DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Górnicy: Sprzedali nas za kilkaset złotych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Rafał Klima

Autor

Miała być wielka manifestacja. Górnicy mieli pojechać do Warszawy, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Wyjazdu jednak nie będzie. Związki zawodowe dogadały się z ministrem Sasinem i z PGG. Związkowcy wynegocjowali 6% podwyżkę. Tym samym zawiesili strajk. Nie podoba się to niektórym górnikom. Choć są i głosy wzywające do rozsądku.

„Sprzedali nas”, „Znowu się ułożyli”, „Kłamcy i sprzedawczyki” – to najlżejsze określenia kierowane do związkowców.

Miała być wielka manifestacja. Takiej mobilizacji nie było od dawna. Górnicy zdeterminowani, aby pokazać swoje niezadowolenie chcieli pojechać do Warszawy. Związkowcy jednak zawiesili strajk na tydzień przed jego datą. Wszystko z powodu porozumienia i 6% podwyżek.

Według Bogusława Hutka, wynegocjowana 6-proc. podwyżka oznacza wzrost płac o niespełna 500 zł brutto na jednego zatrudnionego. To porozumienie, to jest wszystko, co mogliśmy na dzisiaj wynegocjować w tej spółce – podkreśla Hutek. W związku z zawarciem porozumienia związki zawodowe zawiesiły spór zbiorowy i akcję protestacyjną.

To nie podoba się części „braci górniczej”. Wg nich w całej manifestacji nie chodziło jedynie o podwyżki. Ubolewają, że zawieszenie strajku po uzyskaniu pieniędzy może być odczytywane jako jedyny postulat. Górnicy boją się o swoją przyszłość. W Warszawie mieli manifestować przeciwko likwidacji polskiego górnictwa. Postulowano również m.in. o obniżenie opodatkowania, obniżenie importu zagranicznego węgla. A także rozmowy o tym, jakie kopalnie zostaną zlikwidowane.

„25 lutego miało być referendum. Mieliśmy się wypowiedzieć na temat strajku. Czemu podjęto taką decyzję bez nas?” – pisze jeden z górników.

„Po przyjęciu porozumienia w skali 6% podwyżek mam pytanie co z dalszymi postulatami czyli co dalej z kopalniami czyli Pokój, kwk Wujek czy kwk Bolesław jak z tą obrona stanowisk pracy i likwidacja kopalń tych czy innych?” – pyta inny z górników.

Górnicy, a przynajmniej ich część, czują się oszukani przez związkowców. Uczestnicy dwugodzinnego strajku, który odbył się w poniedziałek nie dostaną pieniędzy za czas protestu. Jednak nie chodzi tylko o pieniądze. Górnicy zapowiadają masowe wypisywanie się ze związków zawodowych.

Związkowcy podtrzymują postulat 12-procentowej podwyżki płac w PGG i zamierzają wznowić negocjacje płacowe we wrześniu. Jak wtedy przekonają do siebie górników?

silesia24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Górnicy: Sprzedali nas za kilkaset złotych

  1. „Według Bogusława Hutka, wynegocjowana 6-proc. podwyżka oznacza wzrost płac o niespełna 500 zł brutto na jednego ” CO WAM PO TYCH 6%, JAK STRACICIE PRACĘ. NICZEGO NIE OSIĄGNĘLIŚCIE”

    1. Po przyjęciu porozumienia w skali 6% podwyżek” podwyżek czego?, wynagrodzenia?, emerytury?, renty?. „załatwią was tak samo jak wszystkich. powierzchowne dogadywanie się , a za plecami zniszczą wam życie”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: