DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Koronawirus. Rządowy sztab kryzysowy i ćwiczenia w polskich szpitalach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W środę o godz. 18, w ramach działań prewencyjnych w związku z zagrożeniem koronawirusem, zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który ma się spotykać codziennie i koordynować działania administracji państwowej.

Wśród planów są m.in. ćwiczenia w szpitalach na wypadek epidemii. W środę rano na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce.

W poniedziałek Sejm uchwalił specustawę, którą poparła większość sił politycznych, a w piątek pracować będą nad nią senatorowie.

Na środę na godz. 18 zwołany został rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Jak wyjaśniał na wtorkowej konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, rząd wchodzi w tryb działania ustawy regulującej sytuacje kryzysowe.

„Odtąd ten zespół będzie się spotkał codziennie i to on będzie koordynował, w skali całej administracji państwowej, w skali całego państwa, wszystkie działania na rzecz przygotowań na nadejście wirusa do Polski” – podkreślał szef KPRM.

Ćwiczenia w szpitalach

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział z kolei, że wśród zaplanowanych działań jest przeprowadzenie ćwiczeń w wybranych szpitalach w kraju na wypadek epidemii koronawirusa. Jak zaznaczył, decyzja została podjęta po prośbach dyrektorów placówek i po konsultacji z Narodowym Funduszem Zdrowia.

„W Polsce jeszcze nie mamy wirusa, ale już zaczynamy ćwiczenia. W każdym województwie będą wybrane jeden do dwóch szpitali, gdzie zostaną rozłożone polowe izby przyjęć, które będą służyły przyjmowaniu zainfekowanych pacjentów” – tłumaczył Szumowski. Rząd chce, aby takie działania – zanim przyjdzie potrzeba do ich podjęcia – były już przećwiczone. „Na dzień dzisiejszy są to działania wyprzedzające” – wskazywał minister zdrowia.

Jedne z takich ćwiczeń odbędą się w środę na Śląsku – w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie oraz Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie. Na Podkarpaciu natomiast strażacy i personel medyczny będą ćwiczyć w Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu oraz przy Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu. Działania mają być prowadzone w taki sposób, aby nie dezorganizować pracy placówek i aby nie utrudniać przyjmowania pacjentów.

Wśród podejmowanych działań mieści się zaopatrywanie w szpitali. Jak informował we wtorek resort zdrowia, Agencja Rezerw Materiałowych przekazała sprzęt ochrony osobistej m.in. do 65 szpitali z oddziałami zakaźnymi, które zgłosiły takie zapotrzebowanie. Sprzęt dotarł też na wszystkie lotniska, a w środę dotrze do stacji pogotowia, zespołów ratownictwa medycznego i wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Epidemia koronawirusa

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. W Europie, krajami najbardziej dotkniętymi koronawirusem są Włochy i Francja.

We wtorkowym komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że od 31 grudnia 2019 r. do 3 marca na całym świecie zanotowano ponad 90,6 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło 3,1 tys. osób.

Zgony zanotowano w Chinach kontynentalnych (2946), Iranie (66), Korei Południowej (34), we Włoszech (52), na pokładzie międzynarodowego przewoźnika (Japonia – sześć), Tajwanie (jeden), Filipinach (jeden), Japonii (trzy), Francji (dwa), Australii (trzy), Tajlandii (jeden) i USA (sześć).

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego, GIS nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

interia.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: