DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Izraelscy naukowcy: „Za kilka tygodni będziemy mieli szczepionkę koronawirusową”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Po opracowaniu szczepionki ukończenie procesu regulacyjnego zajmie co najmniej 90 dni, a potencjalnie więcej czasu na wejście na rynek.

Naukowcy z MIGAL intensywnie pracują nad znalezieniem nowej szczepionki koronawirusowej (fot. LIOR JOURNO)
Naukowcy z MIGAL intensywnie pracują nad znalezieniem nowej szczepionki koronawirusowej
(zdjęcie: LIOR JOURNO)

Izraelscy naukowcy są na zakręcie opracowania pierwszej szczepionki przeciwko nowej koronawirusa , według minister nauki i technologii Ofir Akunis. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szczepionka może być gotowa w ciągu kilku tygodni i dostępna w ciągu 90 dni, zgodnie z informacją.

„Gratulacje dla MIGAL [The Galilee Research Institute] z powodu tego ekscytującego przełomu” – powiedział Akunis. „Jestem przekonany, że nastąpi szybki postęp, który pozwoli nam zapewnić potrzebną reakcję na poważne globalne zagrożenie COVID-19”, powiedział Akunis, odnosząc się do choroby wywołanej przez nowy koronawirus.

Przez ostatnie cztery lata zespół naukowców z MIGAL opracowywał szczepionkę przeciwko wirusowi zakaźnego zapalenia oskrzeli (IBV), który powoduje chorobę oskrzeli atakującą drób. Skuteczność szczepionki została udowodniona w badaniach przedklinicznych przeprowadzonych w Instytucie Weterynarii.

MIGAL znajduje się w Galilei.

„Naszą podstawową koncepcją było opracowanie technologii, a nie szczepionki przeciwko tego rodzaju lub tego rodzaju wirusom” – powiedział dr Chen Katz, lider grupy biotechnologicznej MIGAL. „Ramy naukowe dla szczepionki oparte są na nowym wektorze ekspresyjnym białka, który tworzy i wydziela chimeryczne rozpuszczalne białko, które dostarcza antygen wirusowy do tkanek błony śluzowej poprzez samoczynną endocytozę, powodując, że organizm wytwarza przeciwciała przeciwko wirusowi”.

Laboratorium MIGAL (zdjęcie: Lior Journo)Laboratorium MIGAL (zdjęcie: Lior Journo)

Endocytoza jest procesem komórkowym, w którym substancje są wprowadzane do komórki przez otoczenie materiału błoną komórkową, tworząc pęcherzyk zawierający połknięty materiał.

Katz powiedział, że w badaniach przedklinicznych zespół wykazał, że szczepienie doustne indukuje wysoki poziom swoistych przeciwciał anty-IBV.

„Nazwijmy to czystym szczęściem” – powiedział. „Zdecydowaliśmy się wybrać koronawirusa jako model naszego systemu jako dowód koncepcji naszej technologii”.

Ale po tym, jak naukowcy zsekwencjonowali DNA nowego koronawirusa powodującego obecną epidemię na całym świecie, badacze MIGAL zbadali go i stwierdzili, że koronawirus drobiu ma wysokie podobieństwo genetyczne do ludzkiego i wykorzystuje ten sam mechanizm infekcji, co zwiększa prawdopodobieństwo Katz powiedział, że uzyskanie skutecznej ludzkiej szczepionki w bardzo krótkim czasie.

„Wszystko, co musimy zrobić, to dostosować system do nowej sekwencji” – powiedział. „Jesteśmy w trakcie tego procesu i mam nadzieję, że za kilka tygodni będziemy mieli szczepionkę w naszych rękach. Tak, za kilka tygodni, jeśli wszystko zadziała, mielibyśmy szczepionkę, aby zapobiec koronawirusowi. ”

Katz powiedział, że MIGAL byłby odpowiedzialny za opracowanie nowej szczepionki, ale musiałby przejść proces regulacyjny, w tym badania kliniczne i produkcję na dużą skalę.

Akunis powiedział, że poinstruował dyrektora generalnego swojego ministerstwa, aby przyspieszył wszystkie procesy zatwierdzania w celu jak najszybszego wprowadzenia szczepionki ludzkiej na rynek.

„Biorąc pod uwagę pilną globalną potrzebę szczepionki przeciwko ludzkiemu koronawirusowi, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby przyspieszyć rozwój”, powiedział dyrektor generalny MIGAL David Zigdon. Powiedział, że szczepionka może „uzyskać zatwierdzenie bezpieczeństwa w ciągu 90 dni”.

Będzie to szczepionka doustna, dzięki czemu będzie ona szczególnie dostępna dla ogółu społeczeństwa, powiedział Zigdon.

„Obecnie prowadzimy intensywne rozmowy z potencjalnymi partnerami, które mogą pomóc przyspieszyć fazę prób u ludzi i przyspieszyć zakończenie prac nad opracowywaniem produktu końcowego i działaniami regulacyjnymi” – powiedział.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: