DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

” Dziesiątki zakładników w centrum handlowym Manila……”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MANILA, Filipiny (AP) – filipińska policja w poniedziałek otoczyła centrum handlowe w ekskluzywnej części Manili po tym, jak niedawno zwolniony ochroniarz otworzył ogień i wziął dziesiątki ludzi jako zakładników.Burmistrz Francis Zamora z San Juan w stolicy Filipin powiedział, że bandyta, uzbrojony w pistolet, zastrzelił jedną osobę w V-Mall. Ofiara była w stabilnym stanie w pobliskim szpitalu.

Zamora powiedział, że negocjator policji próbował porozmawiać z bandytą – niezadowolonym byłym ochroniarzem w kompleksie handlowym – w biurze administracyjnym centrum handlowego.

„Czuł się źle, ponieważ został usunięty jako strażnik” – powiedział Zamora dziennikarzom, dodając, że mężczyzna próbował, ale nie udało się przekonać innych strażników, aby do niego dołączyli. Oprócz pistoletu zabójca zakładników krzyczał, że ma granat, ale władze nie mogły tego natychmiast potwierdzić, powiedziała Zamora.

„Ewakuowaliśmy wszystkich ludzi w centrum handlowym i jesteśmy zamknięci w całym centrum handlowym” – powiedział.

Wstępny raport policyjny powiedział, że zabójca zakładników, który został zidentyfikowany jako Archie Paray, zastrzelił urzędnika centrum handlowego, po czym popędził na drugie piętro kompleksu, gdzie trzymał dziesiątki głównie pracowników w biurze. Raport stwierdził, że „mniej więcej 50 sztabów” było zakładnikami, ale nie podał innych szczegółów.

Zamora powiedział, że przetrzymywanych jest około 30 do 40 osób, dodając, że jego szacunek opierał się na wielkości biura administracyjnego, w którym byli przetrzymywani.

Podejrzany skarżył się na „nierówne traktowanie”, powiedział raport policyjny.

Zamora powiedział, że najwyraźniej został zwolniony z pracy po tym, jak porzucił pracę w ostatnich tygodniach bez powiadomienia kierownictwa. Powiedział, że zakładnicy byli w porządku, i dodał, że władze starają się rozwiązać sytuację bez dalszej przemocy.

Zamora powiedział, że rewolwerowiec zażądał rozmowy z innymi strażnikami i mediami, ale nie było jasne, czy urzędnicy zgodzą się na te warunki.

Wcześniej kilkanaście komandosów SWAT wchodziło do centrum handlowego z przygotowanymi karabinami szturmowymi. Inni policjanci stali obok karetki pogotowia.

Kompleks handlowy, popularny ze względu na restauracje, sklepy, bary i bazar, leży w pobliżu ekskluzywnej enklawy mieszkalnej, klubu golfowego oraz kwatery głównej policji i wojska w tętniącej życiem metropolii ponad 12 milionów ludzi, gdzie od dawna panuje porządek i porządek problem

Trzy lata temu rewolwerowiec zaatakował kompleks handlowo-kasynowy w Manili, strzelił do monitorów telewizyjnych i podpalił stoły do gry, zabijając 36 osób, które były głównie duszone przez gęsty dym. Bandyta ukradł żetony z kasyna, zanim uciekł, ale został znaleziony martwy w pozornym samobójstwie w sąsiednim hotelu w kompleksie Resorts World Manila.

Atak, który spowodował ucieczkę gości i kupujących w bezpieczne miejsce, został przejęty przez grupę Państwa Islamskiego, ale władze filipińskie odrzuciły to twierdzenie, twierdząc, że napastnik nie był muzułmańskim bojownikiem, ale mocno zadłużonym hazardzistą.

Joeal Calupitan, reporter prasowy Associated Press, przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: