DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Skradzione” wybory otwierają rany, które nigdy się nie zagoją

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Screenshot_2

Oszustwa wyborcze zwykle nie są tak oczywiste jak to.

Zarzuty krążą w lewo i w prawo na temat potencjalnych – lub faktycznych – wysiłków mających na celu niesprawiedliwy i potajemny wpływ na wynik wyborów w 2020 r.

 Jest to czas, kiedy politolodzy i uczeni konstytucyjni lubią patrzeć wstecz na inne czasy, gdy procesowi wyborczemu pomagały, jak można powiedzieć, praktyki, które były albo wydawały się być niedoceniane.

W historii USA nie ma wielu przykładów tak zwanych „skradzionych wyborów”, ale te, które miały nieprawidłowości i były kontrowersyjne, w 1824 i 2000 r., Miały zbyt duży wpływ na kolejne dziesięciolecia.

Kandydaci w wyborach prezydenckich w 1824 r .: od lewej: John Quincy Adams, Henry Clay, Andrew Jackson i William Crawford. Kolaż konwersacji, z obrazów na Wikimedia Commons , CC BY-ND

„Zepsuta okazja”

Patrząc wstecz na pierwsze rzekomo skradzione wybory, dobrze przypomina, że ​​wybory w USA były o wiele bardziej skomplikowane niż dzisiaj. Jednak nadal istnieją silne podobieństwa.

W 1824 r. Kandydowano na czterech kandydatów na prezydenta: John Quincy Adams , Henry Clay , Andrew Jackson i William H. Crawford .

Po wojnie 1812 r. Stany Zjednoczone weszły w okres, który historycy nazywają teraz „ erą dobrych uczuć ”. Wśród społeczeństwa i polityków istniało silne pragnienie jedności narodowej i rzadki moment zanikania stronnictwa.

Aby wyrazić poparcie dla jedności, prezydent James Monroe, republikanin demokratyczny, który służył w latach 1817–1825, poprosił Adamsa i Crawforda, aby służyli w jego gabinecie, pomimo rywalizacji w Partii Demokratyczno-Republikańskiej. W tym czasie Clay, również demokratyczno-republikański, był przewodniczącym Izby Reprezentantów.

Czwarty kandydat był porównawczym outsiderem. Jackson zasłynął jako dowódca wojskowy , zarówno w wojnie 1812 r., Jak i później, walcząc z rdzennymi Amerykanami w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, zanim został wybrany na senatora Demokratyczno-Republikańskiego z Tennessee w 1822 r. W swojej kampanii prezydenckiej grał nawiązał kontakty z Tennessee i uchodził za człowieka z ludu i politycznego outsidera. Twierdzi, że pozbyłby się „skorumpowanych” arystokratów rządzących krajem.

Kontrowersje rozpoczęły się od wyników głosowania. Żaden z czterech kandydatów nie uzyskał większości głosów wyborczych ani głosów powszechnych, chociaż 41% głosujących oddało głosy na Jacksona, co daje mu największą liczbę głosów i najlepszą drogę do zwycięstwa. Bez Kolegium Elektorów wygrać jednak decyzja wszedł do Izby Reprezentantów.

12. Poprawkę ograniczone decyzję spływu domu do trzech najlepszych kandydatów, eliminując glina, który znakomicie znienawidzonego Jacksona. Crawford zdobył jeszcze mniej głosów i nie miał szans na wygraną w Izbie.

Jednak ustawodawca Kentucky zaproponował Clayowi, ich ojczystemu synowi, by oddać wszystkie głosy delegacji Jacksonowi. Clay zignorował to i przekonał delegatów z Kentucky i wielu innych w Izbie do głosowania na Adamsa. Jackson był zszokowany wynikiem i twierdził, że Clay zawarł układ z Adamsem. Niedługo potem Clay został sekretarzem stanu w administracji Adamsa.

Po wyborach Jackson zaatakował Adamsa i insygniów z Waszyngtonu za to, co nazwał ich „ skorumpowaną okazją ”. On i jego sojusznicy opuścili Partię Demokratyczno-Republikańską i utworzyli partię, która jest obecnie współczesną Partią Demokratyczną.

W 1828 roku Jackson kandydował jako demokratyczny kandydat na prezydenta i wygrał, przekonując większość wyborców, że potrzebował kogoś takiego jak on, aby oczyścić kapitał i pomóc zwykłemu człowiekowi. Kiedy obejmował urząd, podkreślał zdolność ludzi do wyciągania właściwych wniosków, unikając pomysłu, że muszą być kontrolowane przez elity. Chciał, aby sędziowie kandydowali w wyborach i opowiadał się za zniesieniem Kolegium Elektorów.

Ankiety nie zawsze mają rację – 1948 był wczesnym przykładem, ale nie ostatnim. AP Photo / Byron Rollins

Pamiętasz wiszącego czada?

Podobnie jak niespodziewane zwycięstwo Harry’ego Trumana nad Thomasem Deweyem w 1948 roku, w wyborach w 2000 roku Amerykanie nauczyli się nie ufać wyborcom. Wiele organizacji prasowych polegało na sondażu wyjściowym, aby zadzwonić na Florydę do Al Gore przed zakończeniem głosowania w kilku republikańskich dzielnicach.

Floryda miała wówczas 25 głosów w wyborach. Ze wszystkich innych stanów George W. Bush miał odpowiednio 246, a Al Gore 266, odpowiednio . Floryda byłaby zatem stanem, który zadecydował o wyborach, w ten czy inny sposób. W rzadkim przykładzie indywidualnych głosów kołyszących w wyborach decyzja o tym, kto będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych, spadła do zaledwie 537 głosów .

Al Gore, po prawej, gestykuluje podczas debaty prezydenckiej przeciwko George’owi W. Bushowi w październiku 2000 roku. AP Photo / Ron Edmonds

Prawnicy z obu stron wkrótce zalali stan Sunshine, gdy cały kraj czekał na wyniki. Zespół Gore’a chciał wymusić przeliczenie, twierdząc, że głosowanie niektórych powiatów było trudne do zrozumienia dla wyborców, i doprowadził niektórych ludzi, którzy myśleli, że głosują na Gore’a, aby przypadkowo głosowali na Pat Buchanana , religijnie konserwatywnego kandydata na osobę trzecią.

Wystąpiły również problemy z fizyczną strukturą niektórych kart do głosowania, które wymagały od wyborców wybicia dziury w celu oznaczenia kandydata, którego poparli. Niektórzy ludzie nie wybili czystej dziury, pozostawiając wiszące kawałki papieru – które stały się znane jako „ wiszące ćwieki ”.

Te niewielkie anomalie w niewielkiej liczbie hrabstw w jednym tylko państwie miały kluczowe znaczenie dla ustalenia, kto będzie prezydentem. Prawny tyłu i do przodu , jak opowiadać głosowaniach ścigał przez sądów stanowych i federalnych, zakończone orzeczenia Sądu Najwyższego. Sędziowie stwierdzili, że plan ponownego liczenia na Florydzie nie był wystarczająco dobry i zatrzymali ponowne liczenie . Ich decyzja skutecznie dała Bushowi zwycięstwo na Florydzie, a zatem Electoral College.

Krytycy zauważyli, że Bushowi nie udało się zdobyć popularnego głosowania i że głosowanie w Sądzie Najwyższym było podzielone 5-4, a konserwatywni sędziowie w większości dali wynik pozytywny dla ich skłonności politycznych.

Co teraz?

W wyborach w 1824 r. Historycy widzą, jak kraj równoważy się politycznie i pyta, jakich przywódców chcą ludzie. W 2000 r. Sądy wkroczyły w najbardziej polityczny ze wszystkich procesów: głosowanie.

Wyniki tych wyborów podzieliły naród w sposób, który był trudny do wyleczenia lub być może nigdy nie uleczony. Kiedy zwycięzcy brakuje uzasadnienia, a przegrany może powiedzieć, że proces był sfałszowany, zawsze jest to niekorzystne dla demokracji. Jeśli w taki czy inny sposób dojdzie do „skradzionych” wyborów w 2020 r., A zwycięzca nie zjednoczy kraju, jest mało prawdopodobne, że USA długo zobaczą kolejną erę dobrych uczuć.

The Conversation 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: