DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Tysiące migrantów dociera do granic, przy ktorych rozmieszcza się armia grecka”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KASTANIES, Grecja (AP) – Tysiące migrantów próbowało znaleźć drogę przez zachodnią granicę Turcji z Grecją w poniedziałek, a tylko tuziny zdołały przejść przez płoty graniczne lub przeprawić się rzekami, po tym jak Turcja otworzyła swoją stronę granicy dla migrantów i uchodźców opuścić kraj do Europy.

Turcja zadeklarowała, że granice są otwarte, aby wywrzeć presję na Unię Europejską, by pomogła poradzić sobie z konsekwencjami wojny w sąsiedniej Syrii. Tysiące żołnierzy tureckich popiera ostatnie siły rebeliantów, które zostały tam ukryte w północno-zachodniej prowincji Idlib, przed atakiem wspieranych przez Rosję syryjskich sił rządowych.

Ofensywa na ostatnie syryjskie obszary rebeliantów zmusiła prawie milion cywilów do ucieczki w kierunku uszczelnionej granicy z Turcją, grożąc temu krajowi, który gości już 3,5 miliona syryjskich uchodźców, nowym i dramatycznym napływem przesiedleńców.

Tysiące migrantów zbierało się na granicy turecko-greckiej od momentu otwarcia granicy, a setki innych przepłynęło z tureckiego wybrzeża na pobliskie greckie wyspy w pontony w weekend.

Władze greckie poinformowały, że w ciągu 24 godzin od godziny 6 rano w niedzielę czasu lokalnego udaremnili oni 9 877 prób przekroczenia północno-wschodniej granicy lądowej przez rzekę lub przez ogrodzenie graniczne. Władze aresztowały 68 osób i oskarżyły ich o nielegalny wjazd do kraju.

Therose Ngonda, 40-letnia kobieta z Kamerunu, dotarła do Grecji, brodząc przez rzekę Evros, która biegnie wzdłuż granicy obu krajów.

Mówiąc rano, jej stopy wciąż są mokre od przeprawy przez rzekę, powiedziała, że powiedziano jej migrantom, że mają 72 godziny od piątku na opuszczenie kraju. Wsiadła do jednego z kilkudziesięciu autobusów i minibusów, które wiozą ludzi ze Stambułu do granicy, wśród około 2000 osób, w tym rodzin z małymi dziećmi i Syryjczyków.

Ngonda powiedziała, że została umieszczona w rzece po tureckiej stronie granicy. „Powiedzieli mi„ idź tą drogą ”.”

Grecja twierdzi, że ma do czynienia z tym, co ma wszystkie znamiona zorganizowanej kampanii Ankary w celu przepychania ludzi przez jej granice. Rząd wysłał greckie posiłki wojskowe i policyjne na północno-zachodnią granicę lądową z Turcją, mówiąc, że zawiesił wszystkie wnioski o azyl na miesiąc i zwróci osoby wjeżdżające do kraju nielegalnie bez ich rejestracji.

Armia ogłosiła w poniedziałek 24-godzinne ćwiczenie na żywo wzdłuż granicy greckiej, ogłaszając, że obszar jest niebezpieczny i zakazuje przemieszczania się ludzi lub zwierząt w trakcie ćwiczeń.

Policja powiedziała, że migranci zostali skoncentrowani w 10 częściach granicy w poniedziałek rano, po stosunkowo spokojnej nocy. W weekend greckie władze używały gazu łzawiącego, armatki wodnej i granatów ogłuszających, aby odepchnąć wysiłek tłumu, aby przepchnąć się przez granicę. Powiedzieli również, że Turcja wystrzeliła gaz łzawiący na grecką granicę.

Afgańska studentka uniwersytetu Karimi Khalmahammad (22 lata) również zdołała przedostać się przez granicę. Powiedział, że spędził czas w więzieniu talibskim w Afganistanie, a teraz ma nadzieję dotrzeć do Niemiec.

Ale wielu nowo przybyłych zostało odebranych przez władze greckie wkrótce po przekroczeniu granicy i zostali wygnani w białych furgonetkach.

Wyspy greckie w pobliżu wybrzeża Turcji również odnotowały znaczny wzrost liczby przybywających z Turcji. Straż przybrzeżna powiedziała, że w ciągu 24 godzin do poniedziałku rano 977 osób dotarło na wyspy w pontonach, większość na Lesbos, ale także na Chios, Samos i niektóre mniejsze wyspy.

Na Lesbos wybuchł lokalny gniew na sytuację migracyjną, a niektórzy mieszkańcy uniemożliwili ludziom, w tym małym dzieciom i niemowlętom, wysiadanie z pontonu, który dotarł do małego portu. Gdzie indziej na wyspie nie dopuścili, by autobusy zabierały nowych pasażerów do masowo przepełnionego obozu dla migrantów w Morii. Nowo przybyli spędzili noc na plaży.

Turecki dyrektor ds. Komunikacji, Fahrettin Altun, powiedział w niedzielę, że walki w Idlibie były bezpośrednio związane z decyzją Turcji o otwarciu bram dla uchodźców do Europy. Powiedział, że Ankara skupiła się na przygotowaniu się na możliwość nowo przybyłych z Syrii „zamiast zapobiegać uchodźcom, którzy zamierzają migrować do Europy”.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: