DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

W następstwie Brexitu UE umieści Kajmany na czarnej liście rajów podatkowych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Decyzja o brytyjskim terytorium zamorskim zapada niecałe dwa tygodnie po opuszczeniu bloku przez Wielką Brytanię
Część wybrzeża Kajmanów

Znalezione obrazy dla zapytania: kajmany zdjecia
Część wybrzeża Kajmanów. Brytyjskie terytorium zamorskie ma zostać umieszczone na czarnej liście rajów podatkowych w UE. Zdjęcie: Jodi Jacobson / Getty Images
Kajmany, brytyjskie terytorium zamorskie, zostaną umieszczone na czarnej liście rajów podatkowych w UE, niecałe dwa tygodnie po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z bloku.

W wyraźnym wskaźniku utraty wpływu kraju na proces decyzyjny w UE oczekuje się, że 27 ministrów finansów bloku podpisze tę decyzję w przyszłym tygodniu.

Czarna lista UE jest próbą ograniczenia szacunkowych 506 miliardów funtów utraconych z powodu agresywnego unikania podatków każdego roku, ale państwa członkowskie nie są „sprawdzane” w trakcie opracowywania czarnej listy.

Terytoria powiązane z państwami członkowskimi również uniknęły czarnej listy, a Wielka Brytania mocno lobbowała, aby chronić swoje terytoria zamorskie przed taką kontrolą w przeszłości.Jak donosi Financial Times, w środę ambasadorzy UE ocenili, że wyspy na zachodnim Morzu Karaibskim nie współpracują skutecznie z Brukselą w zakresie przejrzystości finansowej.

Kajmany dołączą do Fidżi, Omanu, Samoa, Trynidadu i Tobago, Vanuatu oraz trzech amerykańskich terytoriów Samoa Amerykańskiego, Guam i amerykańskich Wysp Dziewiczych na liście „niewspółpracującej”.

Znalezione obrazy dla zapytania: kajmany zdjecia

W ubiegłym roku Wielka Brytania i jej „sieć rajów podatkowych dla przedsiębiorstw” zostały uznane przez Tax Justice Network za zdecydowanie największy na świecie podmiot umożliwiający unikanie podatków od osób prawnych.

Terytoria i zależności brytyjskie stanowiły cztery z 10 miejsc, o których mówi się, że zrobiły najwięcej, aby „rozpowszechnić unikanie podatków od osób prawnych” w indeksie rajów podatkowych dla przedsiębiorstw.

Status Kajmanów i Brytyjskich Wysp Dziewiczych został poddany ocenie od czasu umieszczenia na „szarej liście” w 2018 r.

UE miała obawy, że systemy podatkowe tych terytoriów ułatwiły struktury offshore, które przyciągały zyski bez rzeczywistej działalności gospodarczej.

Państwa członkowskie UE uważają obecnie, że Kajmany nie wprowadziły niezbędnych przepisów w celu rozwiązania problemów zidentyfikowanych przez Brukselę.

Kraje znajdujące się na czarnej liście napotykają dodatkowe przeszkody w dostępie do funduszy UE, a firmy europejskie muszą podjąć dodatkowe środki zgodności, jeśli prowadzą działalność na terytoriach.

Decyzja będzie postrzegana jako strzał w poprzek Wielkiej Brytanii przed negocjacjami w sprawie przyszłych stosunków z blokiem.

Znalezione obrazy dla zapytania: kajmany zdjecia

Projekt mandatu negocjacyjnego UE, który ma zostać sfinalizowany 25 lutego, stanowi, że oczekuje od Wielkiej Brytanii utrzymania wysokich standardów podatkowych po zakończeniu okresu przejściowego w 2020 r. W związku z obawami, że rząd Borisa Johnsona może starać się być „Singapurem nad Tamizą” ”, Podcinając model europejski.

Mandat wzywa Wielką Brytanię do zobowiązania się w traktacie do utrzymania standardów w zakresie „wymiany informacji o dochodach, rachunkach finansowych, interpretacjach podatkowych, sprawozdaniach z podziałem na kraje, beneficjentów rzeczywistych i potencjalnych transgranicznych planach podatkowych”.

„Powinien również zapewnić stosowanie przez Zjednoczone Królestwo wspólnych standardów obowiązujących w Unii i Zjednoczonym Królestwie pod koniec okresu przejściowego w odniesieniu do walki z praktykami unikania podatków i publicznej sprawozdawczości instytucji kredytowych według krajów według państw i firmy inwestycyjne ”- mówi.

Wielka Brytania podlega przepisom UE do końca roku w okresie przejściowym, o którym premier powiedział, że nie przedłuży tego, co dopuszcza umowa o wystąpieniu.

Znalezione obrazy dla zapytania: kajmany zdjecia

Miles Dean, szef ds. Podatków międzynarodowych w Andersen Tax UK, powiedział: „Na Kajmanach obowiązują już przepisy pozwalające uzyskać informacje znacznie lepsze niż w Wielkiej Brytanii.

„Przepisy dotyczące substancji ekonomicznych są próbą Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz UE na rzecz wzmocnienia uzbrojenia mniejszych jurysdykcji, które często odgrywają znaczącą rolę w światowych finansach. Czy to próba poprowadzenia biznesu do Luksemburga, czy po prostu na przekór Brexitowi? ”

Proces umieszczania na czarnej liście był alternatywnie krytykowany za brak zębów i nie osiągnięto porozumienia w sprawie potrącenia podatku od pieniędzy przekazywanych do wymienionych krajów. Komisja Europejska powiedziała wcześniej, że to od poszczególnych państw członkowskich zależy decyzja o nałożeniu sankcji.

Financial Times poinformował, że Turcja, która znajduje się obecnie na „szarej liście”, nie zostanie przeniesiona na czarną listę..

zrodlo:.theguardian

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: