DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rośnie napięcie między Turcją a Rosją. Dodatkowe rosyjskie okręty płyną w kierunku Syrii, NATO i USA popierają Turcję”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło, że tureccy żołnierze, którzy zginęli w nalotach rządowych sił w Syrii, znajdowali się pomiędzy „terrorystami”. Turecki minister obrony Akar Hulusi zdecydowanie odrzuca te twierdzenia mówić, że „nie było żadnych uzbrojonych grup w pobliżu naszych oddziałów wojskowych”.

Rosyjska Flota Czarnomorska poinformowała, że dwa jej okręty wyposażone w rakiety Kalibr zmierzają w kierunku wybrzeży Syrii. Z kolei Departament Stanu  oświadczył, że wspiera „naszego sojusznika z , Turcję”.

W wyniku nalotu syryjskiego rządowego lotnictwa na pozycje tureckie w północnej Syrii zginęło ponad 30 żołnierzy tureckich. W wyniku odwetu tureckiego zginęło co najmniej 19 żołnierzy syryjskich.

– Bierzemy pod uwagę różne opcje, jak najlepiej możemy wesprzeć Turcję w tym kryzysie – oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu.

Prezydent Rosji Władimir Putin  i prezydent Turcki Recep Erdogan rozmawiali telefoniczne. Jak powiedział Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji, tematem były ostatnie wydarzenia w prowincji    w Syrii.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg rozmawiał zaś przez telefon z ministrem spraw zagranicznych Turcji Mevlutem Cavusoglu i, jak czytamy w oficjalnym komunikacie, „potępi trwające zmasowane bombardowania dokonywane prze syryjski reżim i jego sojusznika Rosję w prowincji Idlib”. Jednocześnie Stoltenber wezwał wszystkie strony konfliktu do deeskalacji i uniknięcia pogorszenia „straszliwej sytuacji humanitarnej w regionie”.

Według informacji podanych przez Stoltenberga, na dziś zwołano posiedzenie Rada Północnoatlantyckiej, najwyższego organu NATO, by przedyskutować sytuację w Syrii.

Tymczasem granicę przez Turcję w stronę granicy z Grecją i Bułgarią, a więc UE, zmierzają już tysiące uchodźców i emigrantów po tym, jak władze Turcji poinformowały, że przestają powstrzymywać uchodźców z Syrii przed dostanie się do Europy.

Bombardowania „reżimu i jego sojuszników” prowadzące do humanitarnej katastrofy w Idlib potępiła też w ONZ Francja. Solidarność z Turcją wyraziła też Wielka Brytania.

Przedstawiciel Rosji w ONZ Wasilij Nebenzia zbagatelizował doniesienia o katastrofie humanitarnej w Idlib podkreślając, że jedynym rozwiązaniem jest „wygnanie terrorystów z kraju”.

Warto wspomnieć, że  i reżim w Damaszku wszystkich swoich wrogów w wojnie domowej w Syrii nazywa terrorystami (także najbardziej proturecką i najbardziej wspieraną przez Turcję Wolną Armię Syrii, gdzie walczą syryjscy Turkmeni), co ułatwia im  fakt, że rzeczywiście w Idlib wrogami są m.in. oddziały islamistów powiązanych nie tylko z Turcją, ale też al-Kaidą. Są to islamiści sunniccy, a po stronie reżimu Asada walczą szyickie, irańskie i proirańskie ugrupowania uznawane również za terrorystyczne i islamistyczne albo powiązane z szyickimi organizacjami terrorystycznymi.

Ambasador USA przy NATO Kay Bailey Hutchinson powiedziała pod adresem Turcji, że z obecnej sytuacji powinna wyciągnąć wnioski „kto jest jej wiarygodnym partnerem, a kto nie” dodając, że Ankara musi odwołać kupno rosyjskich rakiet przeciwlotniczych .

Oprac. MaH, rferl.orgfot. voanews.com, Orhan Erkılıç

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: