DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Kryzys wirusowy rozprzestrzenia się w Iranie, odpływy w Chinach; Ślubowania G7 rozwiązane”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

PEKIN (AP) – koronawirus rozprzestrzenił się głęboko w rządzie Iranu, Korea Południowa przyspieszyła walkę z epidemią, rozpoczynając testy drive-thru, a siedem głównych gospodarek próbowało wzmocnić globalne zaufanie we wtorek, zobowiązując się do użycia „wszystkich odpowiednich narzędzi” przeciwdziałać skutkom gospodarczym.

Karetki pogotowia są zaparkowane w celu transportu pacjentów z łagodnymi objawami koronawirusa w Daegu, Korea Południowa, wtorek, 3 marca 2020 r. Liczba przypadków koronawirusa w Chinach nadal słabła we wtorek, nawet gdy epidemia objęła mocniejszą pozycję poza Azją. (Lee Moo-ryul / Newsisvia AP)

Wybuchy grzybów na Bliskim Wschodzie, w Europie i Korei Południowej kontrastowały z optymizmem w Chinach, gdzie tysiące odzyskanych pacjentów wracało do domu. Klastry wirusów w Stanach Zjednoczonych doprowadziły szkoły i metro do dezynfekcji, przyspieszyły poszukiwania szczepionki i rozpowszechniły obawy przed narażeniem wśród mieszkańców domów opieki.

„Jesteśmy na nieznanym terytorium”, powiedział szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Najwyższy przywódca Iranu nakazał wojsku pomóc urzędnikom służby zdrowia w walce z wirusem, który według władz zabił 77 osób – najbardziej śmiertelny wybuch poza Chinami.

Wśród zmarłych w Iranie jest powiernik Ajatollaha Ali Chamenei, były ambasador Iranu w Watykanie i niedawno wybrany członek parlamentu. Według mediów państwowych wśród chorych jest 23 członków parlamentu i szef krajowej służby ratunkowej.

Irański szef sądownictwa, Ebrahim Raisi, powiedział, że niektórzy gromadzą zapasy medyczne dla zysku i wezwał prokuratorów, by nie okazywali litości.

„Gromadzenie środków dezynfekujących polega na bawieniu się życiem ludzi i nie można tego zapomnieć” – powiedział.

Francuski minister finansów zarządził dochodzenie w sprawie możliwych skoków cen środków dezynfekujących i masek oraz ostrzegł, że kupowanie dużych ilości artykułów gospodarstwa domowego może powodować niedobory.

W Korei Południowej odnotowano największy dzienny wzrost liczby nowych przypadków we wtorek, odnotowano 851 kolejnych infekcji, głównie w południowo-wschodniej części miasta Daegu. W sumie 5186 w Korei Południowej dało wynik pozytywny na obecność wirusa.

W stolicy Seulu zaczęły działać ośrodki testowania wirusów typu drive-thru, w których pracownicy ubrani byli od stóp do głów w białe kombinezony ochronne, pochylone do samochodów z wymazami z ust, co miało ograniczyć kontakt z potencjalnymi nosicielami choroby. Żołnierze zostali także wysłani przez miasto, aby spryskać ulice i zaułki środkiem dezynfekującym.

Rynki akcji straciły część zysków po tym, jak Grupa Siedmiu krajów wstrzymała się z ogłoszeniem konkretnych nowych środków, które pomogą światowej gospodarce poradzić sobie z zakłóceniami.

Wielu handlowców liczyło na szeroki pakiet wsparcia ekonomicznego. Zamiast tego ministrowie finansów i bankierzy centralni G-7 potwierdzili swoje zobowiązanie do stosowania „wszystkich odpowiednich narzędzi politycznych w celu osiągnięcia silnego, trwałego wzrostu i zabezpieczenia przed ryzykiem spadku”.

„Czynnik strachu jest wciąż bardzo wysoki” – powiedział Kirk Hartman, prezes Wells Fargo Asset Management.

Na całym świecie ponad 90 000 ludzi zachorowało, a 3100 zmarło. Liczba krajów dotkniętych wirusem osiągnęła co najmniej 70, a Ukraina i Maroko zgłosiły swoje pierwsze przypadki.

W Chinach liczba nowych spraw spadła ponownie we wtorek, przy zaledwie 125 zgłoszonych przypadkach. To wciąż zdecydowanie najbardziej dotknięty kraj, z ponad 80 000 infekcji i około 95% zgonów na świecie.

Ambasador Chin w ONZ powiedział, że kraj wygrywa walkę z COVID-19.

„Nie jesteśmy daleko od nadejścia zwycięstwa”, powiedział Zhang Jun.

We Włoszech liczba zarażonych osób wzrosła do 2036, w tym 52 zabitych, a urzędnicy stwierdzili, że może potrwać do dwóch tygodni, aby dowiedzieć się, czy środki, w tym kwarantanny w 11 miastach na północy, są skuteczne.

Liczba przypadków COVID-19 w USA przekroczyła 100, rozłożonych na co najmniej 11 stanów. Zginęło sześć osób, wszystkie w stanie Waszyngton.

Na Capitol Hill doradcy stwierdzili, że negocjacje w sprawie awaryjnego projektu ustawy mają na celu sfinansowanie opracowania szczepionki i zaoferowanie pożyczek na wypadek klęski żywiołowej przedsiębiorstwom dotkniętym kryzysem.

Chirurg generalny Jerome Adams, wiodący urzędnik zdrowia publicznego w USA, nalegał na spokój: „Ostrożność, gotowość, ale nie panika”.

W Japonii nadal powstawały pytania dotyczące tego, w jaki sposób wirus może wpłynąć na Olimpiadę.

Minister olimpijski kraju Seiko Hashimoto powiedział, że kraj „dokłada wszelkich starań”, aby kontynuować planowane otwarcie igrzysk 24 lipca w Tokio. Powiedziała jednak parlamentowi, że umowa tego kraju z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim określa jedynie, że igrzyska odbędą się w 2020 roku, co oznacza, że w razie potrzeby można je przełożyć na później w tym roku.

Hinnant zameldował w Paryżu. Współautorzy to Matt Sedensky w Bangkoku; Nicole Winfield w Rzymie; Chris Grygiel w Seattle; Kim Tong-Hyung i Hyung-jin Kim w Seulu, Korea Południowa; Stephen Wade w Tokio; Nasser Karimi w Teheranie, Iran; i Jon Gambrell w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: