KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Znów ostro między USA a Chinami. Zgrzyt na szczycie w Monachium

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Kiedy już wydawało się, że stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami mogą wyjść na prostą okazało się, że oba kraje są bardzo dalekie nawet nie do przyjaźni a po prostu poprawnych i spokojnych relacji. Amerykanie zarzucają Chińczykom nikczemność, a ci odgryzają się, że Stany mają kompleksy i nie są w stanie zaakceptować sukcesu kraju socjalistycznego.

Przywódcy USA Donald Trump i Chin Xi Jinping podczas spotkania w listopadzie. Teraz mają mniej powodów do uśmiechu

(Getty Images)

Przywódcy USA Donald Trump i Chin Xi Jinping podczas spotkania w listopadzie. Teraz mają mniej powodów do uśmiechu

A to wszystko na oczach 500 wysokiej rangi przedstawicieli rządów, firm, nauki i ruchów obywatelskich z całego świata, podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Atak wyprowadził sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który zarzucił Chinom, że mają ciągoty imperialne, po czym skrytykował politykę zagraniczną Kraju Środka. Jak donoszą światowe agencje, miał wprost nazwać Chiny „wrogiem”.

Następnie amerykański minister obrony Mark Esper zarzucił chińskiemu rządowi, że realizuje „nikczemną strategię” poprzez firmę telekomunikacyjną Huawei. Nawoływał, by Unia Europejska nie włączała tej firmy w prace nad siecią 5G, bo to może bezpośrednio zagrozić NATO.

 

Tego było za wiele dla Chińczyków. – Wszystkie te zarzuty wobec Chin są kłamstwami, nie są oparte na faktach – powiedział minister spraw zagranicznych ChRL Wang Yi, cytowany przez PAP. – Jeżeli jednak zamienimy temat kłamstwa z Chin na USA, to może te kłamstwa staną się faktami – dodał.

– Źródłem wszystkich tych problemów i kwestii jest to, że USA nie chcą dostrzec szybkiego rozwoju i odnowy Chin, a jeszcze bardziej nie chcą zaakceptować sukcesu kraju socjalistycznego – wskazał.

Donald Trump stanowczo odpowiada na działania Chin

Trump sprowadza recesję. Amerykański przemysł idzie w ślady Niemców

Sytuacja między krajami jest napięta od dawna. Od miesięcy toczy się wojna handlowa, w której orężem są cła. Ekonomiści wskazują, że na konflikcie tracą obie strony, a rykoszetem obrywają też inne gospodarki. W połowie stycznia wydawało się, że oba państwa są na dobrej drodze by ten spór zakończyć. Przedstawiciele amerykańskiej i chińskiej administracji podpisali pierwszą część porozumienia handlowego.

http://www.money.pl

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: