Posłanka PiS Joanna Lichocka, prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak © PAP / Paweł Supernak Posłanka PiS Joanna Lichocka, prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

Prawo i Sprawiedliwość zmieniło zdanie ws. Joanny Lichockiej – informuje Wirtualna Polska.

W połowie lutego Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu noweli ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania sugerujące, że podczas tego posiedzenia Joanna Lichocka pokazała w stronę opozycji środkowy palec. Posłanka PiS przekonywała, że to manipulacja i kłamstwo. Tłumaczyła, że „przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem” z nerwów. W internecie wybuchła burza. „Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl” – napisała na Twitterze Lichocka. Później jednak przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

Choć rzecznik dyscypliny klubu parlamentarnego PiS Waldemar Andzel zapewnił, iż nie widzi powodu aby ukarać posłankę, zdaje się że straty wizerunkowe dla partii rządzącej były tak duże, że nie obędzie się bez konsekwencji. Jak ustaliła Wirtualna Polska, która powołuje się na informacje od polityków PiS, wberw wczorajszym doniesieniom „Rzeczpospolitej”, Lichocka nie będzie sprawozdawcą uchwały potępiającej werbalny atak na prezydenta w Pucku. „Tak postanowiło kierownictwo PiS – w tym Jarosław Kaczyński – również po sugestiach sztabu wyborczego prezydenta” – czytamy na Wp.pl. Serwis podkreśla, że to bolesna kara dla posłanki.

msn