DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

” Nowy kryzys migracyjny na granicach Europy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ANKARA (AP) – W obliczu potencjalnej fali blisko miliona ludzi uciekających przed walkami w północnej Syrii, Turcja otworzyła swoje granice z Grecją dla tysięcy uchodźców i innych migrantów próbujących dostać się do Europy i zagroziła wysłaniem „milionów” więcej.

Grecja odpowiedziała, zamykając granicę lądową, pędząc w posiłkach wojskowych i policyjnych, i próbowała powstrzymać migrujące łodzie przed próbą krótkiego, ale niebezpiecznego przejścia z tureckiego wybrzeża na wschodnie wyspy.

Organizacje zajmujące się prawami człowieka wezwały do ​​podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania dalszego pogarszania się sytuacji, ostrzegając przed nadchodzącym kryzysem humanitarnym.

POWIĄZANE HISTORIE:

– Tysiące migrantów szuka sposobu na ominięcie zamkniętej granicy z Grecją

– Dziecko umiera, gdy migranci pędzą do przekroczenia granicy grecko-tureckiej

– eskalacja walk w Turcji i Syrii; masa uchodźców na granicy UE

Oto spojrzenie na sytuację na granicy i czy to początek kolejnego kryzysu migracyjnego w Europie.

KIM SĄ ZEBRANI MIGRANCI NA GRECJI?

Turcja przyjmuje 4 miliony uchodźców, w tym około 3,6 miliona z Syrii. Wcześniej ich przepływ w Turcji był ściśle regulowany i na mocy umowy z Unią Europejską w 2016 r. Turcja zaostrzyła kontrole graniczne. Odkąd Ankara ogłosiła w zeszłym tygodniu, że nie utrudni to osobom starającym się wjechać do Europy, tysiące Afgańczyków, Irańczyków, Syryjczyków, Pakistańczyków i innych osób z Afryki i Azji pospieszyło, by spróbować szczęścia.

Wprawdzie pchnięcie rzekomo wynika z konfliktu na południu Turcji, greccy urzędnicy twierdzą, że bardzo niewielu ostatnich przybyłych to Syryjczycy. Większość aresztowanych w poniedziałek to Afgańczycy, Pakistańczycy i Marokańczycy. Dane ze stycznia, przed wzmożonymi walkami w Syrii, pokazują, że 35 procent osób, które przybyły do ​​Grecji z Turcji, to Afgańczycy. Syryjczycy stanowili 14 procent.

W JAKI SPOSÓB WIELU PRZEPŁYWAŁO NA GRECJĘ?

Do późnego wtorku władze greckie aresztowały i oskarżyły 218 osób o nielegalny wjazd po przekroczeniu granicy lądowej z Turcją. Od soboty udaremniono około 26 500 prób przejścia, choć wydawało się, że presja słabnie zarówno na lądzie, jak i na morzu. Około 520 przybyło na wyspy greckie w ciągu 24 godzin do wtorku rano, w porównaniu z prawie 1000 dzień wcześniej.

Według Międzynarodowej Organizacji Migracji ONZ 13 000 osób zebrało się na 212-kilometrowej granicy do sobotniego wieczora. Tymczasem Turcja twierdzi, że ponad 100 000 uchodźców opuściło swoje terytorium, ale nie ma dowodów na poparcie tego twierdzenia. Niespokojni sojusznicy NATO, Grecja i Turcja, są historycznymi regionalnymi rywalami, którzy zbliżyli się do wojny trzy razy w ciągu ostatniego półwiecza, a nawet przed tym kryzysem stosunki kryzysowe były napięte w związku z prawami do poszukiwań podmorskich.

DLACZEGO ERDOGAN OTWORZYŁ BRAMĘ?

Turcja od dawna narzeka na brak wsparcia, jakie otrzymuje, aby wziąć na siebie ciężar opieki nad największą na świecie populacją uchodźców. Pomimo obietnicy 6 miliardów euro na opłacenie usług dla Syryjczyków, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan chce renegocjować umowę z UE. Mówi, że Turcja wydała dotychczas 40 miliardów dolarów na przyjęcie uchodźców.

Ankara szuka także poparcia dla swojej polityki w Syrii, w której sprzeciwia się prezydentowi Syrii Baszarowi Assadowi i bojownikom kurdyjskim związanym z PKK, który walczył w 35-letniej rebelii w Turcji. Erdogan chce wykorzystać terytorium zajęte przez Kurdów w październiku, aby przesiedlić uchodźców z Turcji, ale plan spotkał się z niewielkim poparciem międzynarodowym.

CZY MUSI BYĆ TO 2015 PONOWNIE?

W 2015 r. Milion uchodźców dotarło do Europy, przejeżdżając głównie z Turcji do Grecji, aw mniejszym stopniu z krajów takich jak Libia do Włoch. Chociaż Erdogan powiedział w poniedziałek, że „miliony” wkrótce będą czekały na przekroczenie granicy greckiej, państwa graniczne UE, takie jak Grecja i Bułgaria, szybko zmobilizowały policję, straż graniczną i wojsko, aby poradziły sobie ze scenariuszem i wydają się lepiej przygotowane do zatrzymania na dużą skalę przejazdy lądowe niż w 2015 r. Przejazdy morskie są jednak znacznie trudniejsze do zatrzymania. Gdy turecka straż przybrzeżna nie robi nic, aby powstrzymać łodzie migrujące zmierzające na wyspy greckie, gdy słabe, przeludnione jednostki znajdą się na wodach Grecji, nie można ich zawrócić. Bardzo często ich pasażerów trzeba uratować z tonących lub kalekich łodzi. Liczba osób przybywających do Grecji pod koniec ubiegłego roku była na najwyższym poziomie od 2016 r., Nawet zanim Turcja zniosła kontrole graniczne, a UE obawia się powtórzenia kryzysu, który wywołał podziały między państwami członkowskimi.

CO OZNACZA TO DLA GRECJI?

Jeszcze przed obecnym kryzysem Grecja walczyła z dziesiątkami tysięcy migrantów, którzy przybyli z Turcji. Większość chce kontynuować rozwój w lepiej prosperujących krajach UE, takich jak Niemcy, ale utknęła w Grecji po zamknięciu granic w krajach położonych dalej. Obozy dla migrantów na wyspie są wielokrotnie większe niż pojemność – ponad 20 000 osób przebywa na samym Lesbos – a warunki życia są tam tragiczne. Zgodnie z umową między UE a Turcją nowi przybysze muszą pozostać na wyspach, dopóki ich oferty azylowe nie zostaną rozpatrzone, ale długi proces azylowy doprowadził do dużych zaległości. Mieszkańcy wyspy tracą cierpliwość po pięciu latach ciężkiego napływu migrantów w Europie, a wysiłki greckiego rządu na budowę nowych obozów dla więźniów na Lesbos i Chios wywołały zamieszki na wyspach.

_

Nicholas Paphitis relacjonował z Aten w Grecji.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: