DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Przyjazne pocałunki stanowią europejski dylemat, gdy wirus się rozprzestrzenia”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEDIOLAN (AP) – kiedy prezydent Francji Emmanuel Macron pochylił się, by nie raz dać włoskiemu buziakowi Premiera Giuseppe Conte włoskiego podwójnego policzka, ale dwa razy podczas francusko-włoskiego szczytu w Neapolu w tym tygodniu było to coś więcej niż powitanie .

Był to sygnał dla obywateli, aby nie bali się swoich sąsiadów, gdy rozprzestrzenia się nowy wirus z Chin , a Włochy stały się hotspotem Europy.

Przyjazne pocałunki w czasach koronawirusa stały się świeżym dylematem, szczególnie w wylewnej południowej Europie, z być może mocą przekształcania zwyczajów. Ale nawet bardziej powściągliwi mieszkańcy północy zmagają się z tym, czy zrezygnować z uświęconego uścisku dłoni.

Specjalny komisarz rządu ds. Koronawirusa, Angelo Borrelli, zasugerował, że demonstracyjna natura Włochów może przyczynić się do rozprzestrzeniania wirusa, przy czym ponad 1100 osób testuje pozytywnie i 29 zgonów, prawie wszystkie na północy kraju.

Ale nie było oficjalnych dekretów dotyczących społecznego zwyczaju całowania, który zdaniem socjologów jest zakorzeniony we włoskiej kulturze śródziemnomorskiej, a także w jej silnej strukturze rodzinnej i społecznej.

„Mamy wspólne życie towarzyskie, które jest bardzo bogate, bardzo ekspansywne. Mamy duży kontakt, podamy sobie ręce, całujemy się, przytulamy – powiedział Borelli dziennikarzom. „Może w tym okresie lepiej jest nie uścisnąć ręki, nie mieć zbyt dużego kontaktu i starać się być nieco mniej ekspansywnym, co różni się od tego, jaki jestem”.

W sąsiedniej Francji minister zdrowia Olivier Veran w sobotę poradził ludziom, by ograniczyli „la bise”, zwyczaj we Francji i gdzie indziej w Europie, polegający na dawaniu pozdrowienia pocałunkami lub pocałunkami powietrznymi na policzkach, a także drżenie rąk. Francja, która do tej pory odnotowała 100 przypadków i dwie śmierci, wydała podobne zalecenie podczas epidemii świńskiej grypy dziesięć lat temu.

W Hiszpanii kraj zakorzeniony w silnej tradycji pocałunków w policzki w ramach kontaktów towarzyskich, a także wielu wymian zawodowych, jak dotąd kontynuuje tę praktykę. Hiszpania zarejestrowała 71 zakażeń koronawirusem.

W Niemczech, gdzie dzieci uczą się uścisnąć dłoń z dorosłymi, a twardość uścisku może być postrzegana jako korelująca z siłą osobowości, eksperci ds. Zdrowia i lekarze próbują przekonać ludzi do porzucenia tradycyjnej etykiety.

W berlińskim szpitalu Virchow lekarze nie tylko przestali ściskać ręce swoim pacjentom – nawet tym niezakaźnym – ale aktywnie zachęcają ich do naśladowania tego przykładu, gdy liczba przypadków w Niemczech osiągnęła 66.

Specjaliści ds. Zdrowia ostrzegają, że uścisk dłoni jest najlepszym sposobem na rozprzestrzenienie się choroby.

W północnych Włoszech wirus ma głębokie żniwo społeczne, ograniczając zwykłe możliwości spotkania.

Ponieważ szkoły, muzea i większość urzędów publicznych są oficjalnie zamknięte do poniedziałku, wiele osób zostaje w domu i unika wszelkiego kontaktu społecznego. Stolica finansowa Włoch, Mediolan, jest tak pusta, jak w szczycie letnich wakacji, a wiele firm daje specjalistom możliwość pracy z domu, a niektóre restauracje i sklepy w sąsiedztwie są zamknięte z powodu braku działalności. Ci, którzy pozostają otwarci, są nieoczekiwanie puści.

Podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody całowanie w policzek zostało zrzucone w miarę upływu tygodnia, a sprawy potoczyły się spiralnie na korzyść innych podziękowań, takich jak mały podwójny pocałunek w opuszki palca, który jeden z fashionistek nazwał „nowym pocałunkiem koronawirusa”.

Eleonora Strozzi, menedżerka ds. Marketingu w sklepie, sklep WOVO, specjalizująca się w seksownej bieliźnie i akcesoriach erotycznych, które mają na celu zakwestionowanie społecznych tabu, powiedziała, że wirus uczy granic Włochów.

„Włosi chcą być ze sobą spoko, wymieniać pocałunki i uścisnąć dłoń. Teraz uczą się, jeśli nie masz się dobrze lub masz wątpliwości, mogą stworzyć pewien dystans ”- powiedział Strozzi. „Włosi dowiedzą się czegoś o zgodzie z tego doświadczenia”.

Marco Pozzi, reżyser filmowy, spotkał się w piątek w biznesowym barze kawowym w centrum Mediolanu, nie martwiąc się o ryzyko związane z kontaktami towarzyskimi, i przestrzegał tych samych środków ostrożności, które przestrzega w każdym sezonie grypowym, w tym częstego mycia rąk. Był krytyczny zamiast tego, co postrzegał jako „alarmizm” otaczający wirusa.

Kolejne spotkanie z udziałem Pozzi w urzędzie miasta musiało zostać przeniesione do baru o 17:30, kiedy środki nadzwyczajne zamknęły biuro, ale bar z kolei zamknął się pół godziny później z powodu tych samych ograniczeń.

„Skończyliśmy spotkanie na chodniku, rozmawiając przez godzinę na mrozie. To było szalone – powiedział Pozzi, dodając, że „prawdziwy Mediolan się nie boi”.

Giampaolo Nuvolati, socjolog miejski z uniwersytetu w Mediolanie-Bicocca, powiedział, że zwyczaj całowania Włochów jest wyrazem zaufania, którego wirus raczej nie zachwieje. Powiedział jednak, że może zmienić się coś bardziej fundamentalnego.

„Gdy to minie, zrozumiemy, że nie możemy sami stawić czoła problemom, że potrzebujemy innych osób poza rodziną i bliską grupą przyjaciół” – powiedział Nuvolati. „Jest społeczność, są instytucje. Może stworzy szerszą solidarność, nie ograniczając się tylko do przyjaciół i rodziny. ”

___

Sylvie Corbet i John Leicester w Paryżu, Aritz Parra w Madrycie i Kirsten Grieshaber w Berlinie przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: