DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

KOMISJA EUROPEJSKA – SPOTKANIE W SPRAWIE PODJĘCIA DECYZJI O ZAMKNIĘCIU GRANIC PAŃSTW U.E – Z POWODU WIRUSA CONVID-19

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Na skutek kryzysu sanitarnego, do którego doszło na północy Włoch, w weekend odwołane zostały dziesiątki imprez. Wiele miejscowości zostało odizolowanych od reszty kraju. W utworzonych przez włoskie władze „czerwonych strefach” żyje około 50 tys. osób. Zamknięto w nich szkoły, bary i część sklepów.

KE nie rekomenduje przywrócenia kontroli

Mimo apeli, aby nie ulegać panice, Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch z powodu podejrzenia, że dwoje kaszlących podróżnych jest zakażonych koronawirusem. Infekcja może wywołać śmiertelnie niebezpieczne zapalenie płuc. Z kolei węgierskie władze zdecydowały, że grupa jedenaściorga węgierskich uczniów szkoły średniej, a także osób towarzyszących i dwóch kierowców autobusu, zostanie poddanych kwarantannie po powrocie z północnych Włoch.

W Unii Europejskiej nie podjęto na razie skoordynowanych działań w celu rozwiązania problemu. Decyzje w sprawie zagrożenia koronawirusem oraz wprowadzania restrykcji podejmują na razie władze krajów członkowskich.

Jak podkreślił w poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej Adalbert Jahnz, na tym etapie Komisja nie rekomenduje czasowego przywrócenia wewnętrznych kontroli w strefie Schengen.

– Państwa członkowskie mają tę możliwość, ale nie otrzymaliśmy żadnej notyfikacji w tej sprawie – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli.

Epidemia koronawirusa wpływa na prace instytucji unijnych. Komisja przyznała, że wydała zalecenie, aby urzędnicy, którzy wracają z Chin i Hongkongu, pracowali zdalnie przez dwa tygodnie. Zakłócone są też przygotowania do szczytu UE-Chiny, który – jak wstępnie zakładano – miał się odbyć pod koniec marca.

Część spotkań przygotowawczych dyplomatów z obu stron została przesunięta, inne odbywają się za pośrednictwem telekonferencji, by nie dochodziło do bezpośredniego spotkania ludzi.

We Włoszech coraz więcej zakażonych

Przedstawiciele państw członkowskich UE wymieniają się w poniedziałek informacjami w ramach Komitetu ds. Bezpieczeństwa Zdrowia.

– Liczba przypadków jest bardzo ograniczona w UE. Oczywiście jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się we Włoszech i dlatego jesteśmy w kontakcie z tamtejszymi władzami – powiedziała rzeczniczka KE Vivian Loonela.

Eksperci Komisji Europejskiej oraz Światowej Organizacji Zdrowia mają we wtorek udać się do Włoch, żeby na miejscu ocenić sytuację.

– Systemy zdrowotne państw członkowskich są bardzo dobrze przygotowane, żeby radzić sobie z zachorowaniami. Jesteśmy pewni, że kraje członkowskie robią wszystko, co jest konieczne – oświadczyła rzeczniczka.

Podczas gdy niektóre chińskie regiony obniżyły w poniedziałek poziom alertu związanego z epidemią koronawirusa, we Włoszech odnotowano szóstą ofiarę śmiertelną choroby. Liczba zarażonych w tym kraju wzrosła do 229.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: