DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Lepszy jeden „zły” pączek niż kilka dobrych”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

W tłusty czwartek nie warto odmawiać sobie pączka. ‚Warto natomiast zachować umiar i pamiętać, że to prawdziwa bomba kaloryczna, zawierająca potężną dawkę cukru i tłuszczu’ – zaznacza dietetyczka Emilia Kołodziejska.

Lepszy jeden "zły" pączek niż kilka dobrychZamiast składem pączków, winniśmy się kierować raczej zdrowym rozsądkiem. (Fot. Getty Images)

Ci z nas, którzy na co dzień dbają o zbilansowaną dietę i starają się utrzymywać wagę pod kontrolą, mierzą się z tłustoczwartkowym dylematem: oprzeć się pokusie i zrezygnować z pączka, czy raczej pozwolić sobie na mały dietetyczny grzech?

Nie jest tajemnicą, że pączek to prawdziwa bomba kaloryczna. W zależności od gramatury, użytego nadzienia i składników, może zawierać od 250 do nawet 500 kalorii. Jakie konsekwencje ma dla naszego organizmu zjedzenie jednego pączka?

„Pączek to skoncentrowane źródło kalorii oraz ogromnej ilości cukru i tłuszczu. Z jednym pączkiem organizm zdrowej osoby sobie poradzi. Natomiast regularne jedzenie niezdrowych produktów może prowadzić do otyłości, cukrzycy, nadciśnienia, a nawet nowotworów” – rozwiewa wątpliwości dietetyczka Emilia Kołodziejska.

Nie jest tajemnicą, że pączek to prawdziwa bomba kaloryczna. (Fot. Getty Images)

Ekspertka dodaje, że choć możemy wybierać spośród rozmaitych rodzajów tego słodkiego przysmaku, zamiast składem pączków, winniśmy się kierować raczej zdrowym rozsądkiem. I podczas zakupów ograniczyć ich ilość. Bo choć w cukierniach znajdziemy różne rodzaje pączków, z całą pewnością nie są to produkty sprzyjające odchudzaniu czy dbaniu o zdrowie.

„Pączki dostępne w sklepach różnią się pomiędzy sobą jakością. Jedne zawierają mniej dodatków chemicznych, inne więcej. Jednak ogromna ilość cukru i tłuszczu pozostaje niezmienna. Moim zdaniem w tłusty czwartek nie warto kierować się składem pączków, ale ograniczeniem ich ilości. Najlepiej zjeść ich jak najmniej. Dla zdrowia dużo lepszym rozwiązaniem jest zjedzenie jednego pączka gorszej jakości niż trzech z lepszym składem” – konkluduje Kołodziejska.

zrodlo:londynek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: