DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Izraelczycy głosują w 3 wyborach w roku skupionych na Netanjahu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – Izraelczycy głosowali w poniedziałek w bezprecedensowych trzecich wyborach w kraju w ciągu niespełna roku, aby zdecydować, czy długoletni premier Benjamin Netanyahu pozostanie u władzy, pomimo zbliżającego się procesu karnego za zarzuty korupcyjne.Netanyahu, najdłużej pełniący obowiązki przywódcy w historii Izraela, od ponad roku jest dozorcą premiera, ponieważ podzielony Izrael przetrwał dwa nierozstrzygnięte wybory i przedłużający się paraliż polityczny. W sondażach prognozujących kolejny impas Netanjahu szuka późnego wzrostu poparcia, by zdobyć większość parlamentarną wraz z innymi partiami nacjonalistycznymi, które zapewnią mu czwartą kolejną kadencję i piąte ogółem.

Ponownie staje przed trudnym wyzwaniem od emerytowanego dowódcy wojskowego Benny’ego Gantza, którego centralna niebiesko-biała partia działa nawet z Likudem Netanyahu, w kampanii informacyjnej, że długoletni premier Izraela nie jest zdolny do kierowania z powodu poważnych zarzutów przeciwko niemu.

Obie partie wydają się niezdolne do utworzenia koalicji ze swoimi tradycyjnymi sojusznikami. Perspektywa zjednoczenia się rządu między nimi, jak się wydaje, nie wchodzi w grę po szczególnie paskudnej kampanii, poniedziałkowe głosowanie może stać się jedynie wstępem do kolejnych wyborów .

„Mam nadzieję, że dzisiaj rozpocznie się proces uzdrawiania, w którym możemy zacząć od nowa żyć razem”, powiedział Gantz podczas głosowania w swoim rodzinnym mieście Rosz Ha’ayin w środkowym Izraelu, ostrzegając wyborców, aby nie „wciągali się w kłamstwa lub przez przemoc ”po ostrej kampanii wyborczej.

W dniach poprzedzających głosowanie było niewiele fanfar, z zauważalnym brakiem plakatów kampanii na ulicach i publicznych wiecach, które zwykle charakteryzują się przed wyborami w Izraelu. Biorąc pod uwagę zmęczenie wyborców, frekwencja może okazać się decydująca. Dzień wyborów jest świętem narodowym w Izraelu, a kraj ten zazwyczaj cieszy się jedną z najwyższych frekwencji wśród zachodnich demokracji. Ale drugi powtórzony głos i obawy przed nowym koronawirusem, który do tej pory był w dużej mierze kontrolowany, mają na celu utrudnienie frekwencji.

Izrael utworzył około 15 stacji, aby umożliwić głosowanie setkom Izraelczyków, którym nakazano pozostanie w kwarantannie domowej po możliwym narażeniu na wirusa.

Netanjahu próbował przedstawić siebie jako męża stanu, który ma wyjątkowe kwalifikacje, aby prowadzić kraj w trudnych czasach. Gantz próbował namalować Netanjahu jako dzielącą i nękaną skandalem, oferując siebie jako uspokajający wpływ i uczciwą alternatywę.

Gantz mówi, że faworyzuje rząd jedności narodowej z Likudem, ale tylko wtedy, gdy zrzeka się długoletniego przywódcy z powodu oskarżeń o korupcję. Netanjahu, który nadal cieszy się szerokim poparciem w swojej partii, nalega, aby pozostał premierem w każdej umowie o jedności.

Dzięki swojej karierze na linii Netanjahu z furią prowadził kampanię. Ostro skręcił w prawo, mając nadzieję na zebranie swojej bazy nacjonalistycznej, obiecując rozbudowę i aneksję osiedli na Zachodnim Brzegu. W kampanii naznaczonej brzydkimi wymazami zastępcy Netanjahu rozpowszechnili nieuzasadnione zarzuty, twierdząc, że Gantz jest skorumpowany, niestabilny i podatny na szantaż ze strony Iranu.

Wydaje się, że ostatnia próba zakończyła się niepowodzeniem. Nagrania ujawniły, że Netanyahu skłamał w telewizji na żywo, że nie uczestniczył w spisku mającym potajemnie nagrać konsultanta Gantza dyskredytującego swojego szefa. Kanał 12 wyemitował audio niedzielną noc Netanjahu rozmawiając z rabinem, który potajemnie nagrał doradcę Gantza i dyskutował, kiedy zostanie on ujawniony mediom.

Netaniahu desperacko chce zdobyć wąską 61-osobową większość w parlamencie ze swoimi twardymi religijnymi i nacjonalistycznymi sojusznikami, zanim udał się na proces dwa tygodnie później. Netanjahu nie zapewnił sobie immunitetu przed ściganiem, ale mając silną władzę, mógłby szukać innych sposobów na uchylenie postępowania sądowego przeciwko niemu.

Netanjahu idzie na proces 17 marca za zarzuty przekupstwa, oszustwa i nadużycia zaufania wynikające z oskarżeń, które przyjął hojne prezenty od przyjaciół miliarderów i obiecał promować korzystne przepisy dla dużej gazety w zamian za korzystne relacje. Ślubował, że udowodni swoją niewinność w sądzie.

Sondaże przewidują podobne wyniki jak w poprzednich dwóch impasach, a impas rodzi możliwość czwartych wyborów w krótkich odstępach czasu.

Maverick polityk Avigdor Lieberman po raz kolejny pojawia się jako potencjalny król-król, ani Netanjahu, ani Gantz nie są w stanie uzyskać większości parlamentarnej bez jego poparcia. Lieberman nie zobowiązał się do żadnego z kandydatów, choć obiecał, że nie będą czwartych wyborów.

Lokale wyborcze otwarte w całym kraju o 7 rano w poniedziałek, a sondaże wyjściowe spodziewane są pod koniec dnia głosowania o 22:00 (20:00 GMT) Oficjalne wyniki mają się pojawić z dnia na dzień.

Wtedy mogą rozpocząć się prawdziwe dżokeje, z uwagą skierowaną na prezydenta Reuvena Rivlina, który jest odpowiedzialny za wybór kandydata na premiera. Ma wybrać lidera, który według niego ma największe szanse na zbudowanie stabilnej koalicji. Honor zazwyczaj trafia na czoło największej partii, ale niekoniecznie. Równie ważna jest liczba prawodawców spoza własnej partii, którzy rekomendują go prezydentowi.

Wybór Rivlina będzie miał wtedy do sześciu tygodni na utworzenie koalicji. Jeśli mu się nie uda, inny kandydat ma 28 dni na utworzenie alternatywnej koalicji. Jeśli wysiłek się nie powiedzie, nowe wybory zostaną wymuszone. Jest to proces proceduralny, który pozostał hipotetyczny przez pierwsze 70 lat istnienia Izraela, dopóki nie zaczął się po ostatnich wyborach we wrześniu. Jeśli wyniki odpowiadają aktualnym badaniom opinii publicznej, a wszyscy główni gracze trzymają się obietnic kampanii, może się powtórzyć.

„Zwykle są to święta, ale szczerze mówiąc, nie mam we mnie świąt, tylko poczucie głębokiego wstydu wobec was, obywateli Izraela,” powiedział Rivlin, oddając głos. „Nie zasługujemy na to. Nie zasługujemy na kolejną okropną i brudną kampanię, taką jak ta, która kończy się dzisiaj i nie zasługujemy na tę niekończącą się niestabilność. Zasługujemy na rząd, który będzie dla nas pracował. ”

____

Śledź Hellera na http://www.twitter.com/aronhellerap

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: