DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Włoski system opieki zdrowotnej w Lombardii dotkniętej wirusem”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEDIOLAN (AP) – Wybuch koronawirusa w północnych Włoszech tak mocno przytłoczył tam system publicznej opieki zdrowotnej, że urzędnicy podejmują nadzwyczajne środki w celu opieki nad chorymi, starając się wyprowadzić lekarzy z emerytury i przyspieszyć termin ukończenia studiów pielęgniarskich.

Region Lombardii był epicentrum wybuchu Włoch, rejestrując pierwszy pozytywny test i obecnie licząc 984 z 1 694 przypadków we Włoszech. Najbardziej niepokojące jest to, że 10% lombardzkich lekarzy i pielęgniarek jest zwolnionych z pracy, ponieważ dali wynik pozytywny na obecność wirusa i są poddani kwarantannie, powiedział najwyższy urzędnik zdrowia regionu, Giulio Gallera.

Urzędnicy twierdzą, że oczekują dalszego wzrostu liczby Włoch przez co najmniej kolejny tydzień, dopóki środki zapobiegawcze nie zaczną obowiązywać, nagły wypadek w służbie zdrowia w Lombardii osiągnął punkt krytyczny. Już w zeszłym tygodniu szpitale w mocno uderzających Lodi i Cremonie były przytłoczone, a przybywało więcej pacjentów, niż można było przyjąć.

„Skutecznie niektóre szpitale w Lombardii są poddawane stresowi, który jest znacznie większy niż to, co ten obszar może wspierać i trenował przez lata, aby stawić czoła tego rodzaju nagłym wypadkom”, dr Massimo Galli, kierownik chorób zakaźnych w szpitalu Sacco w Mediolanie , powiedział Sky TG24. „Ta epidemia jest większa niż ktokolwiek mógłby pomyśleć, wyobrazić sobie lub któremu można by zapobiec”.

Rząd regionalny Lombardii zwrócił się do rządu centralnego o reaktywację emerytowanych lekarzy i pielęgniarek i przywrócenie ich do listy płac. Ponadto, oczekuje się, że studenci pielęgniarstwa, którzy mieli zdawać egzaminy końcowe w przyszłym miesiącu, ukończą szkołę w nadchodzących dniach, aby mogli natychmiast podjąć pracę, powiedziała Gallera.

Ponadto, prywatne szpitale w Lombardii zaoferowały łóżka na oddziałach intensywnej terapii, a kilkunastu lekarzy z sektora prywatnego zgodziło się pracować w szpitalach publicznych, aby złagodzić kryzys, powiedział prezydent regionu Attilio Fontana.

Podkreślając sytuację kryzysową, sam Fontana przebywał w kwarantannie od kilku dni po tym, jak jeden z jego najlepszych pomocników uzyskał wynik pozytywny na obecność wirusa. Drugi członek rządu regionalnego pozytywnie ocenił poniedziałek, powiedziała Gallera. Fontana pracował i spał poza biurem, codziennie pojawiał się na odprawie wirusowej za pośrednictwem wideo.

Lombardia i Wenecja Euganejska są dwoma najbardziej dotkniętymi regionami we Włoszech, aw ciągu weekendu Stany Zjednoczone wydały poradę podróżniczą ostrzegającą obywateli amerykańskich przed odwiedzaniem. Podczas gdy szkoły pozostały zamknięte w poniedziałek, przynajmniej jedna oznaka życia wróciła do normy, a katedra Duomo w Mediolanie została ponownie otwarta dla turystów.

Nicole Winfield relacjonowała z Rzymu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: