DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

CONWID – 19 ATAKUJE – WŁOSKIE MIASTA ZAMKNIĘTE – ALARM WE FRANCJI I W POŁUDNIOWYM TYROLU

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odizolowane miasta

Rząd zareagował surowymi środkami. Aby zahamować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa w ważnej pod względem gospodarczym części kraju, odizolowano najbardziej dotknięte miasta.

Chodzi o zamieszkałą przez ok. 50 tys. osób prowincję Lodi w Lombardii (ok. 60 km od Mediolanu) i miasto Vo w prowincji Padwa, liczące ok. 3 tys. mieszkańców.

Codogno: punkt kontroli policyjnejCodogno: punkt kontroli policyjnej

Zasad kwarantanny strzegą patrole w punktach kontrolnych przy wjazdach do wyznaczonych regionów. Premier Giuseppe Conte zapowiedział, że w razie konieczności wysłane zostanie także wojsko. Podkreślał jednocześnie, że liczy na współpracę obywateli w tej kwestii. Kto będzie próbował obejść bariery, grozi mu postępowanie karne. W wielu miastach i gminach zamknięto tymczasowo szkoły i znaczną część sklepów. Odwołano wielkie imprezy, takie jak nabożeństwa, pochody karnawałowe czy festyny sportowe.

Południowy Tyrol i Francja w pogotowiu

Na ewentualne przypadki zachorowań przygotowuje się Południowy Tyrol. Tamtejsze urzędy ds. zdrowia zalecają zamknięcie w przyszłym tygodniu Uniwersytetu Bozen-Bolzano i przedszkoli.

Premier Włoch poinformował, że na razie nie przewiduje się wstrzymania obowiązującej w Unii Europejskiej w strefie Schengen swobody poruszania.

Na atak wirusa Sars-CoV-2 przygotowuje się Francja. Francuski minister zdrowia Olivier Véran powiedział, że „z uwagą śledzi się sytuację we Włoszech”.

Wirus ataktuje w Korei Południowej i Iranie

Alarmujące wiadomości napływają też z Półwyspu Koreańskiego. Ze względu na szybki wzrost liczby przypadków rząd Korei Południowej ogłosił najwyższy poziom ostrzegania przed chorobami zakaźnymi. Za kilka dni osiągnięty zostanie krytyczny moment w walce z Covid-19 – powiedział prezydent Moon Jae-in.

Rząd centralny oraz samorządy lokalne nie powinny wahać się podejmować bezprecedensowe środki zaradcze. Liczba potwierdzonych infekcji przekroczyła już 600, co najmniej pięć osób zmarło.

Niejasna jest jeszcze sytuacja w Iranie. Do niedzieli zarejestrowano tam 40 zachorowań i osiem przypadków śmiertelnych. W rzeczywistości jednak zachorowań może być znacznie więcej. Irańskie ministerstwo zdrowia poinformowało o tymczasowym zamknięciu w wielu miastach szkół i uniwersytetów. Pozamykano też kina i teatry, odwołano koncerty.

W Chinach, skąd wirus przeniósł się do innych krajów, liczba zachorowań przekroczyła już 77 tys. Na chorobę płuc zmarło w tym kraju ponad 2400 osób. Eksperci uważają jednak, że wielu przypadków infekcji nie zgłoszono.

dpa/dom

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: