DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

” Brutalność hindusko-muzułmańskich zamieszek…!!!!! „

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NEW DELHI (AP) – Ranni przybyli falami. Najpierw jedni i dwaj, kulejąc po schodach i zataczając się przez aluminiowe drzwi, a potem taczkami z krwawiącymi czaszkami i dźgniętymi szyjami. W końcu przybyły motocykle i auto-riksze, a ich siedzenia były poplamione krwią tylu, ile zdołali utrzymać.Gdy dzielnica Mustafabad w stolicy Indii została spustoszona przez zamieszki społeczne przez trzy dni w tym tygodniu, Szpital Al-Hind zmienił się z przychodni środowiskowej w oddział urazowy.

Lekarze tacy jak MA Anwar po raz pierwszy mieli do czynienia z takimi urazami, jak rany postrzałowe, zmiażdżone czaszki i podarte genitalia.

„Chciałem płakać i krzyczeć” – wspominał. „Coś we mnie umarło przez te trzy dni.”

Niemal tydzień po rozpoczęciu starć hinduistów i muzułmanów zaczął się pojawiać wyraźniejszy obraz horrorów wywołanych podczas najgorszych zamieszek komunalnych w New Delhi od dziesięcioleci.

W przeddzień pierwszej wizyty stanowej prezydenta Donalda Trumpa w Indiach w ostatnią niedzielę hindusi i muzułmanie w stolicy Indii zarzucili się nawzajem domową bronią i prymitywną bronią, opuszczając ulice, na których doszło do zamieszek przypominających strefę wojenną z domami, sklepami, płomienie meczetów, szkół i pojazdów. Co najmniej 42 osoby zginęły, a setki zostało rannych.

Władze walczyły o identyfikację niektórych ciał z powodu okropności obrażeń.

Podczas gdy obie strony zachowywały się brutalnie, większość ofiar była muzułmanami.

Władze nie podały oficjalnego sprawozdania z tego, co wywołało zamieszki, chociaż przemoc wydawała się kulminacją narastających napięć, które nastąpiły po uchwaleniu nowej ustawy o obywatelstwie w grudniu.

Prawo przyspiesza naturalizację niektórych mniejszości religijnych z sąsiednich krajów, ale nie muzułmanów. Przeciwnicy twierdzą, że narusza to świecką konstytucję Indii i dodatkowo marginalizuje 200 milionów muzułmanów w tym hinduskim narodzie, w którym żyje 1,4 miliarda ludzi.

Prawo wywołało masowe protesty w całych Indiach, w których zginęło co najmniej 23 osoby.

Ale to, co wydarzyło się w Mustafabad w tym tygodniu, było o wiele bardziej brutalne: tłumy hakują ludzi mieczami, palą żywych ludzi i obrzucają ich śmiercią.

Hinduski oficer wywiadu był wielokrotnie dźgany nożem, a jego zwłoki wrzucano do kanalizacji, która dzieli hinduskie i muzułmańskie obszary mieszkalne. Muzułmanin miał rozłożone nogi tak daleko, że dolna połowa jego ciała rozerwała się. Jego stan pozostał krytyczny.

Pojawiły się pytania dotyczące roli policji w New Delhi i tego, czy pozostali przy niej, gdy przemoc szalała, a nawet pomagała hinduskim tłumom.

Rzecznik policji z New Delhi, Anil Mittal, zaprzeczył, że policja pomagała uczestnikom zamieszek.

Lekarze ze szpitala w Al-Hind twierdzili, że władze powstrzymują karetki pogotowia przed dotarciem do niektórych miejsc zamieszek.

Niedługo po północy w środę – ponad 72 godziny po rozpoczęciu przemocy – Sąd Najwyższy w New Delhi wydał nadzwyczajny nakaz nakazujący policji zapewnienie bezpiecznego przejazdu karetek pogotowia.

Dla wielu ofiar było już za późno.

Ponieważ tłumy przejęły ulice i nie było drogi dla karetek, Anwar wcześnie wiedział, że wkrótce jego klinika zostanie pokonana przez rannych.

Niektórzy opadali na plastikowe krzesła, układając na stołach ręce i nogi z kulkami w kształcie wystrzału.

Inni po prostu leżeli na podłodze, krwawiąc.

Ci, którzy tam byli, opisywali krew i chaos, ale dzielili się również dziwnie podnoszącymi na duchu historiami o pracy zespołowej i piasku.

„Nie spaliśmy. Nic nie jedliśmy. Chcieliśmy tylko uratować życie. I zrobiliśmy – powiedział Aanis Mohammad, wolontariusz w klinice. „Żaden pacjent żadnej religii nie został odrzucony”.

W środę po południu, kiedy przemoc dobiegła końca, Anwar i jego przytłoczeni koledzy leczyli ponad 400 osób i skierowali prawie 100 do większych szpitali. Dziesiątki pozostały jednak w klinice w stanie krytycznym.

Szpital udzielił także schronienia uciekającym przed przemocą, zapewniając ponad 50 osobom wyżywienie, pościel i bezpieczeństwo.

W Mustafabad trwają prace porządkowe, ale blizny są nadal widoczne.

W szpitalu Guru Teg Bahadur wzdłuż wschodniej granicy New Delhi 18-letni Salman Ansari czekał na przekazanie ciała ojca.

Ojciec Ansari wyszedł, aby zebrać złom za pieniądze, ponieważ w domu nie było jedzenia. Po obejrzeniu zapewnień policji w wiadomościach, pomyślał, że będzie to bezpieczne. Nie było

Ansari powiedział, że śpi, gdy dwóch nieznajomych wyrzuciło ojca przed domem we wczesną środę.

Wsadził ojca 3 kilometry na rodzinnej rikszy do prywatnej kliniki. Lekarze zażądali 5000 rupii (69 USD). Jego kieszenie były puste.

Zanim Ansari zdołał dotrzeć do szpitala publicznego, jego ojciec nie żył.

Dla Anwara, lekarza, powiedział, że w końcu stał się odrętwiały do rzezi. A jednak wciąż ma problem z tym, jak rodacy mogą robić to, co sobie nawzajem zrobili.

„To tak, jakby zło przeniknęło i zamieszkało w sercach motłochu” – powiedział.

___ Powiązany pisarz prasowy Aniruddha Ghosal przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: