchronienia uchodźców przed ich krajami – od zatopienia ich na morzu po strzelanie do nich kulami – nie powinni zapominać, że może kiedyś trzeba okazywać to samo miłosierdzie. ”

Oskarżył także kraje UE o obłudne zachowanie, mówiąc, że rzuciły się na pomoc Grecji „pieniędzmi, łodziami i żołnierzami”, aby zapobiec nowemu napływowi migrantów, ale zignorowały trudną sytuację Turcji dotyczącą 3,7 miliona syryjskich uchodźców na jej terytorium.

Tymczasem szef Rady Europejskiej Charles Michel miał spotkać się z Erdoganem w środę w Ankarze, podczas gdy wiceprzewodniczący UE Josep Borrell i komisarz ds. Zarządzania kryzysowego Janez Lenarcic przeprowadzą rozmowy z wiceprzewodniczącym Turcji Fuatem Oktayem.

Czołowi urzędnicy UE, w tym Michel i szef Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, odwiedzili we wtorek grecki obszar przygraniczny wraz z grecką premier Kyriakos Mitsotakis, która powiedziała, że Turcja „systematycznie zachęcała i pomagała dziesiątkom tysięcy uchodźców i migrantów w nielegalnym wjeździe do Grecji. ”

Władze greckie podały, że w środę na grecko-tureckiej granicy lądowej przebywało około 15 000 osób. Powiedzieli, że od soboty rano do środy rano zablokowali 27 832 próby przekroczenia granicy i aresztowali łącznie 220 osób, którym udało się przekroczyć granicę.

Von der Leyen wyraził poparcie dla Grecji, zauważając, że granica to nie tylko granica krajowa, ale zewnętrzna granica UE. Ci, którzy próbowali przedostać się do Grecji, zostali „zwabieni fałszywymi obietnicami w tej desperackiej sytuacji” – powiedziała.

Ankara spotkała się z ostrą krytyką niektórych krajów europejskich.

„Ludzie są wykorzystywani przez prezydenta Erdogana jako futbol polityczny, broń i narzędzia nacisku na Unię Europejską” – powiedział we wtorek austriacki kanclerz Sebastian Kurz.

Suzan Fraser w Ankarze w Turcji i Elena Becatoros w Atenach przyczyniły się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: