DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Syria: USA i NATO ruszą na pomoc dżihadystom w Idlibie? Turcja straszy Europę uchodźcami”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gwałtowne walki na froncie w północno zachodniej prowincji Idlib, ostatniego bastionu Al-Kaidy i Państwa Islamskiego (PI) w Syrii, ugrupowań zbrojonych przez NATO, doprowadziły już do śmierci 53 tureckich żołnierzy, którzy w imieniu Sojuszu ruszyli na pomoc islamskiemu dżihadowi. W tej sytuacji USA popiera Turcję, ostrzega, że jej pomoże, a NATO domaga się powstrzymania syryjskiej ofensywy. Tymczasem wojska Al-Kaidy i natowskiej Turcji przystąpiły do kontrofensywy. Od południa Syrię atakował też Izrael.

Minionej nocy turecki masowy ostrzał artyleryjski i bombardowania lotnicze umożliwiły Al-Kaidzie i PI odbicie niedawno wyzwolonego miasta Saraket i ponowne przejęcie części autostrady łączącej Aleppo z Damaszkiem. Trwają tam zacięte walki. Stany Zjednoczone ogłosiły, że „rozważają najlepsze sposoby pomocy Turcji”, lecz domagają się, by Turcy zrezygnowali z zakupu rosyjskich systemów obrony antyrakietowej S-400 na rzecz amerykańskich „Patriotów”. Ambasador amerykańska przy NATO Kay Bailey Hutchison oskarżyła Rosję, która wspomaga Syryjczyków, o spowodowanie śmierci tureckich żołnierzy, którzy nota bene przebywają w Idlibie nielegalnie.

„Skoro Rosja pokazuje swą prawdziwą, antynatowską twarz, Turcja powinna kupować broń amerykańską” – przekonywała wczoraj ambasador USA. Poparł ją szef Sojuszu Jens Stoltenberg, potępiając „ślepe bombardowania syryjsko-rosyjskie”, w których zginęli żołnierze NATO atakujący Syrię. Przy okazji, w Turcji szef partii prezydenta Erdogana Omar Celik ogłosił wczoraj, że jego kraj „nie jest już w stanie” powstrzymać syryjskich i afgańskich uchodźców, którzy przebywają na jego terytorium, przed emigracją do Europy. Turcy domagają się od Unii miliardów euro za powstrzymywanie emigrantów z krajów atakowanych przez NATO przed płynięciem na greckie wyspy.

Dzieje się to wszystko w kontekście rosnącego zagrożenia bezpośrednim starciem Rosja-NATO w Syrii. Wczoraj w Ankarze (stolicy Turcji) próba negocjacji rosyjsko-tureckich nie powiodła się. Zdaniem Rosjan, jak i Syrii, głównym problemem w Idlibie jest obecność pronatowskich dżihadystów, podczas gdy dla Turków i NATO takim problemem jest syryjsko-rosyjska walka z Al-Kaidą. ONZ ponownie wezwał do rozejmu i przerwania walk, ze względu na tragiczne położenie prawie miliona uchodźców koczujących pod zamkniętą turecką granicą.

zrodlo:strajk

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: