SKANDAL! Francuzi zrywają współpracę z Tuchowem! Wszystko przez uchwałę anty-LGBT
Autor: nancydowd/cc0/pixabay Francuska gmina Saint-Jean-de-Braye już nie chce współpracować z Tuchowem

Francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zerwała umowę partnerską, jaka łączyła ją z Tuchowem. To reakcja na uchwałę anty-LGBT, którą tuchowscy radni podjęli w maju zeszłego roku. Ich odpowiednicy znad Sekwany jednogłośnie opowiedzieli się za zakończeniem współpracy.

Informację o zerwaniu współpracy podał Onet.pl, cytując francuski portal France Info. Gmina Saint-Jean-de-Braye jest położona w centralnej Francji, obok miasta Orlean. Z Tuchowem łączyła ją umowa partnerska, umożliwiająca między innymi wyjazdy młodzieży z Polski nad Sekwanę.

Od 14 grudnia 2019 roku umowa przestała obowiązywać. Zerwanie współpracy przegłosowali francuscy radni w reakcji na uchwałę anty-LGBT podjętą przez ich tuchowskich odpowiedników 29 maja zeszłego roku.

– Mimo że wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię, byliśmy zdumieni, gdy odkryliśmy, że miasto Tuchów przegłosowało tę uchwałę – powiedziała France Info Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera gminy Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych, cytowana przez Onet.pl.

podał Onet.pl, cytując francuski portal France Info. Gmina Saint-Jean-de-Braye