TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1887724 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

convid-19 -Jest straszna panika, pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało – mówi Polsat News pani Aleksandra, która mieszka w San Fior. To tzw. czerwona strefa

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 11 osób. Liczba zarażonych wynosi 322. Włoskie władze stworzyły tzw. czerwone strefy, w których odizolowano mieszkańców od reszty społeczeństwa, by łatwiej zapanować nad rozprzestrzenianiem wirusa.

„Pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało”

Pani Aleksandra, która mieszka w San Fior opowiada w rozmowie z Polsat News, że w tzw. czerwonej strefie są „praktycznie odcięci od wszystkiego”. – Żeby pojechać na jakiekolwiek zakupy musimy być wyposażeni w maseczki i rękawiczki – mówi.

Tłumaczy, że apteki są oblegane.

 

Google Maps

 

Dodaje, że wśród mieszkańców jest panika. – Były wiadomości z Chin, że ludzie umierali, a więc „naskakiwali” na wszystkie markety, wykupowali całe jedzenie. Jest straszna panika, ale radzimy sobie, jak możemy i pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało – mówi pani Aleksandra.

Spanikował i uciekł

Mieszkańcy mogą się poruszać w tzw. czerwonej strefie, ale nie mogą jej opuszczać. – Są patrole policji i wojskowych, które pilnują by nikt nie wjeżdżał i wyjeżdżał – opowiada.

– W naszej miejscowości jest jedyny mały sklepik z żywnością. Wiadomo, daliśmypierwszeństwo ludziom starszym, którzy nie mają jak jechać trochę dalej do jakiegoś większego marketu. A przed marketami są teraz takie kolejki, że to jest paranoja – mówi.

Kwarantanna ma potrwać do pierwszych dni marca, ale być może zostanie przedłużona. – Mamy bezpośredni kontakt z naszym burmistrzem, który informuje nas o wszystkim, co się dzieje i jak mamy się zachowywać – mówi.

W czerwonej strefie mieszkańcy nie mogą wyjeżdżać, powinni ograniczać wyjścia poza dom i unikać kontaktu z ludźmi. Jakiegokolwiek.

– Zamknięci przez dwa tygodnie w domu… to idzie zwariować – mówi pani Aleksandra i dodaje, że były próby ucieczki z czerwonej strefy. – W naszej miejscowości był student, który spanikował i uciekł, złapali go po drodze. Teraz w kwarantannie przebywa on, jego rodzina i osoby, z którymi miał styczność – opowiada.

One thought on “convid-19 -Jest straszna panika, pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało – mówi Polsat News pani Aleksandra, która mieszka w San Fior. To tzw. czerwona strefa

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: