DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Mężczyźni, którzy z miłości dokonali genialnych odkryć”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Mówi się, że mężczyzna wyraża uczucia w działaniu. Poniższe przypadki to potwierdzają.

Mężczyźni, którzy z miłości dokonali genialnych odkryćJako malarz, Samuel Morse odkrył, że w kropkach i kreskach można zawrzeć informację. (Fot. Getty Imag

Samuel Morse chciał być malarzem i szlifował swój kunszt pod okiem znanego w USA mistrza pędzla Washingtona Allstona. Założył rodzinę w New Haven (stan Connecticut). Żona, dwoje dzieci (trzecie w drodze). Kurier przyniósł mu wiadomość, że jeśli uda się do Waszyngtonu i namaluje markiza De Lafayette’a, bohatera rewolucji francuskiej i wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, otrzyma czek na 1000 dolarów.

Wziął robotę, a gdy ją wykonywał, otrzymał kolejną przesyłkę kurierską: „Twoja droga żona choruje”. Morse natychmiast ruszył w drogę powrotną. Jechał sześć dni bez żadnej wiadomości. Gdy dotarł do domu, żona już nie żyła. I nie mógł być nawet na jej pogrzebie, bo pochowano ją dzień wcześniej.

Wpadł w rozpacz, która zmieniła się w obsesję – czym zastąpić przekazujących proste wiadomości kurierów? Jako malarz odkrył, że w kropkach i kreskach można zawrzeć informację. Każda sekwencja to umowna litera. Z przyjacielem, który studiował elektrotechnikę, opracował system przesyłania sygnałów jako impulsów elektromagnetycznych. Później opatentował telegraf.

W 1889 r. Caroline Hampton pielęgniarka w szpitalu, gdzie pierwszym chirurgiem był William Stewart Halstedow, nabawiła się zapalenia skóry z powikłaniami, ponieważ jej wrażliwe dłonie nie tolerowały środków dezynfekujących, jak chlorek rtęci i fenol. Dziewczyna już wcześniej wpadła w oko dr Halstedowi, więc opracował dla niej i zamówił w Goodyear Rubber Company specjalne gumowe rękawiczki (wtedy rękawiczki do zabiegów wykonywano z dzianiny lub skóry).

Alan Turing, matematyk i kryptolog, kolejny swój wynalazek po maszynie deszyfrującej dedykował miłości swojego życia. (Fot. Getty Images)

Ta historia doprowadziła do gorącego romansu. Według słów jednego z asystentów Halsteda „Wenus przybyła z pomocą Eskulapowi”. Halsted i Caroline pobrali się rok później, a rękawiczki (dziś lateksowe) weszły do seryjnej produkcji.

Alan Turing, matematyk i kryptolog, twórca maszyny deszyfrującej, czyli tzw. „bomby Turinga”, która pomogła złamać kod Enigmy, do końca życia pracował nad maszyną, która potrafi wykonać dowolną matematyczną operację. Dziś powiedzielibyśmy – nad komputerem. I nad sztuczną inteligencją, bo opracował test, według którego maszynę można nazwać „myślącą”.

Twórcy filmu „The Imitation Game” („Gra tajemnic” – Oscar za najlepszy scenariusz adaptowany w 2015 r.), zasugerowali, że pierwszy komputer stworzony właśnie przez Turinga po II wojnie światowej, powstał z tęsknoty do człowieka, który był jego pierwszą, a zarazem największą miłością. I którego ducha próbował w owej maszynie uwiecznić.

zrodlo:londynek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: