DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„USA oskarżają Rosję o operację dezinformacyjną w sprawie koronawirusa”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Departament Stanu  oświadczył, że tysiące powiązanych z Rosją kont i profili na portalach społecznościowych rozpoczęły zorganizowaną akcję siania dezinformacji o epidemii koronawirusa.

Według podanych informacji, konta i profile operują w różnych językach.

– Celem Rosji jest pogłębianie podziałów i podważanie amerykańskich instytucji i sojuszy od wewnątrz – powiedział asystent sekretarza stanu USA do spraw Eurazji, Philip Reeker dodając, że  prowadzi kampanie, których celem jest „złośliwe” wpływanie na społeczeństwa, i że powiązane z Rosją konta zagrażają bezpieczeństwu publicznemu poprzez „odwracanie uwagi” od globalnej odpowiedzi instytucji ochrony zdrowia na epidemię koronawirusa.

Władze USA twierdzą, że kampania polega na rozpowszechnianiu oskarżeń, że koronawirus COVID-19 został stworzony przez CIA w celu rozpoczęcia „ekonomicznej wojny przeciwko Chinom” albo po to, by przedstawić  w złym świetle.

Według Departamentu Stanu dezinformację o koronawirusie jako efekcie amerykańskiego spisku rozpowszechniają te same konta, które rozpowszechniają dezinformację o sytuacji w Syrii czy o protestach we Francji. Konta te nadają w językach angielskim, hiszpańskim, włoski, niemieckim i francuskim. Ich teksty są często bardzo podobne do tekstów państwowych rosyjskich tub propagandowych jak  albo .

Jeden z przedstawicieli Departamentu Stanu powiedział anonimowo agencji AFP, że wygląda na to, że rosyjscy funkcjonariusze dostali wolną rękę w atakowaniu USA.

USA uważają, że  nie tylko szkodzi USA, ale też utrudnia odpowiedź na koronawirusa, zwłaszcza w tych krajach Azji i Afryki, które są podatne na antyzachodnią propagandę.

Oprac. MaH, rferl.org

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: