DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Trzej niezwykli australijscy dziennikarze: Pilger, Burchett i Assange

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Australia wydała niezwykłych dziennikarzy z trzech pokoleń: Wilfred Burchett (zmarły w 1983 r.), John Pilger (80 lat, ale wciąż aktywny) i Julian Assange (48 lat, obecnie przebywa w londyńskim więzieniu Belmarsh).

Każdy z tych dziennikarzy w unikalny sposób przyczynił się do naszego zrozumienia świata. Chociaż Australia jest częścią świata zachodniego, każdy z tych dziennikarzy obnażył i skrytykował zachodnią politykę zagraniczną.

Wilfred Burchett

Wilfred Burchett żył w latach 1911–1983. Był chłopcem z farmy, a jego doświadczenie w depresji ukształtowało jego niechęć do oligarchów i preferencje dla biednych. Wyjechał do Europy, próbując zgłosić się na ochotnika na republikanów podczas hiszpańskiej wojny domowej, ale to się nie udało. Zamiast tego pomagał Żydom w ucieczce przed nazistowskimi Niemcami.

Burchett został przypadkiem dziennikarzem. Widząc rzeczywistość w Niemczech, zaczął pisać wiele listów do redaktorów gazet. Jeden z redaktorów zwrócił uwagę na jego płynny styl pisania i intensywność. Skontaktowali się z nim, aby zapytać, czy chciałby się zgłosić. Tak rozpoczęła się czterdziestoletnia kariera pisarska.

Objął II wojnę światową, najpierw stacjonując z wojskami brytyjskimi w Indiach, a następnie w Birmie. Następnie objął kampanię na Pacyfiku stacjonującą z wojskami amerykańskimi. Był pierwszym międzynarodowym dziennikarzem, który donosił o Hiroszimie po bombie atomowej. Uniknął amerykańskich ograniczeń wojskowych, aby udać się do Hiroszimy i przekonać się o rzeczywistości. W swojej historii „Plaga atomowa”, opublikowanej w londyńskim Daily Express, Burchett powiedział: „Piszę to jako ostrzeżenie dla świata” i „Lekarze upadają, gdy pracują”. Natychmiast USA rozpoczęły kampanię mającą na celu oczernienie jego reputacji i zaprzeczają słuszności jego historii Wojsko USA chciało uniemożliwić ludziom poznanie długoterminowych skutków promieniowania jądrowego.

Raport Burchetta z Hiroszimy został opublikowany na całym świecie i nazwany „miarką stulecia”. Stanowiło to przykład jego kariery opartej na obserwacji i doświadczeniu z pierwszej ręki.

W ciągu swojej 40-letniej kariery napisał drugą stronę historii ze Związku Radzieckiego, Chin, Korei i Wietnamu. Napisał tysiące artykułów i ponad 35 książek. O Chinach napisał „China’s Feet Unbound ” w 1952 roku. Dwie dekady później napisał (wraz z Rewi Alley) „China: The Quality of Life” .

Burchett napisał „Wietnam: wewnętrzna historia wojny partyzanckiej” (1965) „My War with the CIA: The Memoirs of Prince Norodom Sihanouk” (1974), „Grasshoppers and Elephants: Why Vietnam Fell” (1977), a następnie „Catapult do wolności: przetrwanie narodu wietnamskiego ”(1978).

Życie, doświadczenia i obserwacje Burchetta są doskonale zapisane w jego autobiografii „At the Barricades: Forty Years on the Edge of History” (1980). Ujawniają trudną młodość i wczesne lata, lewicowe sympatie, dekady dziennikarskiej pracy opartej na spostrzeżeniach z pierwszej ręki.

Burchett został oczerniany przez przywódców politycznych w Australii. Jego australijski paszport został zabrany, rząd odmówił wydania mu nowego i zakazano mu wjazdu do Australii. Nawet jego dzieciom odmówiono obywatelstwa australijskiego. Wreszcie po 17 latach przywrócono obywatelstwo i paszport Wilfreda Burchetta, gdy Gough Whitlam został premierem w 1972 r.

Ze swoim niepozornym i uprzejmym zachowaniem Wilfred Burchett zaprzyjaźnił się z przywódcami takimi jak Ho Chi Minh, Norodom Sihanouk i Chou en Lai. Bertrand Russell powiedział: „Pewien człowiek, Wilfred Burchett, zaalarmował zachodnią opinię publiczną o naturze tej wojny i walce Wietnamczyków”.

Ten wywiad daje wgląd w charakter i osobowość Wilfreda Burchetta.

John Pilger

John Pilger to kolejny niezwykły australijski dziennikarz. Po rozpoczęciu dziennikarstwa na początku lat 60. został korespondentem wojennym obejmującym Wietnam, Kambodżę, Bangladesz i Biafrę. Pracował 25 lat w londyńskim Daily Mirror, a następnie przez dwa lata regularnie pracował przez dwa lata w New Statesman. 

Jego pierwszy film dokumentalny „ Cichy bunt” przedstawiał żołnierzy amerykańskich w Wietnamie, stawiających opór oficerom i wojnie. W 1974 roku, kiedy Palestyna była często nieoceniona, wyprodukował „Palestyna wciąż jest problemem” . Dziewiętnaście lat później napisał drugą część i opisał, że Palestyna wciąż jest problemem.

John Pilger napisał / zredagował ponad dziesięć książek i nakręcił ponad 50 filmów. Opowieść o okrucieństwach w Kambodży Pol Pota z „ Year Zero ”. W „Death of a Nation: The Timsp Conspiracy” ujawnił zdławioną władzę Indonezji nad Timorem Wschodnim.  W czteroletnim dochodzeniu wykazał, jak ofiary talidomidu z klasy robotniczej zostały wykluczone z ugody z firmą farmaceutyczną. 

John Pilger ujawnił niewygodne prawdy o swoim kraju rodzinnym i jego traktowaniu ludności tubylczej. Dokonał tego poprzez filmy, w tym „The Secret Country: First Australians Fight Back” (1985),  „Welcome to Australia” (1999) i „Utopia: epicka historia walki i oporu” (2013). Daje więcej historii i szczegółów w książce „A Secret Country” (1992).

W 2002 roku Pilger wyprodukował film i książkę pod tytułem „Nowi władcy świata”,   ukazując groteskową nierówność w tym „zglobalizowanym” świecie, w którym kilka osób i korporacji ma więcej władzy i bogactwa niż całe kraje. 

W 2016 roku Pilger opublikował pilne i przewidujące wideo „The Coming War with China” . 

Niedawno wyprodukował „The Dirty War on the NHS”, który dokumentuje kampanię skradania w celu prywatyzacji brytyjskiego krajowego systemu opieki zdrowotnej. Wiele filmów Johna Pilgera można zobaczyć na jego stronie internetowej johnpilger.com .

W latach 60. i 70. odważny i odważny dziennikarstwo Pilgera otrzymało wiele nagród i dwukrotnie został uznany za dziennikarza roku. Ale w ostatnich latach odnotowano mniejszą akceptację, ponieważ media stały się bardziej homogenizowane i kontrolowane. W 2018 roku Pilger powiedział : „Moje dziennikarstwo nie jest już mile widziane – prawdopodobnie jego ostatnim domem był The Guardian , który trzy lata temu pozbył się ludzi takich jak ja i innych w bardzo czystej czystości…”  

Harold Pinter, zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, mówi: „John Pilger odkrywa, ze stalą uwagą, fakty, brudną prawdę i mówi, że tak jest.

Julian Assange

Trzecim niezwykłym australijskim dziennikarzem jest Julian Assange. Urodził się 3 lipca 1971 r. Jako nastolatek został wykwalifikowanym programistą i hakerem. Później studiował matematykę i fizykę na uniwersytecie w Melbourne. Według jednego z jego nauczycieli matematyki był wyjątkowym uczniem, ale wyraźnie miał inne zadania i priorytety.

Assange jest redaktorem lub współautorem co najmniej czterech książek. Przez trzy lata współpracował z australijską dziennikarką i współautorką Suelette Dreyfus, aby napisać „Underground: Tales of Hacking, Madness and Obsession in the Electronic Frontier”.  Wydany po raz pierwszy w 1997 r. Sydney Morning Herald nazwał go „zadziwiającym”. Rolling Stone opisał to jako „Całkowicie oryginalne podejście do dziwnych żyć i zbrodni niezwykłej grupy nastoletnich hakerów”. 

W 2012 roku Assange wyprodukował serial telewizyjny „The World Tomorrow” . W ponad 12 segmentach udziela wywiadu prezydentowi Ekwadoru Rafaelowi Correi, obecnemu prezydentowi Pakistanu Imranowi Khanowi, przywódcy Hezbollahu Hasanowi Nasrallahowi, liderom ruchu Occupy, Noamowi Chomsky’emu, Tariqowi Ali i wielu innym.

W 2013 roku Assange i WikiLeaks wyprodukowali film Mediastan . Pokazuje globalne podróże WikiLeaks, aby spotkać się z wydawcami tajnych dokumentów. W 2014 roku OR Books opublikowało „When WikiLeaks spotkało się z Google” . Składa się z dyskusji między Julianem Assange i założycielem Google Ericem Schmidtem oraz dwoma towarzyszami. Assange pisze 51-stronicowe wprowadzenie, które umieszcza dyskusję w kontekście: w jaki sposób Google i inni giganci internetowi stali się częścią amerykańskiej polityki zagranicznej.

W 2015 r. Assange zredagował „Pliki WikiLeaks: świat według imperium Stanów Zjednoczonych”, aw 2016 r . Opublikowano książkę „Cypherpunks: Freedom and the Future of the Internet” . Assange i trzej inni eksperci komputerowi dyskutują o przyszłości Internetu i czy komputery nas wyemancypują, czy zniewolą. Jeden z recenzentów mówi : „ Ci faceci naprawdę zajmują się bardzo dużymi problemami, o których praktycznie nikt (poza kręgami Cypherpunka) nie myśli”.

Ale tym, co sprawia, że ​​Assange jest niezwykły, jest jego praca jako redaktora naczelnego i wydawcy WikiLeaks. Oto kilka przykładów informacji, które przekazali opinii publicznej:

* Korupcja ze strony rodziny i współpracowników kenijskiego przywódcy Daniela Arapa Moi.

* Korupcja w Kaupthing Bank podczas islandzkiego kryzysu finansowego

* Zrzut toksycznych chemikaliów na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

* Zabijanie dziennikarzy Reuters i ponad 10 irackich cywilów helikopterem amerykańskim Apache w wideo „Collateral Murder” .

* 92 000 dokumentów dotyczących wojny w Afganistanie (i ukrytych wcześniej ofiar cywilnych)

* 400 000 dokumentów na temat wojny w Iraku (w tym raporty pokazujące, że wojsko USA ignoruje tortury ze strony irackich sojuszników)

* korupcja w Tunezji (pomoc w wywołaniu arabskiej wiosny)

* NSA szpieguje niemieckiego przywódcę Merkel, brazylijskiego przywódcę Roussefa, francuskich prezydentów (Sarkozy, Hollande, Chirac) i innych.

* tajne umowy w proponowanym partnerstwie trans Pacyfiku

* wiadomości e-mail i pliki z Narodowego Komitetu Demokratycznego USA

* Szpiegowanie i inne narzędzia CIA („Vault 7”).

Julian Assange otrzymał wiele nagród: nagrodę Sama Adamsa, osobę roku Time, osobę roku Le Monde, nagrodę Martha Gellhorn za dziennikarstwo, złoty medal Sydney Peace Foundation, nagrodę Serena Shim i inne.

Ale Assange wywołał gniew i wrogość rządu USA. Wideo i dzienniki wojenne „Obrażenia dodatkowe” ukazały brutalną rzeczywistość agresji i okupacji USA. Kofi Annan, były sekretarz generalny ONZ, powiedział, że inwazja Stanów Zjednoczonych na Irak naruszyła prawo międzynarodowe. Ale nie było żadnej odpowiedzialności.

W odpowiedzi na objawienia WikiLeaks Stany Zjednoczone zignorowały zbrodnie i poszły za posłańcem, który je ujawnił. Julian Assange przebywał przez 7 lat w ambasadzie Ekwadoru i obecnie przebywa w więzieniu o maksymalnym bezpieczeństwie w Belmarsh. USA chcą, by został ekstradowany do USA, gdzie postawiono mu zarzuty 18 „nielegalnego pozyskiwania, otrzymywania i ujawniania informacji niejawnych”. Rozprawa w sprawie ekstradycji zaplanowana jest na 24 lutego 2020 r.

Przez trzy pokolenia

Australia powinna być dumna z tych wyjątkowych rodzimych synów. Każdy z nich wniósł ogromny wkład w edukację społeczeństwa na temat ważnych wydarzeń.

Wilfred Burchett relacjonował z „drugiej strony”, kiedy Zachód toczył wojnę z Koreą, Wietnamem, Laosem i Chinami. Został zdemonizowany, a nawet nazwany „Publicznym wrogiem numer jeden” podczas zimnej wojny. Ale ci, którzy czytali jego raporty i wiele książek, znaleźli dokładnego i obiektywnego pisarza. Jego wiele książek przetrwa próbę czasu.

Od lat 60. do dziś John Pilger opowiadał historie, które nigdy lub rzadko były opowiadane. Ujawnił fakty i wyciągnął wnioski, które zawstydzają lub powinny zawstydzać potężne siły, czy to w Wielkiej Brytanii, USA czy Australii. Udokumentował prawdziwych bohaterów, którzy byliby ignorowani.

Julian Assange pochodzi z nowej generacji. Poinformował i opublikował tajne informacje o potędze militarno-politycznej po „tej stronie”. Objawił prawdy, o których potężne siły nie chcą, aby społeczeństwo wiedziało, nawet jeśli dzieje się to w ich imieniu.

Teraz Assange jest w więzieniu i grozi mu ekstradycja do Stanów Zjednoczonych. Jeśli tak się stanie, będzie to oznaczać miażdżącą porażkę i być może śmierć niezależnego dziennikarstwa śledczego.

John Pilger jest głównym zwolennikiem Juliana Assange’a. Podobnie Nils Melzer, specjalny sprawozdawca ONZ ds. Tortur. W hicie wywiadu powiedział: „Nigdy nie widziałem porównywalnej sprawy … Władze szwedzkie … celowo zostawiły go w zawieszeniu. Wyobraź sobie, że cały aparat państwowy oskarżał go o gwałt przez dziewięć i pół roku. a media nigdy nie miały okazji się bronić, ponieważ nigdy nie wniesiono żadnych zarzutów ”. Idzie opisywać czytanie oryginalnych szwedzkich dokumentów, mówiąc: „Nie mogłem uwierzyć własnym oczom… gwałt nigdy nie miał miejsca… zeznanie kobiety zostało później zmienione przez policję w Sztokholmie… Mam wszystko dokumenty w moim posiadaniu, e-maile, SMS-y. ” 

Melzer opisuje odmowę rządów zastosowania się do jego próśb. Podsumowuje to, co się dzieje i znaczenie. „Pokazowy proces ma być przykładem Juliana Assange’a … Cztery kraje demokratyczne połączyły siły – USA, Ekwador, Szwecja i Wielka Brytania – aby wykorzystać swoją moc, aby przedstawić jednego człowieka jako potwora, aby może zostać później spalony na stosie bez żadnego oburzenia. Sprawa jest ogromnym skandalem i przedstawia upadek rządów prawa Zachodu. Jeśli Julian Assange zostanie skazany, będzie to wyrok śmierci za wolność prasy. ”

Trzej niezwykli australijscy dziennikarze byli buntownikami i wszyscy byli międzynarodowi. 

Wszyscy polegali na wolności prasy, która jest teraz zagrożona.


Rosja Insider

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: