DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„16 lutego w Historii Kresów”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

1939 – w Starych Wasiliszkach koło Lidy urodził się Czesław  (Wydrzycki) – polski muzyk, wokalista i autor tekstów piosenek. Gwiazda polskiego rocka o niezwykłym talencie i skali głosu.

W latach 1953–54 uczył się w szkole muzycznej w Grodnie. Został przesiedlony wraz z rodziną do powojennej Polski w 1958 r. w ramach drugiej fali masowych wysiedleń Polaków z Kresów Wschodnich. Zmarł w 2004 r.

1665 – zmarł Stefan  – polski dowódca wojskowy, hetman polny koronny. Urodzony w 1599 r.

1879 – urodziła się Amelia Rotter-Jarnińska – aktorka polska. Występowała m.in. w Teatrze Miejskim we Lwowie. Zmarła w 1942 r.

1906 – urodził się Władysław , ps. „Młot” – kapitan, legendarny antykomunistyczny partyzant, dowódca odtworzonej na Podlasiu 6 Brygady Wileńskiej AK. Lubiany i ceniony przez samego majora Łupaszkę. Zastrzelony przez swojego podkomendnego „Rejtana” w 1949 r. Według jednej z wersji tego wydarzenia, stało się to w odwecie za to, iż „Młot” zastrzelił wcześniej – za niewykonanie wyroku śmierci na ludności cywilnej podejrzewanej o współpracę z UB – młodszego brata „Rejtana” – „Leopolda”.

1917 – w Jekaterynosławiu na Ukrainie urodził się Tadeusz Wilgat – polski geograf, hydrogeograf, społecznik. Zmarł w 2005 r.

1918 – Litwa proklamowała niepodległość.

1926 – w Wilnie urodził się Kazimierz Brusikiewicz – polski aktor. Po repatriacji pracował w teatrach stołecznych, TVP i Polskim Radiu. Zmarł w 1989 r.

1983 – zmarła Kazimiera  – polska poetka, wnuczka Tomasza Zana. Urodzona w 1892 r. w Wilnie.

2008 – zmarł Lesław Wacławik – polski śpiewak operowy, tenor. Urodzony w 1922 r. we Lwowie.

Kresy24.pl / Historyczne Kalendarium Kresowe – 16 lutego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: