DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Górnicy pomylili tory. „Zablokowali eksport polskiego węgla na Ukrainę”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Linią LHS pewne ilości polskiego węgla trafiają na Ukrainę.Fot. Mat. pras.

Wtorkowy protest związkowców, którzy przez ponad cztery godziny blokowali tory w Sławkowie (Śląskie) skutkował opóźnieniem sześciu pociągów towarowych – podała spółka PKP LHS. Zarządza ona szerokim torem ze Wschodu, który kończy się w właśnie w Sławkowie.

  • Wtorkowa blokada torów była kolejną tego typu akcją w ostatnich tygodniach. Pod koniec stycznia związkowcy z Sierpnia 80 przez 10 godzin stali na torach prowadzących do Elektrowni Łaziska.

  • W poniedziałek we wszystkich kopalniach i zakładach PGG przeprowadzony został dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Import węgla był obok żądań płacowych jednym z głównych powodów protestu.

  • Sęk w tym, że w ostatnim okresie linią LHS nie były realizowane przewozy węgla z Rosji, natomiast jest tamtędy przewożony węgiel, który trafia na eksport za wschodnią granicę.

We wtorek o 8 grupa ok. 300 górników zrzeszonych w górniczych związkach zawodowych zablokowała tory w pobliżu terminala przeładunkowego w Sławkowie protestując przeciwko nadmiernemu importowi węgla, zwłaszcza z Rosji. Protest zakończył się po ponad czterech godzinach.

Rzeczniczka spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa (PKP LHS) Agnieszka Hałasa powtórzyła komunikacie przesłanym PAP po zakończeniu demonstracji, że w ostatnim okresie linią LHS nie były realizowane przewozy węgla z Rosji, natomiast jest tamtędy przewożony węgiel, który trafia na eksport za wschodnią granicę.

„W obecnej chwili na naszej linii nie ma również żadnych wagonów z węglem pochodzącym z importu. Realizujemy natomiast przewozy węgla w eksporcie. W roku bieżącym z polskiej Kopalni Węgla Kamiennego Pniówek w Pawłowicach zrealizowano przez Sławków szerokim torem wysyłki 7 składów po 36 wagonów każdy. Do końca miesiąca planowana jest wysyłka jeszcze 5 składów polskiego węgla w eksporcie” – podała.

„Spółka PKP LHS nie jest i nie była importerem węgla. Jesteśmy przewoźnikiem kolejowym, który świadczy usługi transportu ładunków dla naszych klientów. Jako spółka natomiast podejmujemy z własnej inicjatywy działania na rzecz aktywizacji eksportu polskiego węgla” – zaznaczyła i dodała, że do 30 kwietnia spółka LHS przedłużyła okres promocji na eksportowe przewozy węgla kamiennego przez kolejowe przejście Izov-Hrubieszów.

„W takiej sytuacji blokowanie pociągów na tej linii jest bezzasadne. W tym momencie niestety protestujący de facto blokują eksport polskiego węgla ze Śląska na Ukrainę” – podkreśliła Hałasa. Jak poinformowała, w związku z protestem i blokadą torów wystąpiły opóźnienia sześciu pociągów towarowych m.in.: z rudą żelaza oraz pociągu z węglem, który ma trafić na Ukrainę.

Wtorkowa blokada torów była kolejną tego typu akcją w ostatnich tygodniach. Pod koniec stycznia związkowcy z Sierpnia 80 przez 10 godzin stali na torach prowadzących do Elektrowni Łaziska domagając się zahamowania importu węgla. Tym razem w manifestacji biorą udział górnicy zrzeszeni także w innych związkach.

Według związkowców, nadmierny import jest głównym powodem problemów ze sprzedażą surowca wydobywanego w Polskiej Grupie Górniczej (PGG). Na zwałach kopalń PGG zalega węgiel zakontraktowany, ale nieodebrany przez spółki energetyczne. W poniedziałek we wszystkich kopalniach i zakładach PGG przeprowadzony został dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Import węgla był obok żądań płacowych jednym z głównych powodów protestu. W tym dniu górnicy odwiedzili też biura posłów obozu rządzącego, gdzie wysypali węgiel.

Strajk ostrzegawczy był pierwszym punktem harmonogramu działań protestacyjnych ogłoszonego przez centrale związkowe 5 lutego. Kolejnym krokiem ma być referendum strajkowe zaplanowane na 25 lutego. Na 28 lutego zapowiadana jest manifestacja w Warszawie. Od 31 stycznia we wszystkich kopalniach i zakładach PGG trwa pogotowie strajkowe.

W ocenie związkowców, problemy ma nie tylko PGG, ale też inne górnicze spółki, a części kopalń grozi likwidacja. Zapowiadają kolejne protesty przeciwko importowi węgla zza granicy, w tym głównie z Rosji – m.in. blokowanie kolejowych przejść granicznych.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: