DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Pentagon poinformował – Chińska armia dokonała ataku laserowego na amerykański samolot

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MILITARIA

Chiński niszczyciel zaatakował działem laserowym amerykański samolot

Pentagon poinformował, że to pierwszy taki incydent w historii. Chińska armia dokonała ataku laserowego na amerykański samolot zupełnie bez powodu. To bardzo niebezpieczna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca.

Przedstawiciele armii USA są zaniepokojeni ostatnimi agresywnymi działaniami Chin. Amerykański P-8A Poseidon (zmodyfikowana wersja Boeinga 737-800) to morski samolot rozpoznawczy i patrolowy. Jego załoga została zaatakowana potężnym laserem klasy wojskowej, który znajdował się na pokładzie chińskiego niszczyciela.

Chociaż nikomu nic się nie stało, to jednak amerykańscy żołnierze znaleźli się w sporym niebezpieczeństwie. Do zdarzenia doszło ok. 600 kilometrów na zachód od wyspy Guam na Morzu Filipińskim. Atak laserowy został wykryty przez systemy czujników zainstalowanych na pokładzie maszyny P-8A.

Chociaż to nie pierwszy przypadek użycia broni laserowej przez chińską armię przeciwko żołnierzom Stanów Zjednoczonych, to jednak do tej pory ataki nie były jednoznaczne. Teraz dokonano go z chińskiego niszczyciela, co pokazuje, że Państwo Środka nie ma już zamiaru kryć się ze swoimi zaczepkami.

Kilka dni temu Pentagon poinformował, że amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke właśnie doczekał się instalacji antydronowego systemu laserowego o wiele mówiącej nazwie ODIN. To pierwszy raz, kiedy samodzielny system z opcją funkcjonowania jako „oślepiacz” został operacyjnie zamontowany na jakimkolwiek niszczycielu.

Amerykanie przyspieszają też rozwój programu budowy potężnego lasera w ramach projektu IFPC-HEL. Chodzi o urządzenie dysponujące mocą aż 300 kW. Taka broń w zupełności wystarczy do szybkiej neutralizacji dużych pocisków, dronów, samolotów, samochodów i uczynienia poważnych zniszczeń we wrogich okrętach.

Źródło: GeekWeek.pl/Stripes / Fot. US Military/Victor Tengermann/Lockheed Martin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: