DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

convid-19 -Jest straszna panika, pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało – mówi Polsat News pani Aleksandra, która mieszka w San Fior. To tzw. czerwona strefa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 11 osób. Liczba zarażonych wynosi 322. Włoskie władze stworzyły tzw. czerwone strefy, w których odizolowano mieszkańców od reszty społeczeństwa, by łatwiej zapanować nad rozprzestrzenianiem wirusa.

„Pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało”

Pani Aleksandra, która mieszka w San Fior opowiada w rozmowie z Polsat News, że w tzw. czerwonej strefie są „praktycznie odcięci od wszystkiego”. – Żeby pojechać na jakiekolwiek zakupy musimy być wyposażeni w maseczki i rękawiczki – mówi.

Tłumaczy, że apteki są oblegane.

 

Google Maps

 

Dodaje, że wśród mieszkańców jest panika. – Były wiadomości z Chin, że ludzie umierali, a więc „naskakiwali” na wszystkie markety, wykupowali całe jedzenie. Jest straszna panika, ale radzimy sobie, jak możemy i pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało – mówi pani Aleksandra.

Spanikował i uciekł

Mieszkańcy mogą się poruszać w tzw. czerwonej strefie, ale nie mogą jej opuszczać. – Są patrole policji i wojskowych, które pilnują by nikt nie wjeżdżał i wyjeżdżał – opowiada.

– W naszej miejscowości jest jedyny mały sklepik z żywnością. Wiadomo, daliśmypierwszeństwo ludziom starszym, którzy nie mają jak jechać trochę dalej do jakiegoś większego marketu. A przed marketami są teraz takie kolejki, że to jest paranoja – mówi.

Kwarantanna ma potrwać do pierwszych dni marca, ale być może zostanie przedłużona. – Mamy bezpośredni kontakt z naszym burmistrzem, który informuje nas o wszystkim, co się dzieje i jak mamy się zachowywać – mówi.

W czerwonej strefie mieszkańcy nie mogą wyjeżdżać, powinni ograniczać wyjścia poza dom i unikać kontaktu z ludźmi. Jakiegokolwiek.

– Zamknięci przez dwa tygodnie w domu… to idzie zwariować – mówi pani Aleksandra i dodaje, że były próby ucieczki z czerwonej strefy. – W naszej miejscowości był student, który spanikował i uciekł, złapali go po drodze. Teraz w kwarantannie przebywa on, jego rodzina i osoby, z którymi miał styczność – opowiada.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “convid-19 -Jest straszna panika, pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało – mówi Polsat News pani Aleksandra, która mieszka w San Fior. To tzw. czerwona strefa

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: