DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Grecja podwaja patrole antymigracyjne przy tureckiej granicy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

W związku z wczorajszym oświadczeniem Turcji, że nie będzie już powstrzymywać uchodźców wojennych z Syrii i Afganistanu przed dostaniem się do Europy, rząd grecki podjął decyzję o podwojeniu patroli straży przybrzeżnej między wybrzeżem tureckim a greckimi wyspami. Ich zadaniem będzie zawracanie łodzi uchodźców do Turcji.

„Grecja maksymalnie wzmocniła straż swych granic lądowych i morskich. Obronimy Europę przed uchodźcami” – zadeklarował dziś rano rzecznik prawicowego rządu greckiego. „Wszystko jest pod kontrolą, nie ma powodu do obaw” – zapewnił. Operacja odpychania uchodźców z natowskich wojen w Syrii i Afganistanie rozpoczęła się minionej nocy. Policja grecka zdążyła w tym czasie odkryć na tureckim wybrzeżu grupę kilkuset rodzin uchodźców, szykującą się do morskiej przeprawy; odwiodła ich od tego przez megafony.

Jednocześnie na grecką Lesbos zdołała jakoś przybić dziś rano mała łódź z kilkunastoma uchodźcami z Afganistanu, głównie z przestraszonymi kobietami i dziećmi. Ludność turecka coraz gorzej znosi przybywających z krajów objętych zachodnimi wojnami, podobnie jak Grecy na wyspach. Rząd turecki postanowił otworzyć swe granice dla opuszczających kraj, kiedy na skutek turecko-dżihadystowskiej kontrofensywy w syryjskim Idlibie zginęło kilkudziesięciu tureckich żołnierzy. Turcja domaga się pieniędzy i politycznego poparcia Europy dla jej napadu na Syrię w celu wsparcia Al-Kaidy (na razie Turków popierają tylko USA i NATO). Uchodźców używa jako środka nacisku.

Unia Europejska popiera tymczasem wysiłki Greków na rzecz powstrzymania „nielegalnej imigracji”. Na greckich wyspach doszło niedawno do strajku generalnego mieszkańców protestujących przeciw rządowi i Unii, chcących budować tam nowe obozy więzienne dla uchodźców, by zatrzymać ich tam jak najdłużej. Dotychczasowe obozy są przepełnione i niedoinwestowane. Dawne spokojne wyspy zamieniły się w obraz nieszczęścia i konfliktów, zupełnie jak w krajach, na które napadało NATO. Unia jest teraz przede wszystkim przerażona możliwą konfrontacją militarną między Rosją wspomagającą Syrię a NATO próbującym ratować dżihad w syryjskim Idlibie. Mur przeciw uchodźcom na granicy turecko-syryjskiej, który finansowała, mógłby wtedy pęknąć.

zrodlo:strajk

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: