DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ankiety na temat wyjścia z Izraela: przed nami Netanjahu, ale brakuje większości „

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – walczący z Izraelem premier Benjamin Netanjahu zmierzył się we wtorek z niepewną drogą do pozostania na stanowisku, mimo że wstępne wyniki pokazały, że jego partia Likud wyprzedza swoich przeciwników w trzecim wyborach w kraju w ciągu niespełna roku.Wyniki sondaży w izraelskich stacjach telewizyjnych wykazały, że Likud i jego sojusznicy zajmują 59 miejsc na 120 w parlamencie. To wciąż dawałoby Likudowi i jego ultrareligijnemu i nacjonalistycznemu blokowi dwa miejsca pozbawione większości parlamentarnej wymaganej do utworzenia rządu.

Przy ponad 90% głosów już wyliczonych, blok Netanyhau wyglądał, jakby utrzymywał pozycję lidera. Oczekuje się, że ostateczne wyniki zostaną ogłoszone we wtorek i mogą doprowadzić Netanjahu do szczytu – dwa tygodnie przed pójściem na proces w związku z zarzutami korupcji.

Ale jeśli oficjalne wyniki będą zgodne z wynikami ankiet wyjściowych, a obóz Netanjahu nie będzie w stanie przyciągnąć uciekinierów z przeciwnego obozu, przedłużająca się polityczna impas polityczny Izraela może być kontynuowany z perspektywą czwartych wyborów.

Niepewność nie powstrzymała Netanjahu od ogłoszenia zwycięstwa we wtorek przed hałaśliwym tłumem zwolenników.

„To zwycięstwo wbrew wszelkim przeciwnościom, ponieważ staliśmy przeciwko potężnym siłom” – powiedział. „Już nas wychwalali. Nasi przeciwnicy powiedzieli, że era Netanjahu dobiegła końca. ”

Przyrzekł, że natychmiast rozpocznie pracę nad utworzeniem nowej koalicji i posunie się naprzód z twardym programem, który obejmuje aneksję dużych części Zachodniego Brzegu – krok, który podważyłby wszelkie pozostałe nadzieje na ustanowienie państwa palestyńskiego. Adiutant Netanjahu Jonathan Urich powiedział, że już trwają starania o rekrutację uchylających się ustawodawców z drugiego bloku.

„Oczekuję, że wkrótce będziemy mieli brakujące głosy”, powiedział izraelskiemu radiu armii.

Partia Likud wydała oświadczenie, w którym Netanjahu spotkał się z przywódcami partii religijnej i nacjonalistycznej i zgodzili się pozostać zjednoczonym blokiem, ale nie wykluczył możliwej umowy rządu jedności z Niebieskimi i Białymi.

Niezależnie od ostatecznego wyniku, wybory zdawały się oznaczać druzgocące niepowodzenie dla niebiesko-białej partii Benny’ego Gantza i jej sojuszników z centrolewicy, która miała wielkie ambicje obalić Netanjahu po ponad dekadzie władzy. Ale przy niebieskiej i białej imprezie podążającej za Likudem o kilka miejsc ta opcja pojawia się poza stołem. W rozdartej opozycji zaczęły się już walki z różnymi postaciami, które obwiniają Gantza za prowadzenie słabej kampanii.

Nawet gdy jego droga do premiera wydawała się zablokowana, Gantz poprzysiągł dalej.

„Nie pozwolimy nikomu zniszczyć kraju. Nie pozwolimy nikomu się rozdzielić. Nie pozwolimy, aby ktokolwiek zdemontował społeczeństwo izraelskie i zniszczył demokrację – powiedział zwolennikom. „Nawet jeśli będzie to trudne, wygramy na końcu”.

Likud Netanjahu wyglądał już na przygotowanego, by zabezpieczyć 36 miejsc dla Niebieskiego i Białego Gantza 32, a obóz Netanjahu utrzymywał ogólną przewagę 59-54 do środkowo-lewego bloku Gantza.

Maverick polityk Avigdor Lieberman, którego partia ma zdobyć siedem mandatów, ponownie pojawia się jako kluczowy gracz. Wypowiadając się we wtorek, powtórzył obietnicę kampanii, że nie będą czwartych wyborów, ale nie wskaże, jak postąpi w przypadku dalszego impasu.

Po ostatnich wyborach we wrześniu zarówno Netanjahu, jak i Gantz, były dowódca wojskowy, mieli możliwość utworzenia koalicji i ponieśli porażkę. Ponieważ Likud ma być największą partią, tym razem Netanyahu szukał pierwszej szansy na utworzenie koalicji.

„Oczywiste jest, że Gantz i jego blok przegrali, ale nie jest jasne, że Netanjahu ma wyraźne zwycięstwo” – wyjaśnił Gideon Rahat, profesor Uniwersytetu Hebrajskiego i starszy członek Izraelskiego Instytutu Demokracji. „To albo rząd jedności, albo znajdzie uciekinierów z centrolewicy, którzy pójdą z nim.”

Najłatwiejszym wyjściem z impasu byłby rząd jedności między Likudem a Niebieskim i Białym, które razem posiadają solidną większość parlamentarną. Nie mają większych różnic ideologicznych, chociaż Niebiescy i Biali postawili swoje roszczenia jako moralną alternatywę dla Netanjahu wśród swoich zarzutów o korupcję.

Gantz wykluczył partnerstwo tak długo, jak Netanyahu pozostaje przy władzy. Po brzydkiej kampanii naznaczonej okrutnymi i nieuzasadnionymi wymazami, Gantz nie wydaje się teraz prawdopodobne, by spasował.

Siły anty-Netanjahu w Izraelu nadal mogły uzyskać wąską „większość blokującą” i zmusić do kolejnego głosowania. Ale zmęczona publiczność jest w dużej mierze przeciwna tej opcji. Analitycy prawni ostrzegają również przed kryzysem konstytucyjnym w szeregu niejednoznacznych wyborów, co oznacza, że opcja rządu jedności może znów znaleźć się w kartach.

„Po tak poniżającej, nędznej, dzielącej kampanii, pełnej oskarżeń i błota, musimy naprawić nasze ogrodzenia, uleczyć rany, zjednoczyć społeczeństwo izraelskie” – napisała dziennik Yediot Ahronot, były minister Likud i krytyk Netanyahu, Limor Livnat. „To jedyna odpowiedź”.

Netanjahu został oskarżony w listopadzie o oszustwa, nadużywanie zaufania i przyjmowanie łapówek, co czyni go pierwszym siedzącym premierem oskarżonym o przestępstwo. Zaprzecza wszelkim wykroczeniom i twierdzi, że jest ofiarą polowania na czarownice przez policję, prokuratorów i wrogie media.

Podczas kampanii Netanjahu nie udało się uzyskać immunitetu od ścigania. Jako premier mógł nadal gromadzić publiczną opozycję przeciwko prokuratorom i sędziom w tej sprawie. Mógł także szukać innych sposobów na opóźnienie lub uchylenie postępowania przeciwko niemu.

Rząd jedności między Likudem a Niebieskim i Białym prawdopodobnie zmusiłby Netanjahu do porzucenia tych planów. Sprawiłoby to, że Ayman Odeh, lider Wspólnej Listy, stałby się formalnym liderem opozycji. Jego parasolowa grupa partii kierowanych przez Arabów osiągnęła najbardziej imponujący wynik w historii, stając się trzecią co do wielkości frakcją w parlamencie z przewidywanymi 15 mandatami.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: