DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Przypadki koronawirusa Korea nowe infekcje rosną o 70%; 10 miast w północnych Włoszech zablokowanych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_4

 • Korea Południowa zgłosiła 142 nowe przypadki, o 70% więcej w ciągu jednego dnia, do 346; Kraj zgłosił także swoją drugą śmierć.

 • Chiny zgłosiły 397 nowych przypadków, zwiększając całkowitą liczbę przypadków do 76 288 oraz dodatkowe 109 nowych zgonów, czyli ogółem 2345.

 • Włochy zgłaszają pierwszą śmierć wirusa, 15 dodatkowych przypadków, 10 miast w stanie blokady

 • 34 przypadki w USA.

 • Chiny zobowiązują się do budowy 19 nowych szpitali w Wuhan

 • Hawaje nie testowały żadnych podejrzanych przypadków w tym stanie

 • 253 więcej pasażerów opuszcza diamentową księżniczkę, ponieważ 11 z 13 amerykańskich ewakuowanych w stanie Nebraska uzyskało pozytywny wynik testu

 • Lokalne władze w Chinach ostrzegają ludzi, że jeśli nie zostaną zamówieni, zostaną ukarani za to, że nie wrócą do pracy

 • Tedros WHO: Szybko zamyka się okno do walki z wirusami

 • CDC twierdzi, że wirus stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia, ostrzega, że ​​przenoszenie wirusa przez człowieka w Stanach Zjednoczonych jest prawdopodobne

 • Pierwszy przypadek zadeklarowany w Libanie

 • Iran potwierdza 9 kolejnych przypadków, gdy wirus dociera do Teheranu

 • Korea Południowa zgłosiła masowy skok w przypadkach w piątek, gdy całkowita wzrosła do 204

 • Global Times sugeruje, że USA mogą ukrywać przypadki koronawirusa

 • Urzędnicy ds. Zdrowia w Hubei „przepraszają” za zmianę „kryteriów” potwierdzania przypadku

* * *

Aktualizacja (2020ET) : Wcześniej dziś, opisując absurdalne długości, do których Chiny poszły, aby ukryć dotkliwość pandemii koronawirusa, po pięciu zmianach definicji tego, co oznacza infekcja koronawirusem, i która spowodowała kolejny duży skok w ciągu ostatnich dwóch dni ” sprawy po tym, jak Hubei przyznał, że nie śledził ostatnio odsłoniętych spraw więziennych, powiedzieliśmy, że była pewna ironiado masowania danych w Chinach, a mianowicie, że im więcej Chiny manipulują danymi, tym mniej ktokolwiek uwierzy w pozytywny wynik epidemii w wyniku mniejszych przypadków i zamiast tego będzie twierdzić, że jest to tylko wynik chińskiej propagandy: „Wskazuje to na raczej dotyczące zamieszania związanego z tym, jak najlepiej oficjalnie zgłaszać liczbę przypadków, co prowadzi do utraty zaufania do prawdziwych liczb ”- powiedział Bloomberg analityk Oandy, Jeffrey Halley. „ Może to oznaczać, że na arenie międzynarodowej reszta świata dłużej utrzymuje Chiny w zamknięciu, co nie będzie dobre w przypadku prognoz„ ożywienia w kształcie litery V ”.”

Tu Yuanchao, deputy director of ’s Health Commission promises „transparency” after they added back the „deducted” cases. So far ‚s criteria for diagnosis have changed 5 times according to how they need the numbers to be.

Powiedzieliśmy wtedy, że gdy Chiny starają się osiągnąć swój cel propagandowy, świat zwrócił uwagę na to, co pojawiło się jako drugi hotspot koronawirusa w Korei Południowej, gdzie liczba przypadków z pewnością nie jest udokumentowana, wybaczcie zły kalambur i gdzie tam jest to naprawdę wykładniczy wzrost liczby nowych przypadków, które obecnie podwajają się z każdym dniem w strasznym, choć dokładnym, obrazie tego, co naprawdę dzieje się, gdy ma miejsce epidemia wirusowa.

Późno w piątek dostaliśmy boleśnie wyraźny przykład tego, kiedy Chiny poinformowały, że 21 lutego pojawiło się zaledwie 397 nowych przypadków koronawirusa, co w sumie daje 76 288, co stanowi spadek o ponad 50% od skorygowanego wzrostu z poprzedniego dnia o 889 i liczby co jest teraz zupełnie bez znaczenia w świetle tego, co stało się codzienną korektą Chin. Tymczasem liczba zgonów, których Chiny jak dotąd nie skorygowały (ale na pewno spróbują, zanim to się skończy), wzrosła o 109 do 2345, a przy niewielkiej liczbie przypadków oznacza to również, że śmiertelność teraz osiągnął nowy najwyższy w życiu poziom 3,0%. Co oznacza również, że Chiny muszą wybierać: nadal produkować liczbę przypadków, podczas gdy rzeczywista liczba zgonów wciąż rośnie, a wskaźnik umieralności wciąż rośnie, lub zmienić definicję śmierci.

Jeśli więc chińskie dane są teraz bez znaczenia (a jedyne, co się liczy, to czy i kiedy ich gospodarka wróci do sieci), istnieje Korea Południowa i to właśnie tam sprawy szybko zmieniły się na południe. A raczej na północ, jeśli śledzi się ostatnią liczbę spraw, ponieważ dzień po całkowitej podwojeniu liczby przypadków w Korei Południowej (podwojenie poprzedniego dnia i ponownie poprzedniego dnia) w sobotę Korea Południowa poinformowała, że ​​nastąpił kolejny oszałamiający wzrost łącznej liczby spraw liczba przypadków, które wzrosły o 142 w ciągu jednego dnia, co stanowi wzrost o 70% w porównaniu z poprzednim dniem, do nowego maksimum 346; Biorąc pod uwagę ten oszałamiający wzrost, Chiny, które oficjalnie mają ponad 76 000 spraw, miały zaledwie 397 spraw, podczas gdy Korea Południowa z zaledwie 204 sprawami wzrosła o 142, czyli około jednej trzeciej wszystkich nowych spraw w Chinach !

Korea Południowa zgłosiła również swoją drugą śmierć związaną z koronawirusem.

Ponieważ liczba osób w Korei Południowej jest badana na wzrost liczby koronawirusów do 5 481, w porównaniu z 3180 zeszłej nocy, jest praktycznie pewne, że ten wykładniczy wzrost nowych potwierdzonych przypadków utrzyma się przez pewien czas, być może nawet dłużej niż w Chinach, chyba że oczywiście , Korea Południowa uczy się z Pekinu, jak szybko zmienić „definicję” przypadków.

Dzięki Korei Południowej liczba spraw w 7 najlepszych krajach poza Chinami, w których jest najwięcej takich przypadków, w tym w Iranie, z wyłączeniem statku wycieczkowego Diamond Princess, również zbliża się do wykładniczego.

h / t @ jodigraphics15

I tak, ponieważ co najmniej jedna grupa nowych przypadków koronawirusa pojawiła się w Korei Południowej, a wielu czeka na podobne pojawienie się w Japonii, gdzie wypadki spowodowane wczesnym naruszeniem kwarantanny Diamentowej Księżniczki najmocniej uderzą w najbliższych dniach, więcej a więcej w końcu pyta: „ czy nadal można to powstrzymać? 

Jeśli odpowiedź jest przecząca, wchodzi w grę „ nie do pomyślenia ” scenariusz koronawirusa Rabobank , który dla tych, którzy mogli go nie zauważyć, jest następujący:

Ten scenariusz jest bardzo krótki. Wirus rozprzestrzenia się na całym świecie, a także mutuje, zwiększając jego transmisję i zwiększając śmiertelność. Liczba zainfekowanych osób gwałtownie wzrośnie, podobnie jak liczba ofiar. Moglibyśmy patrzeć na globalną pandemię i scenariusze bardziej podobne do dystopijnych filmów z Hollywood niż do dziedzin analizy ekonomicznej. Módlmy się, aby to się nie stało i po prostu pozostaje bardzo grubym ryzykiem dla ogona.

* * *

Aktualizacja (1735ET) : włoski Corriere właśnie poinformował o pierwszej śmierci Covida-19 – 77-letniego mężczyzny w Padwie w regionie Veneto.

W piątek władze w północnych Włoszech nakazały zamknięcie szkół, barów i innych przestrzeni publicznych w 10 miastach w następstwie fali nowych przypadków koronawirusa.

Po tym, jak 5 lekarzy i 10 innych osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa w Lombardii,  IBTimes donosi, że ponad 50 000 osób zostało poproszonych o pozostanie w domu, podczas gdy wszystkie działania publiczne, takie jak uroczystości karnawałowe, msze kościelne i imprezy sportowe zostały zakazane na tydzień .

W desperackiej próbie uspokojenia publicznego początku paniki premier Włoch Giuseppe Conte powiedział „wszystko jest pod kontrolą” i podkreślił, że rząd utrzymuje „niezwykle wysoki poziom ostrożności”.

W Casalpusterlengo duża elektroniczna tablica ogłoszeń przed ratuszem brzmiała:

„Koronawirus: populację zachęca się do pozostania w domu jako środek ostrożności”.

Na pewno bardziej uprzejmy niż pełny stan wojenny narzucony mieszkańcom Wuhan.

* * *

Aktualizacja (1645ET): Na początku tego tygodnia informowaliśmy, że Japończyk, który niedawno odwiedził amerykański stan Hawaje, popularny cel podróży wśród chińskich i japońskich turystów.

Od tego czasu było dziwnie cicho. Dla tych, którzy mieli nadzieję, że dzieje się tak, ponieważ władze nie znalazły dowodów na to, że pacjent został zainfekowany na Hawajach lub nie rozprzestrzenił wirusa na osobę, z którą miał kontakt, no cóż, przepraszamy za rozczarowanie.

Ponieważ dziennikarze z Star Advertiser odkryli, że powodem, dla którego urzędnicy nie mieli żadnych wiadomości, jest to, że nikt nie został przetestowany.

I nikt nie został przetestowany, ponieważ stan nie ma żadnych zestawów.

Ten raport trafił przed dzisiejszą konferencją prasową CDC, podczas której agencja po raz kolejny zauważyła brak testów i brak gotowości wśród większości stanów USA (jak twierdzą tylko trzy: Cali, Teksas i Illinois). Do czasu tych zmian CDC zapowiedziało scentralizowanie testów „udarowych” w CDC.

Bardziej prawdopodobne niż to nie oznacza, że ​​prawdopodobnie czeka na Ciebie ogromne zaległości w sprawach z całego kraju.

Wzrost liczby zgłoszonych wcześniej przypadków był spowodowany nowymi przypadkami Diamentowej Księżniczki. Być może kolejna runda infekcji może obejmować przenoszenie się człowieka z człowiekiem w USA.

* * *

Aktualizacja (1615ET): Ponieważ tydzień dobiega końca, chcielibyśmy udostępnić wideo czytelnikom, które okazały się szczególnie pomocne podczas próby umieszczenia epidemii w kontekście:

Coronavirus breaking NEWS كورونا فايروس عاجل@novel_covid_19

Osadzony film

Ponadto chcielibyśmy dodać trochę lekkomyślności dla czytelników, którzy znudziły się wszystkimi filmami przedstawiającymi przerażające sceny z Chin kontynentalnych, widzieliśmy ten raport w Dzienniku Ludowym.

Najwyraźniej jedyną rzeczą, na którą statek wycieczkowy jest teraz odpowiedni, jest transport lekarzy do gorących punktów koronawirusa.

Russian Market

Is it a joke? China sends docs on a cruise ship? https://twitter.com/pdchina/status/1230947800533405699 

People’s Daily, China

@PDChina

The 1st #cruise ship sent to aid the fight against novel #coronavirus in #Wuhan arrives at Wangjiagang ferry terminal on Fri. The ship is set to provide waterborne accommodation for medical workers working on the frontline against #COVID19

Zobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 51

* * *

Aktualizacja (1455ET) : New York Times donosi, że co najmniej 34 osoby w Stanach Zjednoczonych są zarażone nowym koronawirusem rozprzestrzeniającym się z Chin , podali w piątek urzędnicy ds. Zdrowia.

Obejmują one 21 przypadków wśród osób repatriowanych, a także 13 przypadków w USA.

Jest to dramatyczny wzrost w porównaniu z ostatnią zgłoszoną liczbą przypadków wynoszącą 16 , a dr Nancy Messonnier, dyrektor Narodowego Centrum ds. Szczepień i Chorób Oddechowych, powiedziała na konferencji prasowej, że oczekuje się kolejnych infekcji.

„Ten nowy wirus stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia publicznego” – powiedział dr Messonnier.

* * *

Aktualizacja (1315ET): Kozioł ofiarny trwa.

Epoch Times donosi, że 8 przywódców KPCh zostało usuniętych ze swoich stanowisk po odkryciu 207 przypadków wirusa w więzieniu Rencheng w Shandong, jednej z trzech prowincji, w których wykryto przypadki więzienia.

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

After 207 people at Rencheng Prison in infected with , 8 leaders removed from their positions, Yu Chenghe, spokesman of Shandong Provincial Gov. announces. 山东省任城监狱207人感染 8名官员被免职

Osadzony film

Tylko ostatnie przypomnienie, że urzędnicy mogą ukrywać rzeczy tak długo za pomocą koronawirusa. Wszelkie kłamstwa lub obelgi zostaną ujawnione przez atak COVID-19.

* * *

Aktualizacja (1240ET): Jak wspomnieliśmy poniżej, podczas konferencji prasowej w piątek CDC wypowiedziało amerykańskie społeczeństwo całkiem mrożące krew w żyłach słowa. Podczas aktualizacji ET 12:15 organizacja ostrzegła, że ​​scentralizowała reakcję wirusa „wzrostowego” z powodu braku zestawów testowych i faktu, że każdy stan oprócz trzech nie jest przygotowany na epidemię.

Podczas konferencji prasowej CDC opisało wirusa jako „ogromne publiczne zagrożenie dla zdrowia” i ostrzegło, że przenoszenie człowieka na człowieka w USA jest „bardzo prawdopodobne, a nawet prawdopodobne”.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak Washington Post poinformował wczoraj, że CDC sprzeciwiło się decyzji Departamentu Stanu o sprowadzeniu 14 Amerykanów, którzy potwierdzili, że zostali zarażeni wirusem na pokładzie „Diamentowej Księżniczki” z powrotem do USA z innymi ~ 300 ewakuowanymi – tym samym łamiąc kwarantanna i ryzyko szerszej epidemii oraz narażenie wielu pasażerów podczas lotu, którzy nie zostali zarażeni wirusem.

CDC było tak wściekłe, że podobno poprosiło o usunięcie jego nazwy z komunikatu prasowego na temat ewakuacji.

Zauważyliśmy również w tym czasie, że decyzja o przełamaniu kwarantanny i sprowadzeniu 14 zainfekowanych osób wydawała się idiotyczna.

Jak dotąd wygląda na to, że tak właśnie się dzieje: jak zauważyliśmy wcześniej, 11 z 13 osób poddanych kwarantannie w Nebrasce uzyskało wynik pozytywny.

Wyobraź sobie, co się stanie, jeśli trafi w Omaha lub Chicago. Lub Nowy Jork (który miał już kilka obaw):

AGTrader@ag_trader

If this hits NY or Chicago…. schools close overnight and everything shuts down.

Fed will be powerless.. just like 08… didnt matter if they were cutting rates…nobodoy was going to buy an overpriced house.

Wcześniej dyrektor generalny WHO dr Tedros ostrzegł, że „okno zwęża się” w celu stłumienia wirusa, zanim będzie za późno. Jest to w przeciwieństwie do języka, którego używał podczas konferencji prasowej pod koniec ubiegłego miesiąca, kiedy organizacja ostatecznie ogłosiła wirusa jako globalną pandemię. W tym czasie zapewnił opinię publiczną, że liczba spraw jest wciąż niewielka. „Nawet teraz jest szansa”, powiedział.

Wkrótce będzie to stracona okazja.

Aktualizacja (1230ET): Pamiętasz te dwa szpitale, które Chiny spoliczkowały w Wuhan, które niektórzy porównali do więzień i które podobno były pełne problemów ?

Teraz Chiny planują budowę kolejnych 19 prowizorycznych szpitali w celu poddania kwarantannie większej liczby zainfekowanych pacjentów w Wuhan.

Do tej pory 11-milionowe miasto przekształciło 13 istniejących obiektów w szpitale z łącznie 13 348 łóżkami. Według China Times, 19 nowych szpitali stworzy 30 000 łóżek .

W innych wiadomościach, kilka minut temu, potwierdzono dwa kolejne przypadki koronawirusa w regionie Lombardii w północnych Włoszech, dzięki czemu kraj ogłosił w piątek do 16 lat. Włochy mają teraz około 19 przypadków.

Nie jest jasne, czy pacjenci zostali zarażeni we Włoszech, czy za granicą. Około 250 innych oczekuje na wyniki testów. Większość przypadków znaleziono w północnych Włoszech.

W Stanach Zjednoczonych CDC ostrzegło, że tylko trzy stany, Kalifornia, Nevada i Illinois, dysponują możliwościami testowymi niezbędnymi do przeciwdziałania epidemii koronawirusa. Do czasu, gdy więcej będzie dostępnych, CDC będzie zajmować się wszelkimi niezbędnymi „testami udarowymi”. Dodali, że przyszłe przenoszenie ludzi na człowieka w USA jest możliwe, nawet „prawdopodobne” (dlatego USA prawdopodobnie powinny opuścić pasażerów „DP” w Japonii).

Tymczasem oto, na co patrzymy do tej pory w przypadku byłych Chin w Azji.

* * *

Aktualizacja (1215ET): Wygląda na to, że Pekin przyjmuje nową strategię medialną: implikuj, że USA ukrywają masową epidemię.

Hu Xijin 胡锡进

@HuXijin_GT

Coronavirus epidemic is getting severe in Japan and South Korea. Problems with coronavirus test in the US may impede full disclosure of outbreak there. Current flu season in the US is serious. Whether it is related to the coronavirus is worth vigilance.

USA faktycznie używają dość przerażającej technologii nadzoru do monitorowania pacjentów z grypą, którzy szukają leczenia w amerykańskich szpitalach, aby wykorzenić wszelkie możliwe przypadki koronawirusa, które mogły się przedostać.

* * *

Aktualizacja (1140ET): japońscy urzędnicy ds. Zdrowia i Carnival Japan ogłosili, że 253 więcej osób – prawdopodobnie pasażerów i załogi – którzy mieli negatywny wynik testu na obecność wirusa, wysiadło w piątek z „Diamentowej księżniczki”.

Wygląda na to, że firma przedłużyła proces opuszczania statku o jeden dzień, ponieważ na statku jest jeszcze kilku pasażerów, którzy nie odlecą do jutra.

Eksperci ds. Zdrowia i lokalni urzędnicy (prawdopodobnie aż do premiera Shinzo Abe) martwili się możliwością wybuchu epidemii w Japonii, zwłaszcza podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Nie możesz po prostu odwołać Igrzysk Olimpijskich, tak jak możesz anulować Tokio Maraton.

Dzieje się tak po tym, jak amerykańskie media poinformowały wcześniej w piątek, że 11 z 13 ewakuowanych „Diamentowej Księżniczki” zabranych na Centrum Medyczne University of Nebraska zakończyło test na obecność wirusa, co oznacza, że ​​więcej osób musiało go złapać tuż przed odlotem lub w tranzycie, ponieważ 14 osób, które uzyskały wynik pozytywny w ostatniej chwili, zostało dopuszczonych na pokład, co według niektórych osób złamało kwarantannę.

Przedstawiciel University of Nebraska Medical Center, Taylor Wilson, powiedział, że 10 z nich jest obecnie w izolacji w National Quarantine Unit, podczas gdy trzy inne przebywają w oddziale ochrony biologicznej, według USA Today.

Na początku tego tygodnia, zanim wynik testu był pozytywny, dr Mike Wadman, dyrektor ds. Medycznych National Quarantine Unit, powiedział, że wszystkie 13 osób spędziłoby co najmniej 2 tygodnie w kwarantannie w Omaha.

Do tego czasu jeden pacjent płci męskiej został już przeniesiony na szpitalną jednostkę biozabezpieczeniową z powodu poważnych objawów, w tym kaszlu, gorączki i duszności. W tym czasie urzędnicy powiedzieli, że niektórzy ewakuowani wykazywali „niewielkie objawy”.

Ostatniej nocy odnotowano 634 potwierdzonych przypadków wirusa pochodzącego z „DP”, podczas gdy 2 japońskich pasażerów zmarło w Japonii.

* * *

Aktualizacja (1130ET): Epidemiolog ostrzegł już, że pacjenci mogą zostać ponownie zainfekowani wirusem. Ale Jennifer Zeng z Epoch Times udostępnia raport o pacjencie w Syczuanie (zwłaszcza w jednej z prowincji odwiedzanych przez ekspertów WHO), który został ponownie zainfekowany wirusem po wyzdrowieniu.

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

Not good news. Cured patient of in province infected again.
四川出現新冠肺炎「二次感染」患者 https://www.epochtimes.com/gb/20/2/21/n11884983.htm  via @dajiyuan

四川出现新冠肺炎“二次感染”患者 – 大纪元

新型冠状病毒肺炎(俗称“武汉肺炎”)被指有隐蔽性,除了此前发现有较长的潜伏期,近期还出现另一种现象,即治愈出院的患者被发现再次感染。截至目前,湖南常德、四川成都均出现这种病例。

UPI donosiło wcześniej, że wieczni pacjenci w Chinach, którzy zostali wypisani ze szpitali po całkowitym wyzdrowieniu, zostali ponownie zarażeni, powołując się na doniesienia w „People’s Daily” w piątek.

Jeden pacjent w Chengdu został wypisany ze szpitala i poddany kwarantannie przez 14 dni w domu, ale jakoś został ponownie zarażony. Cytowani w tej historii lekarze powiedzieli, że jej przypadek nie jest wyjątkowy.

Możliwe jest również złapanie grypy dwa razy w ciągu jednego sezonu, ale jest to rzadkie.

* * *

Aktualizacja (1100ET): Jennifer Zeng z Epoch Times donosi, że w niektórych częściach Chin rząd zasygnalizował pracownikom, że zostaną „ukarani”, jeśli nie zgłoszą się z powrotem do pracy.

I dla wszystkich zarażonych nie oczekuj, że Twój pracodawca sobie z tym poradzi, dodaje Zeng. „Jeśli zostaniesz zarażony, nie jest to uraz związany z pracą. Jesteś na swoim.”

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

inspection officially ends. Employees who refuse to go back to work will be punished. In the meantime, gov. says if you get infected, it is not a work-related injury. You are on your own. is more important than human life in .

Osadzony film

To dość mrożące krew w żyłach, ale jak zauważyliśmy wczoraj , w niektórych częściach kraju toczy się debata, w której liczba spraw nie jest tak wysoka (nie żeby nikt nie ufał liczbom rządowym) na temat tego, czy utrzymanie blokady gospodarki może wyrządzić więcej szkody więc dobrze. Aby zapobiec powtórzeniu się tego, co wydarzyło się po raz ostatni (kiedy miliony po prostu się nie pokazały), podnosi stawkę dla obywateli, którzy nie przestrzegają polecenia państwa.

New York Times donosi, że po raz pierwszy od wybuchu epidemii chińscy urzędnicy zdrowia przyznali w piątek, że ich ciągłe zmiany w „kryteriach” dotyczących „potwierdzonego przypadku” wywołały zamieszanie i brak zaufania.

Jak wytrwale informowaliśmy, urzędnicy w Hubei trzy razy zmienili swoje akta sprawy ze względu na te zmienne definicje.

w prowincji najbardziej dotkniętej przez koronawirusa przyznano po raz pierwszy w piątek, że ich metody potwierdzania i zgłaszania liczby zakażeń spowodowały zamieszanie i brak zaufania. Dodali, że nie będą już odejmować przypadków od sumy. Wiadomość pojawia się zaledwie kilka godzin po tym, jak media państwowe zgłosiły nowe wybuchy w kilku chińskich więzieniach.

Po przejściu na codzienną konferencję prasową WHO ze Szwajcarii, dyrektor generalny dr Tedros skomentował nowe przypadki i zgony zgłoszone w Iranie, a także w Libanie, który zgłosił swój pierwszy przypadek dziś rano, chociaż nie odnotował jeszcze śmierci.

Zapytany, czy sytuacja jest w „punkcie krytycznym”, dr Tedros odpowiedział, że „okno możliwości” dla ludzkości w zapobieganiu jeszcze bardziej masowej epidemii szybko się zamyka.

„Okno możliwości się zmniejsza”, powiedział dr Tedros, a ludzkości brakuje czasu, aby zatrzymać tego wirusa, zanim sprawy staną się znacznie, znacznie gorsze.

Wiesz, tylko kilka uspokajających słów na rozpoczęcie weekendu z odrobiną lekkości.

Zaczynamy podejrzewać, że dr Tedros mógł niedawno zakupić trochę gotowych pakietów S&P.

Dr Tedros dodaje, że pozornie odpowiadając na rosnącą liczbę „fotelowych korb” i „teoretyków spiskowych”, pytających, dlaczego zespół ekspertów WHO – zespół składający się z dwóch Amerykanów – jeszcze nie pojechał do Wuhan do epicentrum wybuchu epidemii w sobotę.

Eunice Yoon
W odpowiedzi do @onlyyoontv

The more senior @WHO team has so far only seen situation in Beijing and heads to Sichuan and Guangdong Provinces (not #coronavirus hot zones) this week. @WHO told me #HubeiProvince visit not yet been ruled out. Latest on the WHO team whereabouts in #China below:

Zobacz obraz na Twitterze

Do tej pory zespół podróżował do prowincji Pekin, Syczuan i Guangdong.

* * *

Aktualizacja (1000ET): sprawdź to.

NYT opublikowało interesującą interaktywną ilustrację ogromnego spadku lotów z Chin do Stanów Zjednoczonych i innych głównych gospodarek.

Zniknięcie dziesiątek tysięcy lotów opuszczających Chiny pokazuje „jak koronawirus spętał naród”, powiedział NYT.

23 stycznia:

13 lutego:

Innymi słowy:

Jak donosi NYT, Oxford Economics powiedział w niedawnym raporcie, że wybuch może zetrzeć 1,1 bln USD z globalnej produkcji, co podważa jąkanie się Larry’ego Kudlowa w CNBC o tym, że nie jest to „amerykańska historia”: Trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym Gospodarka amerykańska odejdzie bez wpływu.

Zobacz tutaj.

W innych wiadomościach Pekin nadal naciska na „wszystko w porządku; wygrywamy narrację.

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

After 500 prisoners in infected with , Xu Xiaobo, Deputy Director of Provincial Justice Department is still saying „the is stable and under control”. 监狱感染数百人,司法部厅长大人依然说「 平稳可控」 #

Osadzony film

Aktualizacja (0725ET): Liban potwierdził swój pierwszy przypadek COVID-9.

BNO Newsroom

@BNODesk

BREAKING: Lebanon reports 1st case of coronavirus https://bnonews.com/index.php/2020/02/the-latest-coronavirus-cases/ 

Tracking coronavirus: Map, data and timeline – BNO News

The tables below show confirmed cases of coronavirus (2019-nCoV, officially known as SARS-CoV-2 or COVID-19) in China and other countries. To see a distribution map and a timeline, scroll down. There…

bnonews.com

Maleńkie państwo lewantyńskie, które w ostatnich latach napuchło uchodźców z pobliskiej Syrii, znajduje się w środku kryzysu gospodarczego, a jego rząd obecnie zastanawia się, czy nie wywiązać się ze spłaty zbliżającej się pożyczki, co może prowadzić do bardzo niepopularnych środków oszczędnościowych, jak donosi Al Jazeera .

Wcześniej izraelskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że obywatel Izraela zaraził się wirusem na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess (1 z 11 pasażerów izraelskich). Obecnie jest pod nadzorem i izolacją w Izraelu. Wszystkich 11 wywieziono z Japonii i wysłano bezpośrednio w piątek do izolacji w szpitalu Sheba Tel Hashomer, gdzie pozostaną podczas 2-tygodniowej kwarantanny. Na początku tego tygodnia rząd Izraela ogłosił tymczasowy zakaz podróżowania dla wszystkich cudzoziemców, którzy podróżowali do Tajlandii, Singapuru, Hongkongu i Makao w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Po wczorajszych doniesieniach, że dwa pekińskie szpitale zostały poddane kwarantannie w obawie przed szerszym wybuchem, WaPo poinformowało, że stwierdzono, że jedna dzielnica w Pekinie ma „gęstość infekcji” drugą po Wuhan w Chinach kontynentalnych. Służy to dalszemu nasileniu obaw o to, co może się stać, gdy miliony Chińczyków wrócą do pracy w przyszłym tygodniu.

* * *

Kiedy historycy wspominają wybuch COVID-19, przypomną sobie ten tydzień jako ważny punkt zwrotny w kryzysie, kiedy międzynarodowi eksperci i inwestorzy zajmujący się zdrowiem publicznym zaczęli koncentrować się na Korei Południowej, Japonii i innych krajach regionu które w ostatnich dniach znacznie przyspieszyły.

Innymi słowy, dowody na to, że wirus rozprzestrzenia się szybciej w innych krajach azjatyckich poza Chinami kontynentalnymi, stały się niemożliwe do zignorowania, i prawdopodobnie dlatego amerykańskie kontrakty wskazują na niższy poziom otwarcia przez drugi dzień z rzędu.

Jak przypomina Bloomberg , w Korei Południowej liczba przypadków wzrosła ponad 200, ponieważ liczba infekcji podwoiła się w ciągu 24 godzin.

Tymczasem liczba spraw w Singapurze i Japonii przekroczyła 85, a nie można zapominać o ponad 600 z „Diamentowej księżniczki”, które zostały wykluczone z „Japonii”.

Przynajmniej jeśli chodzi o zgony, liczba osób poza Chinami pozostaje niewielka: z 2247 zgonów tylko 13 miało miejsce w innych regionach (w tym 2 kolejne zgony w Iranie ogłoszone zaledwie kilka minut temu).

Ale nie da się tego obejść: rozprzestrzenianie się wirusa niewątpliwie pogorszy ekonomiczny kryzys, jak wyjaśnił BBG jeden ekonomista.

„Nagły skok infekcji w innych częściach Azji, zwłaszcza w Japonii i Korei Południowej, wzbudził nowe obawy”, powiedział Khoon Goh, kierownik badań Azji w Australii i Nowej Zelandii Banking Group Ltd. „To wskazuje na nowy etap wybuchu i taki, który będzie powodował dalsze zakłócenia i większy wpływ gospodarczy niż wcześniej sądzono. ”

Zeszłej nocy informowaliśmy o najnowszych numerach spraw z Korei Południowej, a kolejne zostały już zarejestrowane. Obecna suma wynosi 204. Na początku tego miesiąca WHO stwierdziła, że ​​chińskie podejście do walki z wirusem powinno być „modelem” dla innych rządów doświadczających podobnych epidemii. W tym czasie eksperci skrytykowali organizację za pozorowanie chińskiej propagandy. Ale wygląda na to, że coś im się przydarzyło. Ponieważ, jak informowaliśmy późną nocą, Błękitny Dom zamówił „specjalne strefy zarządzania” w miastach Daegu i Cheongdo lub coś, co wydaje się być „miękką” kwarantanną. Rząd powiedział, że skoro nie udało im się zapobiec wybuchowi, zdecydowanie skupiają się na strategii powstrzymywania.

Zaledwie kilka godzin temu chińskie media państwowe poinformowały, że 500 spraw – mniej więcej połowa nowych spraw zgłoszonych w Chinach w piątek – dotyczyło więźniów w kilku więzieniach w całym kraju, według Washington Post.

Według chińskiego Ministerstwa Sprawiedliwości zakażenia zostały potwierdzone w pięciu więzieniach w Shandong, Hubei i Zhejiang. Więzienie we wschodniej prowincji Shandong pokazało, że 207 z 2077 więźniów i personelu zostało zarażonych, w wyniku czego sekretarz partii komunistycznej Departamentu Sprawiedliwości został zwolniony, ogłosił prowincję. W innym więzieniu w prowincji Zhejiang znaleziono 34 przypadki. Prowincja Hubei, w centrum wybuchu epidemii, powiedziała w piątek, że znalazła 220 nowych przypadków w zakładach karnych.

Według Washington Post wybuchy więzienia podkreślają łatwą transmisję wirusa w ograniczonych przestrzeniach.

Nawet Global Times przyznał, że wybuchy więzienia „osłabiły” twierdzenia Pekinu, że wirus ustępuje.

Hu Xijin 胡锡进

@HuXijin_GT

Coronavirus infection cluster emerged in several prisons in China with two prisons reporting over 200 infections each. It has left the impression that epidemic is rebounding, which has weakened public confidence to some extent.

… Nawet gdy lokalni urzędnicy przyjmują coraz bardziej dziwaczne i drakońskie ograniczenia dotyczące indywidualnego przemieszczania się.

Eunice Yoon

@onlyyoontv

Zhongnanhai, the central HQ of Communist Party and State Council, is in Xicheng district. It houses the offices of President Xi Jinping and Premier Li Keqiang.

Eunice Yoon

@onlyyoontv

My apartment complex told me I now need to apply for a pass that will allow me to enter/exit. Pass is linked to an individual ID- in my case my passport. Need to bring housing lease, too, as proof of residence. Each family gets 3 passes only. Those without cannot leave compound.

Próby przeprowadzone w więzieniu we wschodniej prowincji Shandong wykazały, że 207 z 2077 więźniów i personelu zostało zarażonych, w wyniku czego sekretarz partii komunistycznej Departamentu Sprawiedliwości został zwolniony, ogłosiła prowincja. W innym więzieniu w prowincji Zhejiang znaleziono 34 przypadki. Prowincja Hubei, w centrum wybuchu epidemii, powiedziała w piątek, że znalazła 220 nowych przypadków w zakładach karnych.

Wybuchy w więzieniu podkreśliły wysoką transmisyjność wirusa SARS-CoV-2 w ograniczonych przestrzeniach po tym, jak choroba spustoszyła statek wycieczkowy Diamond Princess zadokowany w Japonii.

Podczas gdy ogólna liczba pozostaje niska , tysiące osób, które obawiają się, że mogły wejść w kontakt z „super rozprzestrzeniaczem” w Daegu, mieście 2,5 miliona około 2 godzin na południe od Seulu. Kobieta, która uważała, że ​​cierpi na zwykłe przeziębienie, ponieważ nie wyjechała za granicę, podobno uczestniczyła w czterech nabożeństwach w „kultowym” kościele z 1100 członkami w mieście, a także w oddziałach w innych miastach, w tym w Seulu, gdzie burmistrz nakazał zamknięcie lokalnego kościoła do odwołania.

Przywódcy partii komunistycznej popełnili kolejny błąd publiczny w ciągu jednej nocy, kiedy urzędnicy służby zdrowia oświadczyli, że ponownie zmienią swoje „kryteria” dla „potwierdzonego” przypadku COVID-19 z powrotem na bardziej integralną i dokładną definicję. Urzędnicy powiedzieli, że zdecydowali się na zmianę, ponieważ nie mogli odjąć już potwierdzonych przypadków od całości, co brzmi… prawie prawdopodobne.

W piątek rano w CNBC Eunice Yoon, reporterka sieci na terenie Pekinu, przeprowadziła wywiad z właścicielem restauracji w Pekinie, dyskutując o swoich obawach związanych z rezygnacją z działalności. Ale kiedy Chiny wracają do pracy, miliony martwią się, że Pekin może poświęcić dobro publiczne, aby uruchomić kilka fabryk.

Wygląda na to, że kot wyszedł z torby: Korea Północna odwołała Maraton Phenian, największy w kraju twórca pieniędzy na turystykę, z powodu COVID-19, według operatorów kilku firm turystycznych, którzy rozmawiali z AFP .

Koryo Tours z siedzibą w Pekinie, oficjalny partner maratonu, powiedział na swojej stronie internetowej, że „otrzymał dzisiaj oficjalne potwierdzenie, że Maraton w Phenianie 2020 został odwołany”.

„Jest to spowodowane trwającym zamknięciem granicy północnokoreańskiej i sytuacją wirusa COVID-19 w Chinach i większym regionie” , dodał.

Urzędnicy z Korei Północnej gwałtownie zaprzeczyli doniesieniom o tym, że wirus przekroczył rzekę Yalu, wieczorem rozwścieczają się w USA w odpowiedzi na ofertę pomocy Departamentu Stanu. Ostatnio urzędnik WHO powiedział, że „nic nie wskazuje na to, że wirus przybył do Korei Północnej, ale biorąc pod uwagę, że mówimy o Korei Północnej, nie jest to zaskakujące.

W związku z nasileniem się blokad w Pekinie, Tianjin i innych miastach w ciągu ostatniego tygodnia, więcej Chińczyków było wystawianych w następujący sposób:

Russian Market

@russian_market

Meanwhile in Tianjin

– It‘s just a flu. Everybody shut the door now.

Osadzony film

W piątek japońscy urzędnicy ds. Zdrowia i Carnival Japan zwolnią ostatnią partię pasażerów i załogi z 14-dniowej kwarantanny na pokładzie „Diamentowej księżniczki”, pomimo krytyki ze strony CDC, że japońscy urzędnicy nie utrzymali kwarantanny. Według BBG eksperci od chorób zakaźnych uważają Japonię za jedno z najbardziej ryzykownych miejsc poza Chinami. Minister zdrowia Katsunobu Kato powiedział w niedzielę, że Japonia zgubiła drogę niektórych przypadków infekcji, które potroiły się w ciągu ostatniego tygodnia do ponad 90.

Iran właśnie potwierdził 13 kolejnych przypadków i 2 nowe zgony, głównie w Qoms, tym samym mieście, w którym wykryto kilka wcześniejszych przypadków, a jednocześnie donosi, że wirus dotarł do Teheranu, według Reutersa . Do tej pory zdiagnozowano u siedmiu Irańczyków w Kom, czterech w Teheranie i dwóch w Gilan, według tweetu z irańskiego ministerstwa zdrowia. Urzędnicy irańscy przyznali, że wirus mógł przybyć do każdego większego irańskiego miasta.

Nawet w Korei urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że ich śledczy nie mogą dowiedzieć się, jak zaczęły się niektóre epidemie. To nie do końca uspokaja.

Obecnie koncentrujemy się na Korei Południowej. W zeszłym tygodniu na krótko przeniósł się do Wielkiej Brytanii, zanim przeniósł się do Japonii. Włochy właśnie zgłosiły kolejne trzy przypadki, podwajając liczbę z 3 do 6.

 Czy będą następne? Może Afryka?

prisonplanet.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: