DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

W OSTATNIEJ SYMULACJI KORONAWIRUS ZABIŁ 65 MILIONÓW LUDZI

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Screenshot_4

JESTEŚMY ŻAŁOŚNIE NIEPRZYGOTOWANI NA PANDEMIĘ.

AUTOR: KRISTIN HOUSER / 27 STYCZNIA 2020

W październiku 2019 r. Grupa 15 biznesmenów, urzędników państwowych i ekspertów ds. Zdrowia zebrała się przy stole w Nowym Jorku, aby zaplanować globalną reakcję na ogólnoświatowy wybuch nigdy nie widzianego – i całkowicie fikcyjnego – koronawirusa.

Było to ćwiczenie szkoleniowe z niepokojącymi podobieństwami, z perspektywy czasu, do 2019-nCoV – chińskiego wirusa, który szybko stał się globalny w tym miesiącu.

Trzy i pół godziny później grupa zakończyła symulację – i pomimo dołożenia wszelkich starań nie byli w stanie zapobiec hipotetycznemu koronawirusowi, który zabił 65 milionów ludzi.

Fikcyjny koronawirus będący w centrum symulacji Event 201 – współpraca między Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Johnsa Hopkinsa, Światowym Forum Ekonomicznym oraz Fundacją Billa i Melindy Gatesów – nosiła nazwę CAPS i rozpoczęła się od świń w Brazylii, zanim rozprzestrzenił się na rolnicy, podobnie jak według doniesień 2019-nCoV zaczął od zwierząt, zanim rozprzestrzenił się na ludzi.

W symulacji CAPS zainfekował ludzi na całym świecie w ciągu sześciu miesięcy, a po 18 miesiącach zabił 65 milionów ludzi i wywołał globalny kryzys finansowy.

„Gracze” w symulacji Event 201 obejmowali ekspertów ds. Zdrowia z Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, a także kilku pracowników naukowych i przedstawicieli prywatnych firm. Innymi słowy, byli to ci sami ludzie, którzy prawdopodobnie planują reakcję świata na prawdziwą pandemię koronawirusa.

To sprawia, że ​​niszczycielski wynik ćwiczenia jest szczególnie niepokojący. Ale według organizatorów Eventu 201 celem symulacji nie było wzbudzenie strachu. Zamiast tego mieli nadzieję, że posłuży to jako doświadczenie uczenia się, podkreślając zarówno potencjalny wpływ pandemii, jak i obecne luki w naszym przygotowaniu na nią.

W tym celu, po zakończeniu symulacji, stworzyli listę siedmiu działań, które liderzy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym mogą teraz podjąć, aby przygotować się na scenariusz taki jak Wydarzenie 201.

Niepokojąca implikacja pozostaje jednak taka, że ​​jeśli 2019-nCoV osiągnie poziom pandemiczny , może już być za późno, aby zapobiec milionom zgonów przewidzianych przez Wydarzenie 201.

Specjaliści ds. Zdrowia wydali złowieszcze ostrzeżenie o pandemii koronawirusa 3 miesiące temu. Wirus w ich symulacji zabił 65 milionów ludzi.

koronawirus Wuhan
Urzędnicy ds. Zdrowia w odzieży ochronnej sprawdzają w środę temperatury pasażerów przybywających z lotniska w Wuhan w Chinach. 
Emily Wang / AP Photo

Eric Toner, naukowiec z Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Johns Hopkins, nie był zszokowany, gdy na początku stycznia pojawiły się wiadomości o tajemniczym wybuchu koronawirusa w Wuhan w Chinach.

Niecałe trzy miesiące wcześniej Toner przeprowadził symulację globalnej pandemii z udziałem koronawirusa.

Koronawirusy zwykle wpływają na drogi oddechowe i mogą prowadzić do chorób takich jak zapalenie płuc lub przeziębienie. Koronawirus był również odpowiedzialny za wybuch ciężkiego ostrego zespołu oddechowego w Chinach, który dotknął około 8 000 osób i zabił 774 na początku 2000 roku.

„Od dawna myślałem, że najbardziej prawdopodobnym wirusem, który może wywołać nową pandemię, będzie koronawirus” – powiedział Toner.

Wybuch w Wuhan nie jest uważany za pandemię, ale wirus został zgłoszony w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Wietnamie, Singapurze i Arabii Saudyjskiej. USA zgłosiły swój pierwszy przypadek we wtorek: mężczyzna po trzydziestce mieszkający w hrabstwie Snohomish w Waszyngtonie na północ od Seattle, który niedawno odwiedził Chiny.

Do tej pory wirus zabił 81 osób i zainfekował ponad 2700 .

„Nie wiemy jeszcze, jak to jest zaraźliwe. Wiemy, że rozprzestrzenia się między ludźmi, ale nie wiemy do jakiego stopnia”, powiedział Toner. „Pierwsze wrażenie jest takie, że jest to znacznie łagodniejsze niż SARS. To uspokajające. Z drugiej strony może być bardziej przenośne niż SARS, przynajmniej w środowisku społecznościowym”.

Symulacja Tonera hipotetycznej śmiertelnej pandemii koronawirusa sugerowała, że ​​po sześciu miesiącach prawie każdy kraj na świecie będzie miał przypadki wirusa. W ciągu 18 miesięcy 65 milionów ludzi mogło umrzeć.

Wirusowa pandemia może zabić 65 milionów ludzi

Symulacja Tonera wyobraziła sobie fikcyjnego wirusa o nazwie CAPS. Analiza, będąca częścią współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym oraz Fundacją Billa i Melindy Gatesów, dotyczyła tego, co by się stało, gdyby pandemia wybuchła na brazylijskich fermach świń. (Wirus Wuhan powstał na rynku owoców morza, który sprzedawał żywe zwierzęta ).

Wirus w symulacji Tonera byłby odporny na każdą nowoczesną szczepionkę. Byłoby to bardziej niebezpieczne niż SARS, ale równie łatwe do złapania jak grypa.

koronawirus
Koronawirus. 
BSIP / UIG Via Getty Images

Udawana epidemia zaczęła się od małych: rolnicy zaczęli schodzić z objawami przypominającymi grypę lub zapalenie płuc. Stamtąd wirus rozprzestrzenił się na zatłoczone i zubożałe dzielnice miejskie w Ameryce Południowej.

Loty zostały anulowane, a rezerwacje podróży spadły o 45%. Ludzie rozpowszechniali fałszywe informacje w mediach społecznościowych.

Po sześciu miesiącach wirus rozprzestrzenił się na całym świecie. Rok później zabił 65 milionów ludzi.

Wirus Wuhan
Urzędnicy zdrowia publicznego wykonują skany termiczne pasażerów przybywających z Wuhan na lotnisko Suvarnabhumi w Tajlandii 8 stycznia. 
Lauren DeCicca / Getty Images

Natomiast hiszpańska pandemia grypy  z 1918 r. Pochłonęła aż 50 milionów istnień ludzkich.

Symulowana pandemia Tonera wywołała także globalny kryzys finansowy: rynki akcji spadły o 20% do 40%, a globalny produkt krajowy brutto spadł o 11%.

„Próbowaliśmy podkreślić, że podczas ćwiczeń w październiku nie chodzi tylko o konsekwencje zdrowotne” – powiedział Toner. „Chodzi o konsekwencje dla gospodarek i społeczeństw”.

Dodał, że koronawirus Wuhan może również mieć znaczące skutki ekonomiczne, jeśli łączna liczba przypadków trafi w tysiące.

We wtorek giełda w Hongkongu spadła aż o 2,8%. Spadek był spowodowany przez sektory turystyki i transportu, w tym linie lotnicze, agencje turystyczne, hotele, restauracje i parki rozrywki.

Epoka epidemii

Ludzie noszą maski w celu obrony przed koronawirusem
Ludzie noszący maski w Guangzhou, Chiny. 
Agencja Stringer / Anadolu za pośrednictwem Getty Images

W symulacji CAPS naukowcy nie byli w stanie opracować szczepionki na czas, aby zatrzymać pandemię. To realistyczne założenie: nawet prawdziwe koronawirusy, takie jak SARS lub MERS (wirus, który zabił ponad 840 osób od 2012 r.) Nadal nie mają szczepionek.

„Gdybyśmy byli w stanie wyprodukować szczepionkę w ciągu miesięcy, a nie lat lub dziesięcioleci, byłby to przełom”, powiedział Toner. „Ale nie chodzi tylko o identyfikację potencjalnych szczepionek. Musimy jeszcze bardziej zastanowić się, w jaki sposób są one produkowane na skalę globalną, dystrybuowane i podawane ludziom”.

Powiedział, że jeśli naukowcy nie znajdą sposobu na szybsze opracowanie szczepionek, niebezpieczne epidemie będą się nadal rozprzestrzeniać. Wynika to z faktu, że miasta stają się coraz bardziej zatłoczone, a ludzie wkraczają w przestrzenie zwykle zarezerwowane dla dzikiej przyrody, tworząc wylęgarnię chorób zakaźnych.

„To część świata, w którym teraz żyjemy” – powiedział Toner. „Jesteśmy w epoce epidemii”.

 BUSINESS INSIDER ]

Screenshot_5

RAPORTY O WYBUCHU KORONAWIRUSA UDERZYŁY W KAŻDY ZAMIESZKANY KONTYNENT

Screenshot_6

STAŁO SIĘ GLOBALNE.

AUTOR: DAN ROBITZSKI / 27 STYCZNIA 2020 R

W sobotę urzędnicy w Australii potwierdzili pierwszy przypadek kontynentu na 2019-nCoV, wirusa przypominającego zapalenie płuc, który pojawił się w Wuhan w Chinach w zeszłym miesiącu.

Według The Straits Times do poniedziałku Australia potwierdziła pięć przypadków . Oznacza to, że wirusowa pandemia ostatecznie rozprzestrzeniła się na jeszcze jeden kontynent, ostatni po tym, jak w ubiegłym tygodniu dotarł do Stanów Zjednoczonych i Francji . I wkrótce można by potwierdzić: podejrzewane, ale jeszcze niepotwierdzone przypadki koronawirusa zarówno w Brazylii, jak donosi The Epoch Times , jak i Republika Wybrzeża Kości Słoniowej, według BBC News, co oznacza, że ​​rozprzestrzeniłoby się ono na każdy zamieszkany kontynent.

W weekend liczba potwierdzonych przypadków na całym świecie potroiła się do prawie 2900 – choć wszystkie z wyjątkiem 60 pozostają w granicach Chin kontynentalnych. Według czasu prasowego każdy inny kraj dotknięty przez 2019-nCoV potwierdził mniej niż dziesięć przypadków, według trackera w BNO News .

Na razie australijscy urzędnicy ściśle monitorują ostatnich podróżnych z Chin i tych, którzy skontaktowali się z pięcioma osobami, o których wiadomo, że złapali 2019-nCoV.

„Pracujemy na wielu frontach, po pierwsze, aby upewnić się, że… jest wsparcie dla tych Australijczyków, a także pracujemy nad, podobnie jak w innych krajach, aby zapewnić sobie możliwość powrotu do Australii”, powiedział australijski minister zdrowia Greg Hunt, według The Straits Times .

WIRUS WUHAN: AUSTRALIA POTWIERDZA PIĄTY PRZYPADEK KORONAWIRUSA Z OSTATNIEGO LOTU Z WUHAN 

Rodzina przybywa na lotnisko w Sydney po wylądowaniu w samolocie z chińskiego miasta Wuhan, 23 stycznia 2020 r.Rodzina przybywa na lotnisko w Sydney po wylądowaniu w samolocie z chińskiego miasta Wuhan, 23 stycznia 2020 r. FOTO: AFP

 

MELBOURNE (REUTERS) – Australia potwierdziła w poniedziałek (27 stycznia) piąty przypadek nowego koronawirusa, a urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili, że sprawa dotyczyła 21-letniej kobiety, która była ostatnim lotem z chińskiego miasta Wuhan do Sydney zanim Chiny nałożyły zakaz podróżowania .

Koronawirus, który, jak się uważa, powstał na rynku dzikiej przyrody w chińskim mieście Wuhan w środkowej części Chin, zabił 80 osób, wszystkie w Chinach , i zainfekował ponad 2700 osób, w zdecydowanej większości w Chinach.

Kobieta udała się bezpośrednim lotem do Sydney z Wuhan i rozwinęła objawy w ciągu 24 godzin i udała się na pogotowie, jak powiedziała Kerry Chant, dyrektor ds. Zdrowia w Nowej Południowej Walii.

„Pacjent natychmiast znalazł się w izolacji” – powiedział Chant.

Chant powiedział, że urzędnicy śledzili „kilka kontaktów na bardzo niskim poziomie” związanych z kobietą.

Pierwsze cztery przypadki w Australii zostały potwierdzone w sobotę , jeden w Melbourne i trzy w Sydney, a urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili, że oczekują więcej, biorąc pod uwagę liczbę podróży między Australią a Chinami.

Australijscy urzędnicy powiedzieli w poniedziałek, że współpracują z chińskimi władzami nad ewakuacją około 100 australijskich dzieci i młodzieży z Wuhan.

THE STRAITS TIMES ]

W TEN SPOSÓB ROZPRZESTRZENIŁ SIĘ Z JEDNEGO MIASTA NA CAŁY ŚWIAT.
AUTOR: DAN ROBITZSKI / 24 STYCZNIA 2020 R

W grudniu w Wuhan w Chinach wybuchła epidemia wirusowa, która rozprzestrzeniła się na cały świat – budząc obawy przed globalnym kryzysem.

Wirus, pierwotnie nazwany 2019-nCoV, a później oficjalnie nazwany COVID-19 , pozostał tajemniczy. Jest tak częściowo dlatego, że Chiny pracowały nad kontrolą narracji i przepływu informacji, a także dlatego, że wiele łagodniejszych przypadków prawdopodobnie latało pod radarem. Ponieważ media zrozumiały nadciągającą pandemię, różne sklepy czasami dostarczały sprzeczne informacje, nawet w ciągu tego samego dnia.

Aby zrozumieć rozprzestrzenianie się COVID-19 w Chinach i poza nimi, oto nasza destylowana oś czasu śmiertelnej, przypominającej zapalenie płuc choroby.

27 grudnia 2019 r .: urzędnicy w Wuhan w Chinach ogłaszają, że 27 mieszkańców, głównie handlarzy na miejskim targu owoców morza Huanan, zachorowało na tajemniczego wirusa.

1 stycznia 2020 r .: chińskie media państwowe ogłaszają, że policja przeprowadziła dochodzenie w sprawie ośmiu osób za „rozpowszechnianie plotek” na temat wirusa w Internecie.

3 stycznia 2020 r .: Po tygodniu milczenia radiowego i oskarżeń o cenzurę urzędnicy Wuhan twierdzą, że zidentyfikowali 44 pacjentów zarażonych wirusem. Pięć podejrzanych przypadków ma miejsce w Hongkongu. Urzędnicy Wuhan wykluczają możliwość wystąpienia wirusa grypy, ptasiej grypy lub długiej listy częstych chorób układu oddechowego.

5 stycznia 2020 r .: Wirus rozprzestrzenił się teraz na 59 osób w Wuhan, a liczba podejrzanych przypadków w Hongkongu wzrasta do 21. Eksperci wykluczają możliwość ponownego pojawienia się wirusa SARS.

10 stycznia 2020 r .: człowiek w Wuhan zarażony wirusem staje się pierwszym znanym pacjentem, który umiera na wirusa .

13 stycznia 2020 r .: Wirus rozprzestrzenia się w Tajlandii , oznaczając pierwszy potwierdzony przypadek poza Chinami.

16 stycznia 2020 r .: Wirus rozprzestrzenia się na Japonię .

17 stycznia 2020: drugi przypadek w Tajlandii jest potwierdzone. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydaje oświadczenie, w którym mówi, że niewiele wiadomo na temat nowego wirusa – ale prawdopodobne są kolejne przypadki międzynarodowe. A drugi umiera rezydentami Wuhan .

19 stycznia 2020 r .: Chiny odnotowały 198 potwierdzonych przypadków wirusa, 126 w Wuhan. Prezydent Chin Xi Jinping wygłasza swój pierwszy publiczny wystąpienie na temat wybuchu w telewizji krajowej. Naukowcy potwierdzają, że transmisja z człowieka na człowieka jest możliwa.

20 stycznia 2020 r .: potwierdzono pierwszy przypadek Korei Południowej , podobnie jak Tajwanu .

21 stycznia 2020 r .: Wirus oficjalnie dociera do USA z jednym potwierdzonym przypadkiem w stanie Waszyngton. Pojawia się również w Singapurze . Chiny mają prawie 300 potwierdzonych przypadków. Sześć osób zmarło.

22 stycznia 2020 r .: Chiny wstrzymują wszystkie podróże poza Wuhan, skutecznie poddając miasto kwarantannie . Istnieje prawie 600 potwierdzonych przypadków na całym świecie: 444 w Wuhan, 26 w Guangdong, 14 w Pekinie i dziewięć w Szanghaju, oprócz przypadków poza Chinami. Podejrzewa się setki innych osób, w tym pierwszą w Meksyku. Wstępne badania sugerują, że wirus mógł pochodzić z węży , ale niektórzy eksperci kwestionują to odkrycie. Zginęło siedemnaście osób. Niepotwierdzony przypadek 2019-nCoV odnotowano w Brazylii .

23 stycznia 2020 r .: Sprawa w Chicago została potwierdzona. Chiny umieszcza trzy więcej miast w ramach podróży Lockdown . WHO decyduje, że jest zbyt wcześnie, aby ogłosić globalny stan zdrowia publicznego. Osiemnasty pacjent umiera. Pekin odwołuje festiwale noworoczne, aby zniechęcić do podróży i turystyki. Wirus dociera do Wietnamu i Makau .

24 stycznia 2020 r .: Chiny poddają kwarantannie osiem kolejnych miast w prowincji Hubei, zatrzymując w swoich miastach 35 milionów mieszkańców. CNBC informuje, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 41, a całkowita liczba zarażonych wzrosła do 1287 osób w 12 krajach . Wszystkie śmiertelne przypadki wciąż miały miejsce w Chinach. W całej Ameryce śledzi się 63 niepotwierdzone przypadki . Wirus rozprzestrzenił się na Nepal i potwierdzono dwa kolejne przypadki w Singapurze . Późno w piątek Francja potwierdziła dwa pierwsze przypadki – pierwsze pojawienie się 2019-nCoV w Europie.

25 stycznia 2020 r . : Hongkong ma obecnie pięć potwierdzonych przypadków, a władze odwołują szkolne i publiczne wydarzenia do połowy lutego, ogłaszając najwyższy poziom zagrożenia. Przypadek 2019-nCoV został potwierdzony w Australii, pierwszy w Oceanii. Francja ogłasza, że pojawiła się trzecia sprawa opisana przez urzędników jako związana z jedną z dwóch poprzednich. Malezja potwierdza trzy przypadki.

26 stycznia 2020 r . Obecnie istnieje ponad 1300 przypadków 2019-nCoV na całym świecie. Shantou jest pierwszym miastem w Chinach, które zostało  częściowo zablokowane, mimo że nie znajduje się w pobliżu centrum wirusowego. Zakazy podróży dotyczą teraz 56 milionów chińskich mieszkańców. Niepotwierdzony przypadek pojawia się w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce, czyli 2019-nCoV został prawdopodobnie pojawił się na każdym zaludnionym kontynencie. Liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 56 osób, informuje BBC .

27 stycznia 2020 r . : na świecie jest 2 903 potwierdzonych przypadków, z czego 2 839 w Chinach kontynentalnych. Potwierdzona liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 82, bez zgonów poza Chinami. Australia ma pięć potwierdzonych przypadków. Stany Zjednoczone mają teraz pięć potwierdzonych przypadków w czterech stanach. Nowe kraje, które potwierdzą 2019-nCoV, to Sri Lanka, Kanada, Kambodża, Tajwan i Niemcy .

28 stycznia 2020 r . : Łączna liczba potwierdzonych przypadków na całym świecie wzrasta do 4 769, a 6 972 kolejnych jest w trakcie dochodzenia. 106 osób zmarło w Chinach, ale w innych krajach wciąż nie ma zgonów związanych z koronawirusem. Tajlandia jako pierwszy kraj poza Chinami potwierdziła ponad dziesięć przypadków.

29 stycznia 2020 r .: Wirus rozprzestrzenił się teraz na Finlandię i Zjednoczone Emiraty Arabskie . Amerykańscy urzędnicy ogłaszają plany przyspieszenia rozwoju potencjalnej szczepionki. Obecnie na całym świecie istnieje 6 172 potwierdzonych przypadków. Chiny potwierdziły 6090 przypadków i odnotowały 133 ofiary śmiertelne.

30 stycznia 2020 r . Światowa Organizacja Zdrowia ogłasza wybuch „zagrożeniem zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. Zgłoszono pierwszy przypadek przekazywania danych osobowych w USA. Niepotwierdzony przypadek w Brazylii okazał się mistyfikacją, co oznacza, że ​​nie ma faktycznych doniesień o 2019-nCoV w Ameryce Południowej. Zarówno Indie, jak i Filipiny potwierdzają swoje pierwsze przypadki koronawirusa. Włochy potwierdzają pierwsze dwa przypadki. Zespół niemieckich lekarzy publikuje list opisujący przypadek koronawirusa przesłany przez kogoś, kto nie rozwinął jeszcze żadnych objawów. Departament Stanu USA ogranicza wszelkie podróże, które nie są niezbędnedo Chin, a wiele linii lotniczych zawiesza loty. Wirus zainfekował teraz 7926 osób na całym świecie i zabił 170 osób w Chinach.

31 stycznia 2020 r . : CDC ogłasza, że poddaje kwarantannie 195 obywateli USA, którzy uciekli z Chin na dwa tygodnie. Spready wirusa do Anglii , Szwecji ,  i Rosji . Chińscy urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegają, że odpowiedź przeciwciał na koronawirusa może nie być wystarczająco silna, aby powstrzymać odzyskanych pacjentów przed zarażeniem chorobą po raz drugi. Obecnie na świecie jest 9 937 potwierdzonych i 15 238 podejrzanych przypadków, a liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 213 ofiar śmiertelnych.

1 lutego 2020 r . : po raz pierwszy odnotowano zgon związany z nCoV w 2019 r. Poza Chinami , gdy kobieta z Wuhan umiera podczas podróży na Filipiny. Rząd Filipin ogłasza szeroki zakaz podróżowania. Massachusetts zgłasza swój pierwszy przypadek, podobnie jak Hiszpania i Australia Południowa . Obecnie na świecie jest 260 potwierdzonych zgonów i 11 791 potwierdzonych przypadków.

2 lutego 2020 r . : Lekarze w Bangkoku informują, że z powodzeniem wyleczyli niewielką liczbę pacjentów agresywnym koktajlem leków przeciw HIV i grypie. Obecnie na całym świecie jest 17 688 przypadków, a liczba ofiar śmiertelnych sięga 305.

3 lutego 2020 r . : liczba ofiar śmiertelnych dociera do 362 osób, z których 361 zmarło w Chinach. To przekracza całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych w wyniku wybuchu SARS w 2002 i 2003 roku w Chinach kontynentalnych. Obecnie na świecie jest 17 493 potwierdzonych przypadków .

4 lutego 2020 r . : urzędnicy z Hongkongu zgłaszają swoją pierwszą śmierć związaną z wirusem , drugą przypadek poza Chinami kontynentalnymi. Łącznie ze śmiercią w Hongkongu zgłoszono dziś 65 ofiar śmiertelnych – największy jak dotąd wzrost z dnia na dzień – zwiększając globalną liczbę do 427. Belgia potwierdza swój pierwszy przypadek. Na świecie jest obecnie 20 708 potwierdzonych przypadków.

5 lutego 2020 r . Wisconsin zgłosił swój pierwszy przypadek, który jest 12. przypadkiem w USA Około 3700 pasażerów i załogi pozostało na wybrzeżu w Japonii na statku wycieczkowym po 11 pozytywnych wynikach testu na koronawirusa. Łączna liczba potwierdzonych przypadków przekracza 25 000, a liczba ofiar śmiertelnych sięga 493 ofiar śmiertelnych. Liczba zgłoszonych odzysków zbliża się do 1000 .

6 lutego 2020 r .: chiński rząd nakazuje urzędnikom w Wuhan, aby szli od drzwi do drzwi i łapali chorych , którzy mają zostać poddani kwarantannie w prowizorycznych schroniskach i szpitalach. Obecnie na świecie jest 28 364 potwierdzonych przypadków i 566 ofiar śmiertelnych .

7 lutego 2020 r . : Po godzinach sprzecznych doniesień Centralny Szpital w Wuhan potwierdza, że ​​Li Wenliang, lekarz z Wuhan, który jako jeden z pierwszych ostrzegł o epidemii wirusa, zmarł wcześnie rano z powodu zakażenia koronawirusem . WHO wysyła materiały medyczne, takie jak maski medyczne i testy koronawirusowe, do krajów dotkniętych epidemią. Statek wycieczkowy u wybrzeży Japonii zgłasza teraz 61 potwierdzonych przypadków . Rząd Singapuru podnosi poziom oceny ryzyka . Obecnie na całym świecie odnotowano 31 533 potwierdzonych przypadków i 639 ofiar śmiertelnych, a 1 564 osób wyzdrowiało.

8 lutego 2020 roku : obecnie jest 725 ofiar śmiertelnych, co przewyższa ogólną liczbę ofiar śmiertelnych SARS na początku 2000 roku. Pierwszy amerykański śmiertelność występuje w szpitalu koło Wuhan. Rząd chiński zatwierdza pomoc zagraniczną WHO.

9 lutego 2020 r . : Obecnie jest 70 potwierdzonych przypadków na statku wycieczkowym „Diamentowa księżniczka” u wybrzeży Japonii. Urzędnicy potwierdzili 40 171 przypadków i 829 ofiar śmiertelnych na całym świecie.

10 lutego 2020 r . : Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzega, że przypadki koronawirusa niezwiązane z ostatnimi podróżami po Chinach są niepokojącym sygnałem dla działań powstrzymujących. Japonia donosi o 65 nowych przypadkach , z których wszystkie znajdują się na osieroconym statku wycieczkowym, co daje łączną liczbę statków na 135. Obecnie na świecie jest 40 632 przypadków i 910 ofiar śmiertelnych.

11 lutego 2020 r . : Ghebreyesus ogłasza oficjalną nazwę wirusa: COVID-19. Obecnie odnotowano 43 114 potwierdzonych przypadków i 1018 ofiar śmiertelnych .

13 lutego 2020 r .: Japonia ogłasza swoją pierwszą śmiertelną ofiarę epidemii , co czyni ją trzecim regionem poza Chinami kontynentalnymi. Chińscy urzędnicy zaczynają odliczać przypadki i ofiary śmiertelne, które zostały zdiagnozowane przez lekarza, ale jeszcze nie potwierdzone testem w ich oficjalnych ustaleniach. W rezultacie ogłaszają ogromny skok w obu liczbach. Niepotwierdzone raporty sugerują, że epidemia rozprzestrzeniła się na Koreę Północną , choć liczba przypadków nie jest znana. Liczba potwierdzonych infekcji skacze do 60 412, a liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 1 370.

14 lutego 2020 r . : Chiny zgłaszają tylko 14 ofiar śmiertelnych, a na świecie jest tylko około 4000 nowych potwierdzonych przypadków, co sugeruje, że liczba ta wyrównuje się po zmianie wytycznych dotyczących raportowania z 13 lutego. Egipscy urzędnicy potwierdzają pierwszy przypadek tego kraju.

15 lutego 2020 r . : francuscy urzędnicy zgłaszają zgon, pierwszą śmierć COVID-19 w Europie. Obecnie jest 285 potwierdzonych przypadków na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess.

16 lutego 2020 r . : Japonia zgłasza obecnie 355 spraw dotyczących Diamentowej Księżniczki. Tajwańskie Centra Kontroli Chorób zgłaszają pierwszą ofiarę śmiertelną w tym kraju . 

17 lutego 2020 r . : Obecnie istnieje 454 potwierdzonych spraw dotyczących Diamentowej Księżniczki, w tym 14 Amerykanów ewakuowanych ze statku. Obecnie na świecie jest 71 449 przypadków i 1775 potwierdzonych ofiar śmiertelnych.

Nota wydawnicza 1/27/2020: Ten artykuł został zaktualizowany o dodatkowe informacje. Będziemy go aktualizować w miarę rozwoju historii.

JAK WYGLĄDA KORONAWIRUS? 

Screenshot_9

NAUKOWCY ZOBRAZOWALI WIRUSA ZA POMOCĄ MIKROSKOPU ELEKTRONOWEGO – OBRAZÓW O STRASZNYM PIĘKNIE.

AUTOR: JON CHRISTIAN / 16 LUTEGO 2020 R

Śmiertelny wirus COVID-19 zabił ponad tysiąc w ciągu ostatniego miesiąca, a naukowcy z całego świata starają się zrozumieć nowy patogen.

Teraz naukowcy z Rocky Mountain Laboratories z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w Montanie opublikowali galerię oszałamiających zdjęć wirusa, które zrobili za pomocą różnych skaningowych i transmisyjnych mikroskopów elektronowych.

Nawiedzone strzały, które przypominają ci, że twoje ciało jest mikrokosmicznym polem bitwy złożonym z bilionów komórek , z których wiele walczy z najeźdźcami o zasięgu od COVID-19 do zwykłego przeziębienia.

Nie wierzysz nam? Skaningowy mikroskop elektronowy wyłapał tę grupę wirusów zagnieżdżonych w fałdach ludzkiej komórki od pacjenta w USA:

2019 NCOV MEDYCYNA PANDEMIA

Screenshot_8

CHINY PODDAŁY TERAZ KWARANTANNIE 35 MILIONÓW LUDZI, ABY ZAPOBIEC PANDEMII

TERAZ DWANAŚCIE MIAST JEST ZAMKNIĘTYCH, BEZ KOŃCA.

AUTOR: DAN ROBITZSKI / 24 STYCZNIA 2020 R

W piątek osiem kolejnych chińskich miast zostało objętych blokadą podróży – w sumie do 12 – w celu kwarantanny wirusa koronawirusa, który pojawił się w Wuhan w zeszłym miesiącu.

W rezultacie, według The New York Times , transport publiczny został zawieszony w miastach zamieszkałych przez ponad połowę chińskiej prowincji Hubei .

Obecnie 35 milionów mieszkańców prowincji Hubei jest skutecznie poddanych kwarantannie w swoich miastach – a ci, którzy nie otrzymują specjalnego zezwolenia na opuszczenie rządu, są uwięzieni w coraz bardziej tragicznej sytuacji.

Rząd podejmuje ekstremalne środki, aby poddać kwarantannie wirusa nCoV 2019, który zachorował ponad 830 osób w Chinach, z których 26 zmarło. Ale w tych miastach NYT informuje, że warunki są coraz gorsze dla uwięzionych mieszkańców.

„Nie będziemy mieć nowego roku uroczystość dzisiaj” Wuhan zamieszkania Wu Qiang powiedział NYT jak czekaliśmy na zewnątrz szpitala na aktualizację na syna. „Nie ma do tego poczucia i nie ma jedzenia”.

I to nie tylko festiwale. Według NYT , gdy transport został odcięty , szpitale stają się przeciążone, a sklepom zaczyna brakować żywności. Wkrótce miasta poddane kwarantannie mogą stawić czoła kryzysom, gdy zasoby zaczną się zmniejszać – chyba że rząd wkroczy, aby zapewnić ludziom opiekę.

TAJEMNICZY WIRUS CHIŃSKI MOŻE ROZPRZESTRZENIAĆ SIĘ Z WĘŻY

Screenshot_12

NAUKOWCY ODKRYLI KLUCZOWY SZCZEGÓŁ NA TEMAT PANDEMII WIRUSOWEJ.

AUTOR: DAN ROBITZSKI / 23 STYCZNIA 2020 R

Naukowcy mogli zorientować się, skąd pochodzi wirus 2019-nCoV, będący przyczyną rosnącej pandemii w Chinach .

Epidemia wirusa rozpoczęła się na rynku owoców morza w Wuhan w Chinach, w którym sprzedawano zarówno mięso rzeźne, jak i żywe zwierzęta . Zespół naukowców z Peking University of China podejrzewa, że ​​pierwotnym winowajcą nie była jedna z ryb, argumentując zamiast tego, że według New Scientist prawdopodobnie zainfekowany wąż prawdopodobnie to wszystko wywołał .

Chociaż jest zbyt wcześnie, aby z całą pewnością stwierdzić, że pacjent zainfekowany wężem wynosił zero, badania są ważnym krokiem w kierunku zrozumienia tajemniczej choroby.

„Jesteśmy podekscytowani tą nową spekulacją” – powiedział New Scientist Haitao Guo, badacz z University of Pittsburgh, który nie przyczynił się do badań . „Potrzebujemy więcej dowodów eksperymentalnych, ale daje nam to wskazówkę”.

Aby odkryć źródło wirusa, naukowcy porównali próbki od ludzkich pacjentów z wirusami występującymi u różnych zwierząt. Badanie, opublikowane w środę w czasopiśmie Journal of Medical Virology , ujawniło, że 2019-nCoV bardzo przypominało wirusy występujące u nietoperzy, ale jeszcze bardziej przypominały wirusy węży.

Nie wszyscy są przekonani: wirusolog z University of Glasgow David Robertson powiedział  Nature News, że nie ma dowodów sugerujących, że wirus gadów może zainfekować ludzi, a hipoteza nietoperza jest bardziej prawdopodobna. Powiedział, że inną możliwością jest to, że zwierzę pośrednie zachorowało i przekazało wirusa ludziom.

„Nic nie popiera zaangażowania węży” – powiedział Robertson Nature . „Host pośredni to brakujący element układanki: w jaki sposób wszystkie te osoby zostały zainfekowane?”

Wirus węża – czy cokolwiek to było – trafiłby do ludzi w powietrzu. Według New Scientist cząsteczki kału rozpraszane przez wiatr są bardziej prawdopodobne niż przenoszenie przez ugryzienie .

Jest technicznie możliwe, że dwa wirusy od nietoperza i węża tworzą razem 2019-nCoV, powiedział naukowiec z Uniwersytetu w Waszyngtonie Peter Rabinowitz .

„Wciąż są to spekulacje, ale jeśli wirus znajduje się w wydzielinach lub kale węży”, powiedział Rabinowitz, który nie pracował nad nowym badaniem, „można by aerozolować i wdychać powietrze, gdyby były wystarczająco węży i ​​wystarczającej liczby ludzi. ”

Screenshot_11

TAJEMNICZA CHIŃSKA EPIDEMIA WŁAŚNIE DOTARŁA DO EUROPY

AUTOR: DAN ROBITZSKI / 24 STYCZNIA 2020 R

Śmiertelnie podobny do zapalenia płuc wirus znany jako 2019-nCoV, który w ciągu ostatniego miesiąca nieubłaganie rozprzestrzenił się w Chinach, oficjalnie dotarł do Europy.

Francuski departament zdrowia potwierdził dwa przypadki – jeden w Paryżu i jeden w Bordeaux – w piątek, donosi The Guardian . Dzięki temu 2019-nCoV rozprzestrzenił się teraz na 12 krajów – chociaż poza Francją, USA i niepotwierdzonymi doniesieniami w Meksyku, choroba została zauważona tylko w Azji.

Według francuskiej minister zdrowia Agnès Buzyn obaj pacjenci niedawno wyjechali do Chin. Możliwe, że zarażają inne osoby pomiędzy powrotem do domu a szukaniem pomocy medycznej – eksperci podejrzewają, że wirus może pozostawać w stanie uśpienia przez okres od dwóch dni do dwóch tygodni, zanim stanie się objawowy.

Buzyn powiedział, że według The Guardian więcej przypadków prawdopodobnie pojawi się w najbliższej przyszłości . Ale fakt, że obaj pacjenci niedawno odwiedzili epicentrum wirusa, sugeruje przynajmniej, że reprezentują one izolowane incydenty, a nie szerszy wybuch.

Do tej pory odnotowano 945 potwierdzonych przypadków choroby i 26 zgonów. Ale przy setkach obecnie badanych, te liczby raczej nie pozostaną długo w bezruchu.

https://futurism.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: