DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

DEFENDER – Europe 20 międzynarodowe ćwiczenie organizowane przez Dowództwo Wojsk Lądowych USA w Europie (USAREUR) – przy udziale 37.000 żołnierzy z 18 państw!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

DEFENDER-Europe 20 – pierwsze wojska USA docierają do Polski

Spotkania z żołnierzami wojsk USA i żołnierzami Wojska Polskiego

W ramach zbliżającego się ćwiczenia #DefenderEurope 20 m. in. na terenie Polski zorganizowane zostaną przez US Army Europe spotkania z żołnierzami wojsk USA oraz żołnierzami Wojska Polskiego.

Screenshot_4

Zapraszamy do spotkań z żołnierzami!

Cel ćwiczenia

W przyszłości wojska USA muszą być gotowe do rozlokowania i zwycięskiej walki z każdym przeciwnikiem w ramach wielodomenowego konfliktu o dużej intensywności. DEFENDER-Europe 20 zbuduje gotowość strategiczną i zoperacjonalizuje cele strategii obronnej USA i NATO-wskie cele odstraszania, demonstrując przy tym zdolność armii USA do szybkiego rozmieszczenia dużych, wiarygodnych sił bojowych i do szybkiego reagowania na kryzys wraz z sojusznikami i partnerami.

Screenshot_3

W piątek, 28 lutego, dwie pierwsze kolumny żołnierzy i sprzętu z USA wjadą na teren Polski przez przejście graniczne w Kołbaskowie. To oficjalny początek ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 w naszym kraju.

W pierwszych dwóch kolumnach znajdą się pojazdy kołowe oraz zestawy niskopodwoziowe. Przejazd przez granicę zaplanowany jest około 20:00 i 20:30. Następnie przejadą przez Szczecin, gdzie na terenie 12. Brygady Zmechanizowanej żołnierze zatankują pojazdy przed dalszą drogą na poligon w Drawsku Pomorskim.

W najbliższych dniach kolejne kolumny żołnierzy ze sprzętem wjeżdżać będą do Polski przez przejścia graniczne w Świecku i Kołbaskowie i korzystając m. in. z autostrady A2 i drogi krajowej nr 10 kierować się będą na poligony w głębi kraju. Trasy i godziny przejazdów zostały zaplanowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Istnieje jednak szansa, że na drogach województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego będzie można spotkać (i sfotografować) na swojej drodze kolumny wojskowych pojazdów także w ciągu dnia. W kolumnach będą jechały m. in. Hummery, cysterny, specjalistyczne pojazdy niskopodwoziowe i ciężarówki.

W najbliższych tygodniach do Polski przybędzie łącznie kilkanaście tysięcy żołnierzy amerykańskich oraz przedstawicieli wojsk sojuszniczych (głównie niemieckich i brytyjskich) ze sprzętem. W kolumnach po kilkanaście pojazdów będą przemierzać drogi pomiędzy przejściami granicznymi i poligonami na północy i wschodzie Polski. Większość ciężkiego sprzętu bojowego przybędzie koleją. Wojska uczestniczące w DEFENDER-Europe 20 korzystać będą również z cywilnych i wojskowych lotnisk.

W ćwiczeniu DEFENDER-Europe 20 i ćwiczeniach połączonych na przełomie kwietnia i maja weźmie łącznie udział około 37 000 żołnierzy. 20 000 ćwiczącego personelu amerykańskiego zostanie przerzuconych bezpośrednio z USA. Przerzut obejmuje komponenty pochodzące z wielu dywizji sił lądowych, jednostek Gwardii Narodowej oraz elementów jednostek rezerwowych US Army. W ćwiczeniu zaplanowano udział dodatkowo 9 000 żołnierzy USA już stacjonujących w Europie i około 8 000 żołnierzy z innych państw – w tym niemal 3000 z Polski.

Oprócz wojsk bezpośrednio ćwiczących, do zabezpieczenia DEFENDER-Europe 20 siły zbrojne zaangażują też swój potencjał logistyczny w łącznej liczbie niemal 10 000 żołnierzy. Polska ma bogate doświadczenie w przyjmowaniu wojsk sojuszniczych na swoim terytorium. Skala tego ćwiczenia wymaga zaangażowania zarówno organów wojskowych jak i władz lokalnych w województwach, które przyjmować będą żołnierzy i sprzęt sojuszników.

Wsparcie państwa-gospodarza ma kluczowe znaczenie dla obronności kraju oraz naszej wiarygodności jako partnera i sojusznika w NATO. Przybywające do Polski siły sojusznicze będą korzystać m.in. z infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej oraz usług w postaci np. zakwaterowania czy wyżywienia. Polskie instytucje i jednostki wojskowe odpowiadać będą za zabezpieczenie transportu i ruchu wojsk, zapewnienie środków materiałowych (np. paliwo) i technicznych, a także zabezpieczenie medyczne, łączność, ochronę wojsk, obsługę prawną i działalności w wielu innych obszarach.

Ćwiczenie DEFENDER-Europe 20 jest największym od 25 lat przerzutem wojsk amerykańskich z kontynentalnych Stanów Zjednoczonych do Europy. Głównym założeniem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności amerykańskiej dywizji pancernej do przemieszczenia personelu i sprzętu z kontynentu amerykańskiego do Europy oraz sprawdzenie możliwości państw-gospodarzy do ich przyjęcia.

DEFENDER-Europe 20 podkreśla również determinację Stanów Zjednoczonych Ameryki do obrony europejskich sojuszników i partnerów. Powierzenie Polsce roli jednego z państw gospodarzy to również wyraz zaufania strony amerykańskiej do Polski jako sojusznika. Jednocześnie jest to dowód na rolę jaką Polska odgrywa w międzynarodowym systemie budowy i umacniania bezpieczeństwa – tak w ujęciu globalnym jak i regionalnym.

Podobnie jak wiele innych ćwiczeń z udziałem sojuszników z NATO, DEFENDER-Europe 20 jest ćwiczeniem defensywnym i nie jest wymierzone przeciwko komukolwiek.

Screenshot_5

Czas trwania ćwiczenia

Ćwiczenie w 2020 roku odbędzie się w 10 krajach Europy. Powiązane z nim działania będą realizowane w 5 fazach począwszy od lutego do sierpnia 2020 roku z głównym nasileniem aktywności przypadającym na kwiecień i maj 2020 roku.

Screenshot_6

Skala zaangażowania

W ćwiczeniu DEFENDER-Europe 20 weźmie udział 37 000 ćwiczących żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych oraz z pozostałych państw Sojuszu i partnerów. 20 000 ćwiczącego personelu amerykańskiego zostanie przerzuconych bezpośrednio z USA do Europy. Przerzut obejmie komponenty pochodzące z wielu dywizji sił lądowych, jednostki Gwardii Narodowej oraz elementów jednostek rezerwowych US Army.

Screenshot_7

Screenshot_8

DEFENDER-Europe 20

DEFENDER-Europe 20 jest międzynarodowym ćwiczeniem organizowanym przez Dowództwo Wojsk Lądowych USA w Europie (USAREUR). Łącznie udział w tym i licznych połączonych ćwiczeniach weźmie około 37 000 żołnierzy z 18 państw. Jednym z państw- gospodarzy jest Polska. Polski wkład w ćwiczenie DEFENDER-Europe 20 to, m.in. ponad 2 tysiące, żołnierzy, ciężki sprzęt, lotnictwo, poligony i infrastruktura drogowa.

Ćwiczenie w mediach społecznościowych będzie oznaczane hasztagiem:

#DefenderEurope

Będzie to największy przerzut sił wielkości dywizji, w pełnej gotowości bojowej ze Stanów Zjednoczonych do Europy od 25 lat. Przybędzie 20 000 amerykańskich żołnierzy. Głównym celem DEFENDER- Europe 20 jest zwiększenie gotowości do działania w sytuacji kryzysowej poprzez sprawdzenie nie tylko zdolności armii USA do szybkiego przerzutu dużej liczby żołnierzy i sprzętu z USA, ale również gotowości państw-gospodarzy do ich przyjęcia.

ĆWICZENIA POWIĄZANE

 

Allied Spirit XI

Jest regularnie wykonywanym ćwiczeniem dowództwa 7th Army Training Command. W tym roku odbędzie się przeprawa przez rzekę związana z częścią CPX wg scenariusza ćwiczeń. Ćwiczenie odbędzie się na poligonie w Drawsku Pomorskim w dniach 15-22 maja.

 • Seria Allied Spirit rozszerza możliwości sił sojuszniczych w Europie, ponieważ podczas każdej edycji inny naród wystawia ćwiczącą brygadę.

 • Ćwiczenie wysyła jasne przesłanie, że USA i ich sojusznicy umiejętnie współpracują na rzecz kolektywnej obrony.

 • USA utrzymują wysuniętą obecność w Europie, aby zapewnić bezpieczeństwo sojusznikom, odpowiednio reagować na zagrożenia i zapewniać wsparcie globalnym operacjom.

 • Wielopoziomowy program ćwiczeń ma na celu zapewnienie szkolenia w międzynarodowym środowisku, zgodnie z zasadą trenuj, tak jak walczysz.

 • Allied Spirit będzie bazował na doświadczeniach wyciągniętych z poprzednich ćwiczeń i pomoże uczestniczącym jednostkom udoskonalić ich taktykę, techniki i procedury podczas działania w środowisku międzynarodowym.

Screenshot_9

Dynamic Front

Jest regularnie wykonywanym ćwiczeniem 7th Army Training Command polegającym na koordynacji uderzeń. W tym roku Dynamic Front przeprowadzi symulowane zadania zintegrowane z ćwiczeniem JWA.

 • Dynamic Front to jeden z przykładów, gdy Stany Zjednoczone, sojusznicy i partnerzy współpracują i wyciągają wnioski z poprzednich ćwiczeń.

 • Dynamic Front opiera się na doświadczeniach wyciągniętych z poprzednich ćwiczeń ogniowych, aby rozszerzyć integrację większej liczby jednostek i państw w system na poziomie teatru działań.

 • Dynamic Front pozwala sojusznikom łączyć się – osobiście, profesjonalnie, technicznie i taktycznie – w celu tworzenia silniejszych i lepiej przygotowanych sił na czas kryzysu.

 • Ćwiczenie ma na celu zwiększenie gotowości, skuteczności i interoperacyjności poprzez ćwiczenie zdolności sojuszników i partnerów do integracji uderzeń w środowisku międzynarodowym na poziomie operacyjnym i taktycznym.

Screenshot_10

Joint Warfighting Assessment

JWA jest najważniejszym wydarzeniem szefa sztabu armii USA, które zapewnia armii osiągnięcie gotowości do szkolenia, przyszłego rozwoju sił i interoperacyjności z międzynarodowymi partnerami. Ćwiczenie zawiera żywe i konstruktywne elementy i odbędzie się w Europie w dniach 13 kwietnia –23 maja.

JWA jest powiązany i zintegrowany z serią ćwiczeń DEFENDER-Europe dowodzonych przez armię amerykańską.

JWA odbędzie się w obszarze szkoleniowym Grafenwoehr w Niemczech, a koncepcje i oceny umiejętności na żywo w Bergen w Niemczech; w Drawsku Pomorskim w Żaganiu w Polsce; symulacje w WPC / Kaiserlautern i Wiesbaden w

Niemczech; oraz CPX w Szczecinie i Elblągu w Polsce; Niemenine, na Litwie i w Adazi na Łotwie;

Podczas JWA U.S. Army Europe będzie pełnić rolę dowództwa Komponentu Lądowego Połączonych Sił wraz z Sojuszniczym Korpusem Szybkiego Reagowania (ARRC) i Wielonarodowym Korpusem Północno-Wschodnim (MNCNE), jako podległe kwatery główne.

 • JWA ocenia koncepcje i możliwości w realistycznym i rygorystycznym środowisku szkoleniowym, aby zbudować gotową, zwinną i zdolną do adaptacji do zagrożeń siłę w przyszłości.

 • JWA to ćwiczenie, które umożliwia natychmiastową informację zwrotną dla żołnierzy i dowódcy na temat pojawiających się koncepcji i możliwości.

 • JWA to ćwiczenie sił w celu oceny pojawiających się koncepcji i zdolności, wspólnej interoperacyjności z sojusznikami i partnerami oraz koncepcji doktryny walki w wielu domenach.

 • JWA rozszerza metody analizy koncepcji poprzez ocenę innowacyjnych rozwiązań w mniej formalnym procesie i bez ograniczeń wynikających z formalnego programu testów.

Screenshot_11

Saber Strike

To szkolenie odbywające się co dwa lata, które przygotowuje sojuszników i partnerów do reagowania na kryzysy regionalne i zaspokajania własnych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa poprzez poprawę bezpieczeństwa granic i przeciwdziałanie zagrożeniom. Saber Strike odbędzie się 24 kwietnia-13 maja i regularnie odbywa się w Estonii, na Łotwie i Litwie.

 • Saber Strike podkreśla elastyczność sił lądowych i powietrznych w celu szybkiego reagowania na kryzysy, umożliwiając odpowiednią obecność tam, gdzie jest to potrzebne, kiedy jest to potrzebne.

 • Udział w międzynarodowych ćwiczeniach, takich jak Saber Strike, poprawia relacje pomiędzy żołnierzami i całymi jednostkami, poprawia ogólną koordynację z sojusznikami i wojskami partnerskimi w czasach kryzysu.

 • Saber Strike promuje stabilność i bezpieczeństwo w regionie, jednocześnie wzmacniając zdolności partnerów i wzmacniając zaufanie.

Screenshot_12

Swift Response

Jest regularnie wykonywanym ćwiczeniem, które demonstruje strategiczne wykorzystanie globalnych sił reagowania i potwierdza zdolność amerykańskiego dowództwa w Europie do wysyłania sił o wysokiej gotowości do wyznaczonego obszaru. Swift Response jest obecnie planowane na 27 kwietnia – 8 maja. Operacje w powietrzu planowane są na Litwie i w Gruzji 27 kwietnia i na Łotwie 29 kwietnia.

 • Coroczne ćwiczenie szybkiego reagowania armii amerykańskiej w Europie pokazuje zaangażowanie USA w NATO, w powstrzymanie agresji oraz obronę suwerenności i bezpieczeństwa sojuszników i partnerów.

 • Swift Response to coroczne ćwiczenie mające na celu zwiększenie interoperacyjności sił o wysokiej gotowości państw sojuszniczych i partnerskich oraz zapewnienie realistycznych i dynamicznych szkoleń dla jednostek uczestniczących.

 • Udział w międzynarodowych ćwiczeniach, takich jak Swift Response, poprawia relacje między żołnierzami i całymi jednostkami i poprawia ogólną koordynację z sojusznikami i wojskami partnerskimi, co pozwala na ich lepsze działanie w czasie kryzysu.

Screenshot_13

Trojan Footprint

Jest corocznym ćwiczeniem Dowództwa Operacjami Specjalnymi USA w Europie, które skupia jednostki specjalne Stanów Zjednoczonych, państw sojuszniczych i partnerskich. Ćwiczenie zaplanowano na 4-15 maja.

Screenshot_14

Uczestnicy ćwiczenia

Ćwiczenie odbywa się na terytorium 10 państw europejskich: Belgii, Czech, Estonii, Gruzji, Niemiec, Włoch, Łotwy, Litwy, Holandii i Polski. Natomiast udział w ćwiczeniu weźmie łącznie 18 państw.

Screenshot_15

Screenshot_16

Screenshot_17

Screenshot_18

Screenshot_19

Screenshot_20

Screenshot_22Screenshot_21

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “DEFENDER – Europe 20 międzynarodowe ćwiczenie organizowane przez Dowództwo Wojsk Lądowych USA w Europie (USAREUR) – przy udziale 37.000 żołnierzy z 18 państw!

 1. cała armia na polu walki EWIDENTNIE COŚ SIĘ SZYKUJE
  PEWNIE ZAKOŃCZY SIĘ JAKĄŚ PROWOKACJA I ROZPĘTAJA WOJNĘ

  STAWIAM NA UPAINĘ BO TAM STARA SIĘ O CZŁONKOSTWO I PO WŁĄCZENIU MAMY NATO ZAATAKOWANE
  KTOŚ ODPALI PETARDĘ I BĘDZIEMY W STANIE WOJNY Z ROSJĄ

  ANTEK PEWNIE PIERWSZY POLECI A ZA NIM MIĘCHO Z WOT I CAŁA RESZTA
  POTEM PÓJDZIE BROŃ BIOLOGICZNA
  TERROR OBYWATELI PRZYMUS SZCZEPIEŃ
  NANOTECHNOLOGIA W FIOLKACH 5G KONTROLA UMYSŁU
  I PIZDA

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: