DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„USA i Wielka Brytania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ ostro skrytykowały Rosję za kierowanie „separatystami” i kłamstwa o swoim udziale w wojnie w Donbasie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ambasador Cherith Norman Chalet, pełniąca obowiązki zastępcy przedstawiciela  w ONZ, zarzuciła ​​Rosji, że wciąż uzbraja „separatystów” w Donbasie, czym narusza . Z kolei przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy Radzie Bezpieczeństwa ONZ, Karen Pierce, oskarżyła Rosjan o nieustanne kłamanie w sprawie udziału Rosji w wojnie w Donbasie.  Dyplomatki powiedziały o tym podczas wczorajszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku, które zostało zwołane w związku z wczorajszym atakiem „separatystów” na pozycje wojsk ukraińskich w Donbasie.

Amerykanka podkreśliła, że do zakończenia konfliktu w Donbasie powinno dojść na drodze dyplomatycznej. Zapewniła, że ​​Stany Zjednoczone będą nadal współpracować z sojusznikami i partnerami w celu wspierania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Zwróciła tez uwagę na to, że ​​„dzięki swoim działaniom  wyraźnie wykazała swoje zaangażowanie na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu”. Podkreśliła, że ​​prezydent Ukrainy Wołodymyr  zintensyfikował wysiłki dyplomatyczne w celu ustanowienia więzi z obywatelami ukraińskimi we wschodniej Ukrainie, poprawy sytuacji humanitarnej po obu stronach linii rozgraniczenia, przeprowadzenia dwóch wymian jeńców i więźniów oraz wznowienia negocjacji między pokojowych w formule normandzkiej z udziałem prezydenta Rosji Władimira Putina.

„Niestety  nie wykazała podobnego pragnienia wywiązania się ze swoich zobowiązań wynikających z porozumień mińskich. Nadal uzbraja, przygotowuje i kieruje działaniami wojenne po stronie swoich marionetkowych sił we wschodniej Ukrainie. Jest to bezpośrednie naruszenie zobowiązań Rosji zgodnymi z porozumieniami z Mińska, w tym wprowadzenia natychmiastowego i kompleksowego zawieszenia broni ” – powiedziała.

W związku z tym zauważyła, że ​​wczorajszy atak sił rosyjskich pod  był jawnym złamaniem porozumień mińskich i doszło do tego w piątą rocznicę zajęcia Debalcewa przez siły wspierane przez Rosję.

„Zarówno wtedy, jak i teraz dowodzone przez Rosję siły nadal naruszają zobowiązania, które przyjął  prezydent  i rosyjscy urzędnicy, oraz zabijają Ukraińców na terytorium Ukrainy” – powiedziała.

Dodała, że Rosja rozpowszechnia dezinformację, aby odwrócić uwagę od swojej głównej roli w podsycaniu konfliktu w Donbasie. Podkreśliła, że Rosja powinna zakończyć konflikt, wycofując swoje siły ze wschodniej Ukrainy i Krymu.

„Wzywamy Rosję do natychmiastowego wdrożenia zobowiązań w zakresie bezpieczeństwa zgodnie z porozumieniami z Mińska, które mówią, że strony mogą przejść do działań politycznych tylko wtedy, gdy zostało zapewnione bezpieczeństwo w regionie” – powiedziała.

Wezwała też Rosję do wykonania zobowiązań, które uzgodnili przywódcy „Czwórki normandzkiej” w celu ustabilizowania sytuacji w strefie konfliktu, co obejmuje otwarcie nowych cywilnych punktów kontrolnych, wycofanie sił i uzbrojenia oraz wdrożenie środków zapewniających zawieszenie broni.

Z kolei Karen Pierce oskarżyła Rosjan o nieustanne kłamstwa na temat wojny w Donbasie. Poparła też inicjatywy pokojowe strony ukraińskiej i ostro potępiła Rosję za wspieranie „separatystów” i próby podważenia suwerenności Ukrainy.

„Rosja, zamiast powstrzymywać swoje marionetki, zapewnia im ludzi i sprzęt. Nie robi nic, aby bezpiecznie dostarczać pomoc humanitarną do Donbasu. Jedynym celem Federacji Rosyjskiej jest podważenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Rosjanie chcą, aby to Moskwa, a nie sami Ukraińcy, określiła przyszłość Ukrainy” – powiedziała.

Dodała, że wybory w Donbasie mogą się odbyć tylko po zawieszeniu broni, dopuszczeniu do nich obserwatorów OBWE i wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Opr. TB, UNIAN

fot. https://news-front.info/

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: