DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chaos – media w Ankarze próbują przekonać opinię publiczną, że grecką granicę szturmują uchodźcy z Syrii.

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

To nie uchodźcy z Syrii! Turcy zwożą na grecką granicę Afgańczyków i Pakistańczyków

 

banner-wizytowka-1580899038

To nie uchodźcy z Syrii! Turcy zwożą na grecką granicę Afgańczyków i Pakistańczyków

Zdecydowana większość emigrantów przywożonych w piątek i sobotę na granicę turecko-grecką autokarami za Stambułu, to obywatele Afganistanu i Pakistanu a nie ogarniętej wojną Syrii. Z relacji przedstawicieli władz greckiego Evros wynika, że wiele z tych osób przebywało w tureckich ośrodkach deportacyjnych, w związku ze sprawami karnymi, które były wobec nich prowadzone.

Media w Ankarze próbują przekonać opinię publiczną, że grecką granicę szturmują uchodźcy z Syrii. Tymczasem ta linia tureckiej propagandy wspierana przez samego Erdogana nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. Oto bowiem według greckich służb od 6 rano w sobotę do 6 rano w niedzielę 1 marca, 9972 osobom uniemożliwiono wjazd na terytorium Grecji (przez Evros). Dokonano 73 aresztowań. Ci, którzy wjechali nielegalnie, nie mają nic wspólnego z wojną w Syrii. Pochodzą bowiem z Afganistanu, Pakistanu oraz Somalii.

Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu , oskarża Ateny, o użycie gazu łzawiącego „przeciwko niewinnym”.

Nie mamy obowiązku powstrzymywania ludzi przed opuszczeniem naszego kraju, ale Grecja ma obowiązek traktować ich jak ludzi! – napisał na Twitterze szef tureckiej dyplomacji.

Turecki minister spraw wewnętrznych Suleiman Soilu poinformował z kolei dzisiaj, że „do 9,55 (czasu tureckiego) liczba uchodźców, którzy wjechali do Europy przez Edirne, wynosi 76.358”. Otworzyliśmy drzwi. Uchodźcy mogą pozostać w Turcji lub wyjechać – dodał.

To stanowisko jest kontynuacją linii propagandowej Turcji. Wczoraj prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że „otworzyliśmy granicę i nie zamierzamy jej zamykać w przyszłości”. Dodatkowo podkreślił, że ostatniej nocy do granicy z Grecją dotrze kolejnych 25.000 – 30.000 uchodźców.

Dane o dziesiątkach tysięcy osób, które przekroczyły granicę z Grecją są raczej propagandowym wymysłem Ankary. Ale kilkuset osobom zapewne już się to udało.

Zarówno w nocy jak i od niedzielnego poranka zorganizowane grupy uchodźców próbują przekraczać nielegalnie granice z Grecją. Niektórym to się udaje, co pokazuje film zamieszczony w twittcie poniżej.

Stale rośnie także napływ uchodźców na greckie wyspy. Jak donosi grecki dziennikarz Leonidas Kapernarakos, który był na Lesbos w niedzielę rano, przypłynęło tam 53 uchodźców z Afganistanu. Widział także kilka pustych już łodzi, co wskazywałoby na to, że w nocy mogło dotrzeć tam kilkuset nielegalnych migrantów.

Giorgios Christides, piszący dla niemieckiego Der Spiegel, umieścił na Twitterze film, na którym widać jak do portu w Lesbos dopływają łodzie z uchodźcami.

Miejscowi krzyczą: „Wynoście się stąd”: małe dzieci na łodzi są oszołomione, wszyscy na pokładzie milczą. Policja i straż przybrzeżna po prostu patrzą – pisze Christides.

Mevlüt Çavuşoğlu

@MevlutCavusoglu

Look who’s lecturing us on international law! They’re shamelessly throwing tear gas bombs on thousands of innocents piled at their gates. We don’t have an obligation to stop people leaving our country but has the duty to treat them as human beings!

Zobacz obraz na Twitterze Zobacz obraz na Twitterze
Nikos Dendias @NikosDendias

Η αυτοσυγκράτηση δεν είναι αδυναμία, αλλά δύναμη, εδραιωμένη στην πεποίθηση ότι συμπεριφορές σεβασμού προς το Διεθνές Δίκαιο υπερισχύουν κάθε παραβατικότητας. #militairegr

Agencja Frontex, która zajmuje się zewnętrzną ochroną granic Unii Europejskiej oświadczyła dzisiaj, że „pozostaje w ścisłym kontakcie z władzami greckimi w sprawie dodatkowego wsparcia” oraz, że przenosi sprzęt i dodatkowych oficerów do Grecji.

Grecka prasa informuje, że 17 spośród 70 osób, które nielegalnie wdarły sie na terytorium Grecji w ciągu ostatnich 2 dni, już zostało skazane przez sąd na 3,5 roku więzienia.

Pozostałe też zostały oskarżone, ale jeszcze nie skazane. Wszyscy skazani to obywatele Afganistanu.

Poniżej film z nocnych starć uchodźców z grecka policją.

 

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: