DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

W SEJMIE O KORONAWIRUSIE. SPECJALNA USTAWA W szpitalach znajduje się obecnie 121 osób, 237 jest objętych kwarantanną domową, a ponad 3600 nadzorem epidemiologicznym.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W Sejmie rozpoczęła się debata na temat zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa z Wuhan. Rząd ma poinformować posłów o podjętych w tej sprawie działaniach. Później izba zajmie się specustawą dotyczącą koronawirusa. W posiedzeniu uczestniczy prezydent Andrzej Duda.

Sejm wysłuchuje wystąpienia ministra zdrowia /Jacek Domiński /Reporter
Sejm wysłuchuje wystąpienia ministra zdrowia /Jacek Domiński /Reporter

O zwołanie pilnego posiedzenia Sejmu zwrócił się wcześniej do marszałek Elżbiety Witek prezydent Andrzej Duda.

Jako pierwszy na mównicę wszedł Grzegorz Braun z Konfederacji, który chciał uzupełnienia porządku obrad o wystąpienie prezydenta. Braun domagał się, by prezydent wyjaśnił, dlaczego posłowie się zebrali. – Czy mamy potępić wirusa przez aklamację? A może chodzi o tę ustawę (specustawę dot. koronawirusa – przyp. red.)? To jest ustawa „stan wojenny plus”, stan wojenny plus koronawirus – krytykował Braun, zwracając uwagę na daleko idące środki bezpieczeństwa przewidziane w projekcie.

Informacja ministra zdrowia

– Od tego, co przekażecie ludziom, którzy wam ufają i wam wierzą, zależy, czy będziemy mieli epidemię koronawirusa, czy epidemię wirusa i epidemię paniki. Od tego, czy przekażecie rzetelną informację, zależy bezpieczeństwo i zdrowie Polaków – zwrócił się do posłów minister zdrowia Łukasz Szumowski, który zaapelował, by nie wykorzystywać tego tematu w bieżącej walce politycznej.

Jak poinformował Szumowski, w Polsce nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku koronawirusa. W szpitalach znajduje się obecnie 121 osób, 237 jest objętych kwarantanną domową, a ponad 3600 nadzorem epidemiologicznym.

Szumowski podkreślił, że koronawirus jest groźny przede wszystkim dla osób starszych i w połączeniu z innymi problemami zdrowotnymi.

– Dezinformacja i chaos [związane z koronawirusem] mogą zagrażać bezpieczeństwu kraju – zaznaczył minister zdrowia, powołując się na przykład Stanów Zjednoczonych.

Szef resortu przedstawił w Sejmie kalendarium związane z epidemią koronawirusa.

– Pierwsze informacje o zagrożeniu w Chinach dotarły do nas 9 stycznia. W Głównym Inspektoracie Sanitarnym powstała specjalna komórka monitorująca ryzyko w sposób ciągły – wyjaśnił Szumowski.

– Dopiero 23 stycznia pojawiła się informacja o możliwości przenoszeniu wirusa z człowieka na człowieka – dodał szef resortu zdrowia. – 30 stycznia ta informacja została potwierdzona – wskazał Szumowski.

Minister zdrowia poinformował, że dla ewentualnych zarażonych koronawirusem w Polsce przygotowanych jest 79 oddziałów oraz 2900 łóżek „zakaźnych”.

– Dodatkowo laboratoria mają teraz pełną przepustowość, mogą wykonywać 2900 testów na dobę – podał Szumowski.

Szef resortu powtórzył, że jak tylko potwierdzony zostanie przypadek koronawirusa w naszym kraju, opinia publiczna zostanie o tym „natychmiast” poinformowana.

– Leczenia bezpośredniego nie ma. Szczepionki nie ma. Leczenie objawowe prowadzone jest u tych pacjentów, którzy tego potrzebują – zakończył Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski /Jacek Domiński /Reporter
Łukasz Szumowski /Jacek Domiński /Reporter

Morawiecki: Wyprzedziliśmy wiele krajów UE

Po ministrze zdrowia głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.

– W najlepszy możliwy sposób przygotowujemy się na nadejście epidemii – podkreślił szef rządu. – Od samego początku, a nawet wyprzedzając wiele krajów UE, wprowadzaliśmy rozwiązania, które teraz są wdrażane przez inne kraje – dodał.

– Cały świat zajmuje się koronawirusem i my również poświęcamy temu wiele uwagi – oświadczył Morawiecki. – To minister Szumowski jako pierwszy wnioskował o zwołanie specjalnego posiedzenia Rady Europejskiej – zaznaczył premier.

– To również z naszej inicjatywy nastąpiło przesunięcie 250 mln euro z budżetu UE na walkę z koronawirusem – przekonywał szef rządu.

– Jako jedno z pierwszych państw w Europie monitorowaliśmy sytuację – dodał.

Morawiecki zapowiedział dyskusję na temat koronawirusa na forum Grupy Wyszehradzkiej.

– W Czechach są trzy pierwsze przypadki zarejestrowane koronawirusa, więc jest wysoce prawdopodobne, a niemal pewne, że i taki przypadek się u nas pojawi – przyznał.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie / Jacek Domiński /Reporter
Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie / Jacek Domiński /Reporter

Premier zaapelował o „rozwagę i powagę w tej sytuacji”. – Wszyscy jesteśmy na froncie walki, ale niech to będzie front walki z koronawirusem, a nie politycznej – mówił Morawiecki.

– Lotniska to są takie okna na świat. Wprowadziliśmy tam szczególne procedury. Często są one niesłusznie wyśmiewane – zwrócił uwagę premier.

Morawiecki przestrzegł przed wybuchem paniki, który może utrudnić dostęp do opieki zdrowotnej tym, którzy będą tego naprawdę potrzebować. – Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny z całą mocą walczy z fake newsami – zaznaczył. Szef rządu powołał się na informacje Amerykanów, wedle których nastroje niepokoju są podsycane w internecie przez rosyjskie konta.

Premier przestrzegł przed „epidemią nieodpowiedzialności”. Po raz kolejny skrytykował „spekulacje internetowe”.

– Nie ma szczepionki na fake newsy. Ale jest test, któremu wszyscy możemy się poddać. To test odpowiedzialności, test zgody – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Po wystąpieniu premiera rozpoczęły się oświadczenia klubów (po 15 minut) i kół poselskich (po siedem minut).

W trakcie wystąpienia przedstawiciela PiS doszło do spięcia między marszałek Sejmu Elżbietą Witek a jedną z posłanek PO. Marszałek Sejmu zwróciła jej uwagę, zarzucając, że notorycznie zakłóca wystąpienia. Później kamery wychwyciły jak odpowiada na to Izabela Leszczyna.

Stanowisko PO przedstawili Kidawa-Błońska i Budka

W imieniu PO głos zabrała Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka tej partii na prezydenta.

– Polacy chcą się czuć bezpiecznie i chcą wiedzieć, że rząd jest dobrze przygotowany na wypadek sytuacji kryzysowej i na wypadek epidemii. Rozumiem, że minister i rząd się do tego przygotowują, ale informacja dla pacjentów jest bardzo nikła – zarzuciła.

– Wiemy, jak trudny jest dostęp pacjentów do lekarza. Musi być prosta droga. Musi być informacja na lotniskach – dodała Kidawa-Błońska, podając przykład jednej z pasażerek na lotnisku, która zgłaszała gorączkę.

Małgorzata Kidawa-Błońska zwróciła się do obecnego na sali prezydenta, by przypomnieć, że „w jego rękach” są dwa miliardy złotych przewidziane jako rekompensata dla mediów publicznych.

Po Kidawie-Błońskiej głos zabrał przewodniczący PO, Borys Budka.

– Państwo rzeczywiście „działało świetnie”, kiedy pan prezydent z panem ministrem jeździli na narty, kiedy trzeba było zająć się tym problemem – krytykował Budka.

Szef klubu PO zarzucił ministrowi zdrowia nieścisłości w przedstawionym kalendarium, zwłaszcza w odniesieniu do sytuacji we Włoszech. Budka stwierdził, że obóz rządowy zajmował się „wojnami gangów” zamiast przygotowaniem do epidemii koronawirusa.

– Dzisiaj pan premier mówił, żeby walczyć z „fake newsa”. Panie prezydencie, dwa miliardy pieniędzy polskich podatników mogą iść na zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, a nie na produkcję „fake newsów” w publicznych mediach. To jest ten test, panie prezydencie – Budka, podobnie jak Kidawa-Błońska, nawiązał do ustawy o dwóch miliardach na media publiczne.

– Jeszcze w zeszłym tygodniu broniliście się przed debatą w Senacie o sytuacji związanej z koronawirusem. Co się zmieniło od tego czasu? Chcieliście to wpisać w kampanię wyborczą? – pytał Borys Budka.

– Pacjentka jednego ze szpitali, pani Ania z Krotoszyna, obnażyła całą prawdę. Przyznał to nawet minister – stwierdził szef PO.

Budka zarzucił ministrowi zdrowia, że udał się na narty do Włoch już w trakcie epidemii koronawirusa. – Mam nadzieję, że to nieprawda, bo aż chce mi się wierzyć. Na Boga, są pewne granice – oświadczył Budka i zapowiedział, że przeprosi, jeśli te informacje są nieprawdziwe.

Przewodniczący PO wielokrotnie wracał w swoim wystąpieniu do dwóch miliardów złotych na media publiczne.

Ustawa pojawiła się w niedzielę wieczorem

Projekt „ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych” został opublikowany na stronie Sejmu w niedzielę późnym wieczorem. Dwa poselskie projekty ustawy w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa złożyli także posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy.

W Polsce nie ma jeszcze koronawirusa

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2 tys. 979 zgonów – podał w niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny. GIS nie zaleca podróżowania m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Jak poinformowano, w Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem z Chin.

INTERIA.PL/PAP
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “W SEJMIE O KORONAWIRUSIE. SPECJALNA USTAWA W szpitalach znajduje się obecnie 121 osób, 237 jest objętych kwarantanną domową, a ponad 3600 nadzorem epidemiologicznym.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: