DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Wielu Wenezuelczyków gloduje z powodu kryzysu..”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CARACAS, Wenezuela (AP) – Dla Yeri Guerra przetrwanie w trudnych czasach w Wenezueli oznacza czasami opuszczanie posiłków, aby jej dwaj młodzi chłopcy nadal w domu mogli jeść przed pójściem do szkoły.W inne dni, kiedy sprawy są jeszcze bardziej desperackie, powiedziała, że żadne z nich nie je.„Czasami nie wysyłam ich do szkoły, ponieważ nie mam nic, co mógłbym im dać na śniadanie” – powiedziała. „Trzymam je tutaj w domu”.39-letnia Guerra nie jest sama.

Na zdjęciu z 27 lutego 2020 r. 68-letni Orlando Blanco czeka na jedzenie w centrum religijnym w slumsach Cmentarz w Caracas w Wenezueli. W trakcie poważnego kryzysu rodziny w Wenezueli walczą o to, by codziennie spożywać wystarczającą ilość jedzenia. Ostatnie badania Światowego Programu Żywnościowego ONZ pokazują, że co trzeci mieszkaniec kraju Ameryki Południowej ma trudności z dostarczeniem żywności do stołu i nie spełnia podstawowych wymagań żywieniowych. (AP Photo / Ariana Cubillos)

Według sondażu opublikowanego niedawno przez Światowy Program Żywnościowy ONZ, jeden na trzech Wenezuelczyków boryka się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, niezdolnym do uzyskania wystarczającej ilości środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb żywieniowych.

Podczas ewidentnej zmiany dla Wenezueli, ankietowani powiedzieli, że żywność jest teraz dostępna w kraju, który kiedyś był dotknięty brakami, ale trudniej jest sobie na nią pozwolić, ponieważ stracili pracę w miarę pogłębiania się kryzysu w Wenezueli.

Naród Ameryki Południowej był kiedyś jednym z najbogatszych narodów Ameryki Łacińskiej, zasiadając na największych światowych rezerwach ropy. Ale w ostatnich latach stale przechodzi w spiralę kryzysu społecznego i gospodarczego.

Badania pokazują, że odległe stany, takie jak Delta Amacuro, Amazonas i Falcon, charakteryzują się szczególnie wysokim poziomem braku bezpieczeństwa żywnościowego. W lepiej prosperujących regionach co piąta osoba ma problem z położeniem jedzenia na stole.

Stolica, Caracas, charakteryzuje się dużą koncentracją bogactwa w kraju, ale często spotyka się dzieci, osoby starsze i inne osoby szukające resztek w stosach śmieci poza domami i za restauracjami.

Kiedy przychodzi sezon na mango, biednych często widuje się na ulicach rzucających kamieniami i wbija się wysoko w drzewa, mając nadzieję na strącenie świeżych owoców na posiłek.

Wilfredo Corniel, kapłan, który organizuje bezpłatne posiłki w slumsach Caracas o nazwie Cmentarz, powiedział, że był zachęcany do działania po tym, jak ludzie grzebali w śmieciach.

„Pewnego dnia widzieliśmy psa walczącego z mężczyzną o kość”, powiedział Corniel. „Kość, w której nic nie było”.

Corniel powiedział, że jest zaniepokojony długoterminowym wpływem na młodych ludzi, którzy dorastają bez wystarczającej ilości jedzenia i mogą cierpieć z powodu wpływu na zdrowie przez całe życie.

Ogólnopolskie badanie Światowego Programu Żywnościowego, opublikowane 23 lutego i oparte na danych z 8375 kwestionariuszy, ujawnia zaskakujący obraz dużej liczby Wenezuelczyków, którzy przeżyli dietę składającą się głównie z bulw i fasoli, ponieważ hiperinflacja czyni wiele pensji bezwartościowymi.

Według badań Światowego Programu Żywnościowego, które przeprowadzono na zaproszenie rządu Wenezueli, w sumie 9,3 miliona ludzi – około jedna trzecia populacji – jest średnio lub poważnie niepewna żywności.

Kryzys Wenezueli zmusił ponad 4,5 miliona ludzi do ucieczki z kraju. Unikają inflacji, która pozostawia miesięczne wynagrodzenie minimalne w wysokości około 4 USD i brak podstawowych towarów, takich jak medycyna.

Pomimo upadku prezydentowi Nicolásowi Maduro udało się utrzymać władzę pomimo prób obalenia go przez wspieranego przez USA lidera opozycji Juana Guaidó.

Rząd Maduro nie skomentował badania.

Dla Guerry dom to małe mieszkanie po krętych schodach w slumsach Caracaus w Petare, jednym z największych i najbardziej gwałtownych w Ameryce Południowej.

Opowiedziała o zmaganiach swojej rodziny z jedzeniem pewnego ranka, kiedy stała nad płomieniem gazu na kuchence, z płaskimi kulkami mąki kukurydzianej w dłoniach, aby zrobić wenezuelską podstawkę zwaną arepas.

Rozdrapała dwa jajka i nakarmiła swoich dwóch chłopców w wieku 4 i 11 lat przy ich kuchennym stole. Od czasu do czasu jest w stanie sobie pozwolić na udka z kurczaka, którym się dzielą, powiedziała.

Jej dzieci nie są niedożywione dzięki sąsiedzkiej kuchni zupowej prowadzonej przez organizację charytatywną, w której ona i jej dwaj synowie jedzą lunch pięć dni w tygodniu. Często oszczędza część obiadu na kolację w nocy.

Inne posiłki zależą od tego, jak skutecznie sprzedaje ciasteczka i cukierki na ulicy. Zarabia około 5 dolarów tygodniowo, które wykorzystuje na inne potrzeby.

Od września jest samotnym dostawcą dla swojej rodziny. Pewnego dnia jej mąż poszedł do pracy, sprzedając przekąski na ulicy, ale został znaleziony pobity na śmierć i okradziony.

Guerra przypomniała sobie kilka lat temu, jak ona i jej krewni jedli razem, nie martwiąc się o następny posiłek. Dziś większość jej krewnych wyemigrowała do Kolumbii, Ekwadoru i Peru, pozostawiając jej niewiele więcej niż wspomnienia lepszych czasów.

„Chciałabym tylko, żeby wszyscy mogli wrócić do Wenezueli” – powiedziała. „Chciałbym móc kupić to, co chcieliśmy, jeść i mieć rzeczy”.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: