DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Kongres osiąga porozumienie w sprawie 8,3 miliarda dolarów na walkę z koronawirusem”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – negocjatorzy Capitol Hill osiągnęli porozumienie w sprawie 8,3 miliardów dolarów na walkę z epidemią koronawirusa, która rozprzestrzenia się i grozi poważnym szokiem dla gospodarki oraz zakłóceniami codziennego życia w USAŚrodek natychmiast padł na podłogę na krótką, dwustronną debatę; Izba zagłosuje nad ustawą później w środę, a przywódcy Senatu nalegają na głosowanie w tej izbie do końca tygodnia.

„Największym obowiązkiem rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa Amerykanom”, powiedziała przewodnicząca komisji ds. Środków mieszkaniowych Nita Lowey, D-N.Y. „Ten awaryjny dodatek dotyczy koronawirusa i podejmuje krytyczne kroki w celu ochrony narodu amerykańskiego przed tą śmiertelną i rosnącą epidemią”.

Prawodawstwo zebrało się w niewiele ponad tydzień, co jest rzadkością w głęboko spolaryzowanym Waszyngtonie. To ponad trzykrotność planu o wartości 2,5 miliarda dolarów zaprezentowanego przez prezydenta Donalda Trumpa w zeszłym tygodniu.

Jednak Trump z pewnością podpisze ten środek, który cieszy się błogosławieństwem najlepszych republikanów, takich jak przywódca większości Senatu Mitch McConnell, R-Ky., I czołowy republikanin Kevin McCarthy z Kalifornii.

„Ten moment wymaga współpracy i jedności” – powiedział McConnell. „Czas dać naszym ekspertom zdrowia publicznego i pracownikom służby zdrowia zasoby niezbędne do wzrostu w tym trudnym czasie”.

Umowa została zawarta po tym, jak marszałek domu Nancy Pelosi, D-Calif., Porzuciła popyt, w przeciwieństwie do republikanów i przemysłu farmaceutycznego, aby zagwarantować, że wszelkie szczepionki i leczenie uzależnień opracowane w oparciu o badania rządowe – ale wyprodukowane przez firmy farmaceutyczne – w „przystępnych” cenach.

Zamiast tego ponad 3 miliardy USD zostaną przeznaczone na badania i rozwój w zakresie szczepionek, leków stosowanych w leczeniu i testów diagnostycznych, w tym 300 milionów USD dla rządu na zakup takich leków od producentów po „uczciwych i rozsądnych” cenach w celu dystrybucji ich wśród osób potrzebujących to – co jest standardem stosowanym we wcześniejszych kryzysach, takich jak wybuch grypy H1N1 w 2009 roku.

Zapewniłoby to również ponad 2 miliardy dolarów na pomoc rządom federalnym, stanowym i lokalnym w przygotowaniu się na zagrożenie koronawirusem i reagowanie na nie, w tym 300 milionów dolarów na fundusz szybkiego reagowania Centrum Kontroli Chorób. Kolejne 1,3 miliarda dolarów zostanie wykorzystane na walkę z wirusem za granicą.

Kolejny prawie miliard dolarów zapewni zaopatrzenie medyczne i inne kroki przygotowawcze, takie jak 350 milionów dolarów, aby agresywnie iść za wirusem w „gorących punktach”, takich jak stan Waszyngton, 500 milionów dolarów na zakup leków, masek i innych materiałów medycznych dla stanów, samorządów i szpitali, i 100 milionów dolarów na wspólnotowe centra zdrowia. Przeznaczy 500 milionów dolarów na Medicare na zdalne konsultacje w sprawie „telezdrowia”, które pozwolą chorym uzyskać leczenie bez wizyty u lekarza.

„Ta solidna, dwustronna umowa wykracza znacznie poza całkowicie nieadekwatną prośbę Prezydenta, by faktycznie zaspokoić potrzeby, które słyszymy z naszych stanów i pomoże zapewnić dostępność testów i szczepionek dla wszystkich, którzy ich potrzebują”, powiedział senator Patty Murray z D-Wash .

Porozumienie pojawia się, gdy wybuch w USA wydaje się coraz bardziej dotyczyć pracowników, którzy zostali pouczeni, aby pozostać w domu, imigrantów, którzy mogą obawiać się szukania leczenia, ponieważ przebywają w USA nielegalnie, oraz potencjalnie szybkiego rozprzestrzeniania się wśród osób bezdomnych. Możliwe są również powszechne zamknięcia szkół.

„Naród amerykański obawia się rozprzestrzeniania koronawirusa w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Globalne rynki finansowe są na krawędzi – powiedział senator Richard Shelby, R-Ala., Przewodniczący Komisji ds. Środków. „Oba są odporne, ale potrzebne są energiczne działania w celu uspokojenia nerwów, ustabilizowania sytuacji i obejścia kryzysu.

Wiceprezydent Mike Pence, który koordynuje reakcję administracji, w środę po południu wrócił do Kapitolu, aby osobno poinformować demokratów i republikanów.

Również w środę spotykają się główni przywódcy kongresu, aby omówić, jakie dodatkowe kroki mogą być potrzebne, aby zapewnić bezpieczeństwo kompleksu Capitol – dla prawodawców i personelu, a także roczny napływ odwiedzających tej wiosny.

Osobno Departament Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział w środę, że zapewnia 35 milionów dolarów dla 28 stanów i miejscowości, aby pomóc ich departamentom zdrowia publicznego w reagowaniu na wybuch epidemii, a także zwiększyć nadzór nad wirusem.

Stan Waszyngton, w którym zginęło 10 osób, otrzyma 2,75 miliona dolarów, a Kalifornia 4,5 miliona dolarów. Według urzędników federalnych pieniądze powinny być dostępne dla stanów na początku przyszłego tygodnia i pochodzą z ponad 135 milionów dolarów, które sekretarz HHS Alex Azar przekazał z innych kont departamentów, aby pomóc w odpowiedzi na koronawirusa.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: