DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Tornado uderza w centrum Nashville, co najmniej 8 umiera w Tennessee”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NASHVILLE, Tenn. (AP) – Tornada przedarły się przez Tennessee we wtorek, niszcząc co najmniej 40 budynków i zabijając co najmniej osiem osób. Jeden z twisterów spowodował poważne zniszczenia w centrum Nashville.

Przed świtem ukazał się krajobraz wypełniony zburzonymi ścianami i dachami, zatrzaśniętymi liniami energetycznymi i ogromnymi połamanymi drzewami, pozostawiając ulice miasta w zatoce. Szkoły, sądy, linie tranzytowe, lotnisko i stolica stanu zostały zamknięte, a niektóre uszkodzone lokale wyborcze zostały przeniesione na kilka godzin przed rozpoczęciem głosowania w Wielki Wtorek.

Mieszkańcy historycznej dzielnicy Germantown chodzili z konsternacją, gdy ekipy ratunkowe zjeżdżały z dróg. Dachy zostały zerwane z budynków mieszkalnych, duże drzewa zostały wyrwane z korzeniami, a gruz zaśmiecono wiele chodników.

„Tornado przemknęło przez hrabstwo” – powiedział burmistrz Nashville, John Cooper, Tennessean podczas wizyty w pogotowiu ratunkowym we wtorek. „W szpitalu są ludzie i, szczerze mówiąc, doszło do ofiar śmiertelnych”.

Maggie Hannan, rzeczniczka Agencji Zarządzania Kryzysowego, potwierdziła osiem zgonów, w tym jedną w Nashville, cztery w hrabstwie Putnam, dwie w hrabstwie Wilson i jedną w hrabstwie Benton.

Tornada zostały odrodzone przez linię silnych burz, które spowodowały zniszczenia w całym Tennessee, gdy przemieszczały się przez państwo po północy. Hannan powiedział, że ucierpiały budynki, drogi, mosty, media i firmy.

Jedno tornado w pobliżu centrum Nashville i podobno pozostało na ziemi w Ermitażu, około 10 mil (16 kilometrów) na wschód od miasta. Inne obszary zgłaszające rozległe szkody obejmowały Mt. Julia.

„Na naszą społeczność wywarł znaczący wpływ”, Mt. Departament Policji Julii napisał na Twitterze. Departament powiedział, że wiele domów zostało uszkodzonych i zgłoszono wiele obrażeń. „Nadal szukamy rannych. Zostań, jeśli możesz.

Policja i załogi straży pożarnej reagowały na około 40 zawaleń budynków w całym mieście, podała policja w Metro Nashville.

John C. Tune Airport, siostrzane lotnisko Nashville International w West Nashville, „poniósł znaczne szkody z powodu trudnych warunków pogodowych”, powiedziała rzeczniczka Kim Gerlock w oświadczeniu z wczesnego wtorku rano. Kilka hangarów zostało zniszczonych, a linie energetyczne nie działają, powiedziała, dodając, że nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Gerlock poprosił społeczeństwo o unikanie lotniska do odwołania, a organ zarządzający lotniskiem uruchomił swoje Centrum Operacji Kryzysowych w celu koordynacji reakcji.

Film opublikowany online ze wschodniego Nashville pokazał coś, co wyglądało na dobrze zdefiniowane tornado poruszające się szybko po mieście, migające błyskawicą po drodze.

Wiatr oderwał dachy i przewrócone ściany, odsłaniając salony i kuchnie w zniszczonych domach. Zwinięte linie energetyczne i połamane drzewa zatrzymały się na samochodach, drogach i gruzach.

Wśród zawalonych budynków znajdowało się miejsce muzyki popularnej, które właśnie odbyło wiec wyborczy dla kandydata na prezydenta Berniego Sandersa. Tłum wyjechał na krótko przed uderzeniem twistera w piwnicę East Nashville, poinformował Tennessean.

Katastrofa wpłynęła na głosowanie w Tennessee, jednym z 14 stanów Super wtorek. Sekretarz stanu Tre Hargett ogłosił, że niektóre lokale wyborcze w Nashville zostały przeniesione, a witryny w Nashville, a także w hrabstwach Davidson i Wilson zostały otwarte o godzinę później, ale nadal zamykane o godz.

Według WSMV-TV doniesiony wyciek gazu wymusił ewakuację budynku IMT w Germantown. Dziesiątki ludzi, nagle bezdomnych, wiozą swoje rzeczy po wysypanych śmieciami ulicach po tym, jak wybuchło tornado.

Amerykański Czerwony Krzyż z Tennessee otworzył schronienie dla wysiedlonych mieszkańców śródmieścia na Nashville Farmers Market, na północ od stolicy stanu, ale przerwa w dostawie prądu zmusiła ludzi do przeniesienia się ponownie na Centennial Sportsplex, donosi Tennessean.

Awaria objęła również budynek stolicy, co wymusiło odwołanie posiedzeń legislacyjnych.

Nashville Electric napisał na Twitterze, że cztery jego podstacje zostały uszkodzone podczas tornada. Przerwy w dostawie prądu od 4 rano dotknęły ponad 44 000 klientów, podało przedsiębiorstwo energetyczne.

Metro Nashville Public Schools poinformowało, że jego szkoły zostaną zamknięte we wtorek z powodu uszkodzeń spowodowanych przez tornado. Hrabstwo Wilson, na wschód od stacji metra Nashville, zamknie szkoły do końca tygodnia.

System burz pozostawił po sobie tylko rozproszone deszcze, gdy przeniósł się do wschodniego Tennessee, zachodniej Wirginii i Ohio.

Wśród współpracowników AP są Travis Loller i Kimberly Kreusi w Nashville oraz Becky Yonker w Louisville.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: