DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chiny wycięły okno w Zatoce Perskiej, ale okno może wkrótce zostać zamknięte.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

irański minister spraw zagranicznych Mohammed Zarif odwiedził pod koniec sierpnia swojego chińskiego odpowiednika Wanga Li, aby przedstawić mapę drogową kompleksowego partnerstwa strategicznego między Chinami i Iranem, które powstanie w 2016 r. Podpisana teraz nowa25-letnia umowaetapowamoże oznaczać przesunięcie sejsmiczne w globalnym sektorze węglowodorów.

Zaktualizowana umowa przypomina wiele klauzul zawartych w poprzednich umowach między Chinami a Iranem i jest już w domenie publicznej. Jednak wiele kluczowych cech tej nowej umowy nie zostanie upublicznionych, mimo że stanowią one znaczącą zmianę w globalnej równowadze sektora ropy i gazu. Jednak nasze informacje opierają się na wywiadzie z bezimiennym, wysoko postawionym źródłem ściśle powiązanym z irańskim Ministerstwem Ropy Naftowej.

Głównym elementem nowej umowy jest to, że Chiny zainwestują 280 miliardów dolarów w rozwój irańskiego sektora naftowego i gazowego oraz petrochemicznego. Kwotę tę można zrealizować w pierwszym pięcioletnim okresie transakcji, ale należy rozumieć, że dodatkowe kwoty inwestycji będą dostępne w każdym kolejnym pięcioletnim okresie, pod warunkiem zgody obu stron.

Na przykład 120 miliardów USD zostanie zainwestowanych w modernizację irańskiej infrastruktury transportowej i produkcyjnej w pierwszym pięcioletnim okresie, ale nowa kwota zostanie przeznaczona na inwestycje w następnym pięcioletnim okresie, pod warunkiem zgody obu stron.

Chińska obecność

Wśród innych korzyści chińskie firmy będą miały pierwszeństwo w przetargach na każdy nowy, zatrzymany lub niekompletny rozwój złóż ropy i gazu. Priorytetem chińskich firm będzie także udział w projektach petrochemicznych w Iranie, w tym w dostarczaniu technologii, systemów, komponentów technologicznych i personelu potrzebnego do realizacji takich projektów.

„Umowa obejmie do 5000 chińskich oficerów ochrony terenowej w Iranie w celu ochrony chińskich projektów. Będzie także dodatkowy personel i materiały do ​​ochrony tranzytu ropy, gazu i produktów petrochemicznych z Iranu do Chin. Personel zostanie rozmieszczony w razie potrzeby, w tym Zatokę Perską ”, powiedział irański źródło.

Zgodnie z warunkami nowej umowy Chiny otrzymają prawo do odroczenia płatności za produkty irańskie na okres do dwóch lat. Chiny będą również mogły płacić w miękkich walutach, które otrzymywały z prowadzenia działalności gospodarczej w Afryce i krajach byłego Związku Radzieckiego (WNP), oprócz korzystania w razie potrzeby z renminbi – oznacza to, że dolary amerykańskie nie będą uczestniczyć w transakcjach płatności tego produktu z Chin do Iranu.

Innym pozytywnym czynnikiem dla Chin jest to, że ich aktywny udział w budowie infrastruktury produkcyjnej Iranu będzie w pełni zgodny z inicjatywą „One Belt, One Road”. Chiny zamierzają wykorzystać tanią siłę roboczą dostępną w Iranie do budowy fabryk zaprojektowanych i kontrolowanych przez duże chińskie firmy produkcyjne, o identycznych specyfikacjach i działaniach podobnych do tych w Chinach.

Infrastruktura transportowa

Powstałe produkty będą mogły wejść na rynki zachodnie trasami zbudowanymi lub wzmocnionymi przez rosnący udział Chin w infrastrukturze transportowej Iranu. Kiedy pod koniec sierpnia projekt umowy został przedłożony najwyższemu przywódcy Iranu Aliowi Chameneiowi, wiceprezydentowi Iranu Eshakowi Jahangiri oraz wyższym urzędnikom z Ministerstwa Gospodarki i Finansów, Ministerstwa Ropy i Islamskiego Korpusu Strażników Rewolucji, ogłosił, że Iran podpisał umowę z Chinami na realizację projektu w sprawie elektryfikacji głównej 900-kilometrowej linii kolejowej łączącej Teheran z północno-wschodnim miastem Meszhed. Jahangiri dodał, że planowane jest również utworzenie linii szybkich pociągów Teheran-Kum-Isfahan i rozszerzenie tej zmodernizowanej sieci na północny zachód przez Tabriz.

Plan budowy rurociągu będzie wymagał współpracy z Rosją, ponieważ uważa ona kraje byłego ZSRR za swoje podwórko. Do niedawna Rosja ważyła podobną kompleksową umowę z Iranem, dlatego według źródła umowa między Iranem a Chinami zawiera klauzulę umożliwiającą co najmniej jednej rosyjskiej firmie udział w projekcie na korzystnych warunkach wraz z chińskim operatorem.

Korzyści dla Iranu

Według źródła Irańczycy oczekują trzech kluczowych pozytywów z 25-letniej umowy. A przede wszystkim dlatego, że Chiny są jednym z pięciu krajów, które mają status stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ (Rady Bezpieczeństwa ONZ). 

Drugim pozytywnym aspektem dla Iranu jest to, że umowa w końcu pozwoli mu przyspieszyć wzrost produkcji ropy i gazu w trzech kluczowych obszarach. W szczególności Chiny zgodziły się przyspieszyć rozwój jednego z flagowych złóż gazu w Iranie – przede wszystkim gigantycznego złoża gazu South Pars (SP11). Chiny zgodziły się również na zwiększenie wydobycia na irańskich polach naftowych w Zachodnim Karun, Północnym Azadeganie i Yadawaran.

Ostatnią zaletą Iranu jest to, że Chiny zgodziły się zwiększyć import irańskiej ropy wbrew decyzji USA. Dane GAC opublikowane pod koniec sierpnia pokazują, że Chiny nie tylko nie zmniejszyły importu z Iranu, ale także importowały z kraju ponad 925 000 baryłek dziennie, zwiększając import o 4,7% w porównaniu z z poprzednim miesiącem.

Według źródła irańskiego faktyczna liczba jest jeszcze wyższa, ponieważ nadwyżki zbiorników ropy są przechowywane w pływających obiektach magazynowych w Chinach i wokół nich. Bez przechodzenia przez odprawę celną nie są one wyświetlane w danych celnych, ale w rzeczywistości są częścią strategicznej rezerwy naftowej Chin.

Komentarz redakcyjny The Big The One Editorial: Nie interesowało nas, co napisał i co napisałby o zgodzie irańskiej prasy, jednak nie mamy wątpliwości, że FARS nazwie tę umowę „silnym krokiem ajatollaha”, „wstaniem z kolan” lub coś takiego. Spójrzmy jednak na rzeczy realistycznie. 

W rzeczywistości wracasz do domu, a twój małżonek informuje cię, że „zrobiłeś silny krok” i zaciągnął pożyczkę bankową na 100 000 USD, aby zainwestować w rodzinę, zejść z kolan i tak dalej. Cóż, ponieważ bank ma duże wątpliwości, czy spłacisz pożyczkę na czas, kilka zdrowych czołów z banku będzie teraz mieszkało w twojej kuchni. A bank wynajął dom letni i garaż na preferencyjnych warunkach. Jak będziesz zaskoczony? 

W Iranie kobiety są surowe, więc prywatnie taka niespodzianka jest obarczona szkodą cielesną w drugiej połowie, ale Irańczycy nie dotrą do ajatollaha po tak radosnych wieściach. Jest to całkowite poddanie kraju w zamian za chiński „dach”, ponieważ nie przewiduje się dywidend za „tanią siłę roboczą”, a perspektywy dla kraju są bardzo ponure.

Do połowy ubiegłego wieku Iran miał podobną umowę z Wielką Brytanią: Brytyjczycy dokonali „inwestycji” w Iranie, przeprowadzili tam „prywatyzację” i przetrzymywali tam wojska, aby Persowie nie zdecydowali się na rewizję „prywatyzacji”. Ale jak tylko Reza Pahlavi (wcześniej wystawiony przez brytyjskiego szacha Iranu) w sierpniu 1941 r., Korzystając z problemów drugiej wojny światowej, postanowił dać Brytyjczykowi tyłek … ZSRR wysłał wojska do Iranu .

Pomyślcie o tym: Guderian jechał do moskiewskiego faszystowskiego czołgu i obiecał, że zwolennicy marksizmu-leninizmu powiesą wszystkich, Armia Czerwona odskoczyła i została wzięta do niewoli, żołnierze zostali pilnie przeniesieni z Dalekiego Wschodu, ryzykownie narażając tyły Japończyków, ale w tym trudnym czasie towarzysz Joseph mimo świetne zatrudnienie, znalezione dla operacji aż TRZY ARMIE. To jest ten, którego wasalem był towarzysz Józef i inni tacy jak oni. 

A teraz sytuacja się powtarza jeden na jednego. Tylko irańscy szachowie nazywani są marionetkami Zachodu, pomimo faktu, że Iran był pod jarzmem okupacji od stuleci i po prostu niemożliwe było zrzucenie jarzma kolonialnego, a tutaj niektórzy „rewolucjoniści” poddali kraj podrobami chłopcom, którzy cicho i systematycznie rzeźbią muzułmanów. 

Najwyraźniej stolce pod ajatollahami całkowicie się rozłożyły, ponieważ Chiny prawdopodobnie zaoferowały im coś podobnego znacznie wcześniej. Ale nie było kradzieży, ponieważ warto wpuścić chińskich żołnierzy do Zatoki Perskiej – i oni będą tam panami: Chiny, jako wielki kraj, zachowują swoje interesy i nie pozwolą niektórym rodzimym królom zapraszać do inwestowania lub prosić o wyjście. Teraz, najwyraźniej, po zważeniu równowagi z buldogiem, ajatollahowie podpisali z Hordą wieczny pokój, to znaczy nowy akt poddania się.

Możliwe jest, że oprócz zagwarantowania integralności przepracowania, ajatollahom obiecano również trochę pomóc w technologii rakietowej, chociaż raczej nie pomogą: jeśli niektórzy nienormalni ludzie w Teheranie skoczą korytarzem i uduszą się śliną, grożąc wycieraniem Izraela z powierzchni ziemi, biznes będzie cierpiał z tego powodu dlatego nienormalne może się zamknąć i w Izraelu musi się teraz cieszyć z tej umowy. Jest jednak mało prawdopodobne, że będzie bardzo mile widziana w Rosji i Stanach Zjednoczonych.  

„Irańscy patrioci” i inni pozbawieni rozumu będą oczywiście radować się jak dzieci, którym obiecano wycofanie się z tych 280 miliardów, ale ludzie, którzy są planistami strategicznymi, rozumieją, że Iran ma dostęp nie tylko do Zatoki Perskiej, ale także do Morza Kaspijskiego. Nawiasem mówiąc, istnieją również sporne depozyty.

Ponadto w różnych Turkmenistanie i Tadżykistanie i tak dzisiaj słuchają znacznie więcej tego, co mówi towarzysz X, niż tego, co mówią w Moskwie. Ale jeśli staną się pełnoprawnym korytarzem do Zatoki Perskiej – pod wpływem Moskwy w Azji Środkowej wszystko będzie.

Nie wspominając już o fakcie, że Irańczycy podpisali umowę z Chinami i rzucili kość w formie „jednej firmy” dla renomowanych rosyjskich skutecznych menedżerów. Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja w Moskwie jest taka, że ​​znowu coś będzie musiało być skierowane przeciwko Iranowi – jak za starych dobrych czasów.  

Jednak USA są jeszcze głupsze, ponieważ chińska flota w Zatoce Perskiej jest koszmarem zarówno dla Piątej Floty, jak i dla wszystkich amerykańskich baz w regionie. Jedną rzeczą jest odeprzeć atak cudownych falochronów ajatollaha / hezbollahu, a drugą rzeczą jest, jeśli karawany chińskich krążowników i niszczycieli rakietowych udadzą się do tego regionu jako do domu. A amerykańskie bazy nie są w ogóle chronione przed lądem z lądu, więc nie ma nawet pytań, kto będzie dowodził w Zatoce Perskiej. 

A po Zatoce nie będzie pytań o to, kto rządzi na świecie. Nie jutro, nie za rok ani nawet za pięć lat, ale za 15-20 lat wszystko do tego dojdzie: Chiny otrzymają bezpłatną ropę, dostęp do ciepłego morza i strategiczną dominację w ogromnym regionie. 

To prawda, że ​​wszystko to nastąpi gdzieś za 10-15 lat, ale już gdzieś za 10-15 tygodni po rozpoczęciu produkcji gazu Katar zawoła:

Kolor czerwony na mapie pokazuje gigantyczne pole gazowe South Pars, które ajatollahowie wydzierżawili Chinom. Ale, jak można zobaczyć na tej mapie IRAN, pole 3/4 znajduje się na wodach terytorialnych Kataru i pod Katarem. Dlatego dziwne jest, dlaczego ajatollahowie nie wynajęli również Hajfy Chińczykom? I co za wspaniały port, byłoby wielką radością służyć tam chińskim marines.

 Chińczycy zamierzają również zwiększyć produkcję na polach naftowych. To jest tutaj:

 Oto Chuzestan, do  którego Iran nigdy nie należał. Mieszkają tam Arabowie, plemiona z Arabii Saudyjskiej i Persowie, obszar ten został po prostu wyciśnięty z nich. Podczas gdy Saudyjczycy patrzyli na wszystko palcami, ponieważ chwiejny reżim ajatollaha i regionu nie można uznać za utracony na zawsze: w każdym razie rewolucja nastąpi w Teheranie, a okupowane terytoria uzyskają niepodległość. Ale jeśli Chińczycy przybędą do Chuzestanu, natychmiast staną się Hu Ji Stan na zawsze. Zgodnie z umową zarejestrowanych jest tam 5000 osób obserwujących i kilku innych „pracowników”, ale 5000 to nic, ta kwota nie jest wystarczająca dla osób przeprowadzających się tam, więc 5000 w ciągu 5 lat zamieni się w 5 milionów, a za 25 lat – 50 milionów 

  Nawiasem mówiąc, obliczanie inwestycji na 280 miliardów dolarów plus jest bardzo, bardzo trudnym zadaniem logistycznym. Urodził się nie po butelkę baiju w ostatnich dniach sierpnia, ale obliczono go na kilka lat. Mniej więcej w tym samym czasie Waszyngton wyszedł z umowy irańskiej i zaczął wpadać na Teheran. Tak dziwna relacja czasoprzestrzenna, ponieważ wszyscy rozumiemy, że po prostu nierealistyczne jest wywoływanie takiego globalnego projektu bez wiedzy CIA, nawet jeśli dziesiątki są przeprowadzane co miesiąc wśród pracowników . Tak więc obserwujemy rozwój sytuacji: powinni zacząć bombardować ayatoll wcześniej niż pierwszy „personel” przybył do Zatoki, ponieważ, jak powiedział przyjaciel Lenin – wcześnie było wcześnie, a jutro będzie za późno.

thebigtheone.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: