DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rodzice „przerażonych” Afrykanów w Chinach chcą pomocy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KAMPALA, Uganda – Budzi się każdego dnia na długo przed świtem, aby porozmawiać z trzema osieroconymi córkami po drugiej stronie świata w zamkniętym chińskim mieście Wuhan, niecierpliwie widząc, że rozpoczęły nowy dzień bez wirusów.„Jeśli nie otrzymam odpowiedzi, martwi mnie to, ale jeśli otrzymam odpowiedź od któregoś z nich, mówię:„ Dziękuję, Jezu ”- powiedziała Margaret Ntale.

Margaret Ntale, whose three student daughters are stranded in Wuhan, and Cecilia Oyet, in foreground holding cellphone, whose daughter is a medical student at Wuhan University of Science and Technology, speak by video-call to their children and other Ugandan students who are stranded in Wuhan, from Ntale's house in Kampala, Uganda on Feb. 27, 2020. Parents' fears are growing for the thousands of African students who are thought to be stranded in Wuhan amid the virus outbreak, with concerns that students are running out of food and money weeks after other countries evacuated citizens. (AP Photo)

Wiele krajów ewakuowało obywateli z Wuhan po wybuchu epidemii wirusa, ale tysiące studentów z krajów afrykańskich pozostało w tyle. Pomimo próśb rządowych o ewakuację, kilka krajów afrykańskich stwierdziło, że bezpieczniej jest pozostać na miejscu.

Szacuje się, że ponad 4000 afrykańskich studentów przebywa w Wuhan, w wyniku dążenia Chin do zwiększenia swojego wpływu na młody kontynent afrykański.

Rządy twierdzą, że sprowadzenie ich do domu jest ryzykowne w Afryce subsaharyjskiej, która 28 lutego potwierdziła swój pierwszy przypadek wirusa w Lagos w Nigerii. Tylko dwa przypadki zostały potwierdzone w Afryce Północnej, Egipcie i Algierii. Systemy opieki zdrowotnej mogą być słabe, a kwarantanna dziesiątek lub setek powracających ludzi jest dużym wyzwaniem.

To powoduje, że afrykańscy studenci utknęli na coraz bardziej pustych kampusach w Wuhan, martwiąc się o brak żywności lub pieniędzy na jej zakup. Niektóre rządy zaczęły wysyłać tysiące dolarów, aby pomóc im przetrwać.

„Mam kilku przyjaciół, którzy nie są w stanie zdobyć takich rzeczy jak detergenty, podpaski higieniczne, a następnie nie mają jedzenia, takich jak takie rzeczy”, powiedziała jedna z współlokatorek córek Ntale, Joanna Aloyo, za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości.

Epoch Times PhotoIn this image taken from video, Margaret Ntale, whose three student daughters are stranded in Wuhan, looks at photographs of he

Zdjęcie Epoch Times
Na tym zdjęciu wykonanym z wideo Margaret Ntale, której trzy córki studenckie są uwięzione w Wuhan, patrzy na zdjęcia swoich dzieci podczas rozmowy z The Associated Press w swoim domu w Kampali w Ugandzie 27 lutego 2020 r. (AP Photo)
W czwartek Ntale dołączył do innych rodziców w stolicy Ugandy, Kampali, aby porozmawiać z lokalnymi reporterami o swoich obawach. I zaczęła płakać.

„Nigdy nie wiadomo, co stanie się jutro. To mnie przeraża – powiedział Ntale. „Uczniowie są traumatyczni i równie przerażeni. To sprawia, że ​​wszyscy się załamujemy. ”

Niepewność dotycząca ich dzieci to „tortury psychiczne”, powiedział inny rodzic. W Wuhan utknęło co najmniej 70 studentów z Ugandy.

Jane Aceng, minister zdrowia w Ugandzie, nie była natychmiast dostępna. Ale dwa tygodnie temu powiedziała, że ​​ministerstwo zastanawia się nad kosztem „izolacji, monitorowania i zarządzania w przypadku wybuchu epidemii wśród grupy, jeśli zostanie repatriowana”.

Tymczasem powiedziała, że ​​rząd wyśle ​​60 000 $ z funduszy nadzwyczajnych, które zostaną rozdzielone między studentów w Wuhan.

Ale rodzice powiedzieli, że ich dzieci nie otrzymały pieniędzy.

„To trochę niepokojące, że wydaje się, że nie podjęto żadnych poważnych działań”, powiedział jeden z rodziców, Cecilia Oyet. „Myślę, że tego rodzaju bezczynność lub powolne działanie przesyła wiadomość tym studentom, a nawet młodzieży w kraju. Wysyła wiadomość, że my, jako koledzy Ugandyjczyków, nie dbamy o to, lub że oni, jako młodzież, nie mają znaczenia i uważamy, że to nie w porządku. ”

Rodzice komunikują się z dziećmi przez telefon i okazjonalnie czat wideo. Są coraz bardziej zaniepokojeni wzrostem liczby ofiar śmiertelnych wywołanych przez wirusa, choć niektórzy mówią o próbach zachowania pozytywności.

Oyet, którego córka jest studentką medycyny na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Wuhan, przypomniał, że około dwa tygodnie temu student wysłał wiadomość, że „ludzie umierają tutaj w dużych ilościach, a ciała są kremowane. Czy możesz sobie wyobrazić, że tu umieramy, a nawet nie widzisz naszych ciał? Zrób coś, zanim staniemy się częścią statystyk ”.

Inne kraje ogłosiły plany wysyłania studentom pieniędzy. Rząd Botswany powiedział, że każdy z jego studentów w Wuhan otrzyma dodatkowy zasiłek w wysokości około 144 USD miesięcznie, a lokalna firma będzie zaangażowana w dostarczanie żywności, wody, masek na twarz, a nawet zapewnianie „usług wsparcia psychospołecznego”.

Ale to nie wystarczy, twierdzą niektórzy uczniowie i rodzice. Po tym, jak niektórzy nazwali rząd Ghany „bezdusznym”, że nie ewakuowali swoich studentów, prezydent Nana Akufo-Addo powiedziała w zeszłym tygodniu, że nie został wykluczony, ale zostanie to zrobione w taki sposób, aby uniknąć „strachu i paniki wśród społeczeństwa”.

Epoch Times Photo

Pielęgniarki pracują na oddziale OIOM specjalizującym się dla pacjentów zakażonych koronawirusem w Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach, 22 lutego 2020 r. (Xiao Yijiu / Xinhua przez AP)
W Etiopii, gdzie niektóre zmartwione rodziny zgromadziły się w stolicy, Addis Abebie, szukając ewakuacji, premier Abiy Ahmed w tym tygodniu powiedział, że chiński przywódca Xi Jinping zapewnił go przez telefon, że Chiny zapewnią „specjalną opiekę i wsparcie” osieroconym studentom.

Chińskie władze wydały oświadczenia, w których informują, że studenci otrzymują żywność i inne niezbędne artykuły. Ale rząd Kenii podniósł brwi w zeszłym tygodniu, kiedy ogłosił na Twitterze, że wszelka komunikacja od rządu do osieroconych Kenijczyków w Wuhan „musi być wykonana przez rząd chiński”.

Nastrój niektórych uczniów był niski. Do czwartkowej nocy, kiedy Republika Południowej Afryki ogłosiła, że ​​ponad 130 obywateli w Wuhan zostanie ewakuowanych, małe narody wysp Seszeli i Mauritiusa były jedynymi krajami Afryki Subsaharyjskiej, które przyprowadziły obywateli do domu.

W liście otwartym do prezydenta Nigerii opublikowanym na początku tego miesiąca przez stronę internetową Sahara Reporters, Nigeryjczyk osierocony w Wuhan, Ayodeji Adetunji Idowu, wezwał w trybie pilnym, mówiąc, że „nastrój szybko zmienia się w frustrację, bezradność i przygnębienie z powodu naszego brak wsparcia dyplomatycznego wymagającego ewakuacji. ”

Podczas gdy ambasador Nigerii przesłał społeczności darowiznę osobistą w wysokości około 2850 USD, „zasmuca nas fakt, że minęły wiele dni i tygodni… aby uzyskać pozytywną odpowiedź od władz”, napisał Idowu.

Przez Rodney Muhumuza

zrodlo:theepochtimes

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: