DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Nowe przypadki koronawirusa nieznanego pochodzenia znalezione na Zachodnim Wybrzeżu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Urzędnicy ds. Zdrowia w Kalifornii, Oregonie i stanie Waszyngton obawiali się, że nowy koronawirus rozprzestrzenia się w społecznościach Zachodniego Wybrzeża po potwierdzeniu, że trzech pacjentów zostało zainfekowanych nieznanymi środkami.Pacjenci – starsza kobieta z północnej Kalifornii z przewlekłymi chorobami, uczennica liceum w Everett w stanie Waszyngton oraz pracownik szkoły w Portland w stanie Oregon – nie podróżowała ostatnio za granicę ani nie miała żadnego bliskiego kontaktu z podróżnikiem lub zarażona osoba, powiedziały władze.

Wcześniejsze przypadki w Stanach Zjednoczonych obejmowały trzy osoby, które zostały ewakuowane z Wuhan, centralnego miasta Chin, epicentrum wybuchu epidemii; 14 osób, które wróciły z Chin lub ich małżonków; oraz 42 amerykańskich pasażerów na statku wycieczkowym Diamond Princess, którzy zostali przewiezieni do baz wojskowych USA w Kalifornii i Teksasie w celu poddania ich kwarantannie.

Przekonane, że liczba przypadków wzrośnie, ale zdeterminowane, aby zapobiec ich eksplozji, agencje zdrowia zintensyfikowały wysiłki w celu identyfikacji pacjentów.

Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego poinformował w piątek, że stan otrzyma wystarczającą liczbę zestawów z amerykańskich Centrów Kontroli Chorób, aby przetestować do 1200 osób dziennie na obecność wirusa COVID-19 – dzień po tym, jak rząd Gavin Newsom skarżył się federalnym urzędnikom ds. Zdrowia, że stan wyczerpał już swoje początkowe 200 zestawów testowych.

Hrabstwo Santa Clara w rejonie zatoki San Francisco zgłosiło dwa przypadki, w których źródło infekcji nie było znane. Starsza kobieta była hospitalizowana z powodu choroby układu oddechowego, a szybkie testy lokalne potwierdziły w ciągu jednego dnia, że ma wirusa, mówią urzędnicy ds. Zdrowia.

„Ta sprawa reprezentuje pewien stopień rozprzestrzeniania się społeczności, pewien stopień rozpowszechnienia” – powiedziała dr Sara Cody, oficer zdrowia w hrabstwie Santa Clara i dyrektor departamentu zdrowia publicznego hrabstwa Santa Clara.

„Ale nie wiemy do jakiego stopnia”, powiedział Cody. „To może być trochę, może być dużo.”

„Musimy zacząć podejmować ważne dodatkowe działania, aby przynajmniej spowolnić tak bardzo, jak to możliwe” – powiedziała.

Cody powiedział, że nowo potwierdzona sprawa w hrabstwie Santa Clara nie jest powiązana z dwoma poprzednimi przypadkami w tym hrabstwie ani z innymi w stanie.

Mieszkaniec hrabstwa Santa Clara był leczony w miejscowym szpitalu i nie wiadomo, czy udał się do hrabstwa Solano, gdzie w środę zidentyfikowano inną kobietę, która zaraziła się wirusem z nieznanego źródła.

Dziesiątki ludzi miały bliski kontakt z kobietą z okręgu Solano. Urzędnicy twierdzili, że zostali zmuszeni do poddania się kwarantannie w domu, podczas gdy kilku, którzy wykazywali objawy choroby, byli w izolacji.

W ośrodku UC Davis Medical Center co najmniej 124 zarejestrowanych pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia zostało wysłanych do domu w celu „samo kwarantanny” po przyjęciu kobiety z Solano County z wirusem, National Nurses United, ogólnokrajowy związek reprezentujący RN, powiedział w piątek.

Sprawa „podkreśla podatność krajowych szpitali na tego wirusa”, powiedział związek.

Wcześniej w piątek Oregon potwierdził swój pierwszy przypadek koronawirusa, osoby, która pracuje w szkole podstawowej w rejonie Portland, która zostanie tymczasowo zamknięta.

Okręg szkolny w Lake Oswego wysłał do rodziców robocall z informacją, że Elementarne Wzgórza Leśne będą zamknięte do środy, więc mogą zostać gruntownie oczyszczone przez pracowników utrzymania ruchu.

Przedstawiciele służby zdrowia stanu Waszyngton ogłosili w piątek wieczorem dwie nowe przypadki koronawirusa, w tym ucznia szkoły średniej, który uczęszcza do Jackson High School w Everett, powiedział dr Chris Spitters z Snohomish County Health District.

Inną sprawą w Waszyngtonie była kobieta w hrabstwie King po pięćdziesiątce, która niedawno podróżowała do Korei Południowej.

Obaj pacjenci nie byli poważnie chorzy.

Liczba przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych jest uważana za niewielką. Na całym świecie liczba osób zarażonych wirusem wahała się w piątek około 83 000, a liczba zgonów wyniosła ponad 2 800, w większości w Chinach.

Ale pracownicy służby zdrowia nie ryzykują. Niektóre społeczności, w tym San Francisco, ogłosiły już lokalne sytuacje kryzysowe na wypadek konieczności uzyskania finansowania rządowego.

W hrabstwie Orange w południowej Kalifornii miasto Costa Mesa poszło do sądu, aby uniemożliwić stanowym i federalnym urzędnikom ds. Zdrowia przeniesienie dziesiątek osób narażonych na wirusa na pokładzie statku wycieczkowego w Japonii do państwowego obiektu w mieście. Pasażerowie, w tym niektórzy, u których wykryto wirusa i przeszedł leczenie szpitalne, przebywali w bazie sił powietrznych Travis w Północnej Kalifornii.

W piątek urzędnicy stanowi stwierdzili, że federalny zdecydował, że nie ma już potrzeby przenoszenia tych osób do Fairview Developmental Center w Costa Mesa. To z powodu zbliżającego się końca okresu izolacji dla tych pasażerów i stosunkowo niewielkiej liczby osób, które zakończyły się pozytywnym wynikiem, powiedzieli urzędnicy.

Nowe przypadki koronawirusa o nieznanym pochodzeniu oznaczają eskalację światowej epidemii w USA, ponieważ oznacza to, że wirus może rozprzestrzenić się poza środki zapobiegawcze, takie jak kwarantanny, chociaż urzędnicy stanu stwierdzili, że jest to nieuniknione, a ryzyko rozprzestrzeniania się jest nadal niskie .

Kalifornijscy urzędnicy ds. Zdrowia publicznego w piątek powiedzieli, że ponad 9380 osób monitoruje się po przylocie na komercyjne loty z Chin przez Los Angeles i San Francisco. To więcej niż 8400 cytowanych przez Newsom w czwartek, choć urzędnicy twierdzą, że liczba ta rośnie z każdym dniem, gdy przybywa więcej lotów.

Urzędnicy nie martwią się na razie o swobodny kontakt, ponieważ urzędnicy federalni uważają, że koronawirus rozprzestrzenia się tylko poprzez „bliski kontakt, przebywanie w odległości sześciu stóp od kogoś przez tak zwany dłuższy okres czasu”, powiedział dr James Watt, tymczasowy epidemiolog ze stanu Kalifornia w Departamencie Zdrowia Publicznego.

Wirus może powodować gorączkę, kaszel, świszczący oddech i zapalenie płuc. Urzędnicy ds. Zdrowia uważają, że rozprzestrzenia się głównie z kropel, gdy zarażona osoba kaszle lub kicha, podobnie jak grypa.

Gdy eksperci od chorób zakaźnych rozproszyli się w mieście Vacaville w hrabstwie Solano, niektórzy mieszkańcy miasta między San Francisco i Sacramento zaopatrzyli się w zapasy, obawiając się, że sytuacja może się pogorszyć pomimo oficjalnych zapewnień, podczas gdy inni przyjmowali wiadomości z wyprzedzeniem.

Kobieta w społeczności, która otrzymała koronawirusa, po raz pierwszy szukała leczenia w szpitalu NorthBay VacaValley w Vacaville, zanim jej stan się pogorszył i została przeniesiona do centrum medycznego w Sacramento.

Najwyższy urzędnik zdrowia hrabstwa Sacramento powiedział w piątek The Sacramento Bee, że spodziewa się, że kilku pracowników medycznych będzie miało pozytywne wyniki w ciągu najbliższych kilku dni. Wielu pracowników obu szpitali zostało przetestowanych, ale testy zostały wysłane do laboratoriów zatwierdzonych przez CDC i zazwyczaj trwają od trzech do czterech dni.

Peter Beilenson, dyrektor ds. Usług zdrowotnych hrabstwa Sacramento, powiedział, że spodziewa się, że nawet ci, którzy uzyskają pozytywny wynik testu, zachorują tylko łagodnie.

Zamieszanie co do tego, jak szybko kobieta została przebadana na koronawirusa, dotyczyło McKinsey Paz, która pracuje w prywatnej firmie ochroniarskiej w Vacaville. Firma zgromadziła już 450 masek na twarz i stara się o więcej „, ponieważ są trudne do zdobycia”. Właściciel firmy kupił wystarczającą ilość środków czyszczących i dezynfekujących, aby zarówno wyszorować biuro, jak i wysłać go do domu z pracownikami.

Ale wydawało się, że są na skraju przygotowań.

Eugenia Kendall miała na twarzy maskę, ale obawiała się wszystkiego, w tym przeziębienia. Jej układ odpornościowy jest osłabiony, ponieważ przechodzi chemioterapię i od dawna stosuje takie środki ostrożności.

„Nie jesteśmy paranoikami. Po prostu staramy się być praktyczni ”- powiedział jej 31-letni mąż Ivan Kendall. „Wycieramy wózki, jeśli je mają, a kiedy wracam do samochodu, wycieram ręce – i po prostu mam nadzieję na najlepsze”.

Adam Beam, współpracujący pisarz prasowy, przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “„Nowe przypadki koronawirusa nieznanego pochodzenia znalezione na Zachodnim Wybrzeżu”

  1. miejsca występowania tego „koronawirusa”, to miejsca gdzie umierają ludzie. a nie tam gdzie jest „grypka”. dla ludzi na najwyższych szczeblach, „wszystko się da”. „nawet przetransportować kogoś lub coś, i dać temu TOP SECRET”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: