DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Z OSTATNIEJ CHWILI:” Dziesiątki tureckich żołnierzy zginęły w Syrii w nalotach dokonanych przez sojuszników Rosji”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Według różnych źródeł, od 29 do ponad 60 żołnierzy tureckich zginęło w prowincji  w nalotach rządowego syryjskiego lotnictwa. Ranni zostali przetransportowani do szpitali w Turcji.

Prowincja Idlib to jeden z ostatnich punktów oporu kontrolowany przez wspieranych przez Turcję syryjskich wrogów dyktatora Baszara al-Asada (w większości sunnickich islamistów) od miesięcy atakowana przez oficjalną armię syryjską, wspieraną przez irańskie i proirańskie oddziały zbrojne oraz rosyjskie , rosyjskich „doradców” i najemników. Wojna o Idlib powoduje liczne ofiary cywilne i nową falę uchodźców z Idlib zmierzających głównie do Turcji.  stara się blokować tę falę, ale dziś pojawiły się nieoficjalne informacje o otwarciu granicy.

Oficjalnie,  nie bierze udziału w nalotach na pozycje tureckie, nie ma żadnych informacji, by ostatnim nalocie wzięły udział rosyjskie samoloty. Niemniej jednak wiadomo, że w poprzednich nalotach na pozycje wrogów Asada w Syrii brało udział rosyjskie lotnictwo.

W sprawie najnowszej eskalacji w Syrii wciąż jest wiele szumu informacyjnego i niepotwierdzonych doniesień. Jednak strona turecka podała, że turecka armia odpowiada na atak atakując „wszystkie znane” cele po stronie syryjskiej armii.

Prezydent Turcji Recep  zwołał specjalne posiedzenie bezpieczeństwa w Ankarze. Turcja od tygodni domaga się od Damaszku wycofania swoich sił z pozycji w pobliżu tureckich punktów obserwacyjnych. Oprócz misji obserwacyjnej, turecka armia od niedawna zaczęła też wspierać sojuszników w Idlib artylerią. Turcja twierdzi, że odpowiada na ataki syryjskiej armii na swoje pozycje.

Syryjskie władze odrzucają żądania Turcji wycofania się na pozycje przewidziane umową o zawieszeniu ognia wokół Idlib z 2018 roku. Rosja oskarżała Turcję o łamanie tamtego porozumienia właśnie poprzez wsparcie artyleryjskie.

Oprac. MaH, bbc.comfot. Wikimedia Commons, CC

ZRODLO:KRESY24

wiadomosci :BBCNEWS

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: