TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

SEJM UCHWALIŁ REKOMPENSATĘ DLA MEDIÓW PUBLICZNYCH. Za podatnika kasę baluj. Dwa MILIARDY zł dla TVP!

The following two tabs change content below.
Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE ! UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛                                     drobnym  datkiem, z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW  Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡    ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Sejm w czwartek opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. Nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

Za odrzuceniem uchwały Senatu było 232 posłów, przeciwko było 220 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu.

„Mediów publicznych w Polsce już dawno nie ma”

Tuż przed głosowaniem odbyła się dyskusja, podczas której posłowie opozycji wskazywali na stronniczość programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej.

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wskazywał, że pieniądze zamiast na TVP powinny być wydane na onkologię w Polsce. Podobnie przeciwko noweli wypowiedziała się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). „Mediów publicznych w Polsce już dawno nie ma” – stwierdziła.

Sprzeciw wobec przekazania, jak podnoszono, dwóch miliardów złotych rekompensaty wyraził także m.in. poseł Grzegorz Braun z Konfederacji, poseł PSL-Kukiz’15 Krzysztof Paszyk, a także posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. „To jest defraudacja pieniędzy Polek i Polaków” – oceniła.

Wystąpienie Lichockiej

Telewizji publicznej bronili posłowie PiS, m.in. poseł tej partii Marek Suski oraz posłanka Joanna Lichocka, która jako sprawozdawca noweli zastąpiła posłankę Joanny Scheuring-Wielgus. Lichocka oceniła m.in., że uchwała Senatu rekomendująca odrzucenie rekompensaty jest skandaliczna.

Przekonywała, że media publiczne w obecnym kształcie, w tym TVP, są – jak mówiła – „potrzebne Polakom”.

Co zakłada nowelizacja?

Nowelizacja przewiduje wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami.

Przepisy, które znowelizował Sejm, obejmują też ustawę o radiofonii i telewizji – wprowadzają uchylenie ust. 1 w art. 27 stanowiącego, że „zarząd spółki liczy od jednego do trzech członków”. Mają tu obowiązywać rozwiązania z kodeksu spółek handlowych.

Senat, który w ubiegłym tygodniu zarekomendował odrzucenie nowelizacji, zwrócił również uwagę na problem niewyjaśnionej jednoznacznie kwestii dotyczącej ewentualnego obowiązku notyfikacji Komisji Europejskiej przewidzianego w ustawie programu pomocy dla publicznej radiofonii i telewizji w zakresie finansowania misji publicznej.

Odnosząc się do kwestii, ministerstwo kultury oceniło, że znowelizowane przepisy są zgodne z zasadami pomocy publicznej w Unii Europejskiej.

PAP

Za podatnika kasę baluj. Dwa MILIARDY zł dla TVP! Kurski zachwycony

Jacek Kurski i jego TVP dostanie 2 MILIARDY zł z naszych pieniędzy!
Jacek Kurski i jego TVP dostanie 2 MILIARDY zł z naszych pieniędzy!

Za podatnika kasę baluj, a w tej sytuacji manipuluj. Sejm odrzucił przed chwilą uchwałę Senatu odrzucającą wsparcie mediów publicznych w kwocie 1,95 miliarda złotych. Miliardy na TVP może jeszcze zablokować Andrzej Duda…

No i stało się! Odrzucenie weta Senatu ws. miliardowego wsparcia prorządowych mediów od początku wydawało się pewne. Sejm większością głosów PiS odrzucił senacki sprzeciw.

Konfederacja wraz z opozycją tym razem zgodnie mówiła o miliardach, które lepiej wydać na walkę z „nowotworami, aniżeli propagandę”.

Mediów publicznych już w Polsce nie ma. PiS chce przeznaczyć 2 mld zł na swoją telewizję. Nie chcecie tych pieniędzy na leczenie onkologiczne. Potrzebujecie tej telewizji, bo boicie się prawdy, że Polacy zobaczą jak manipulujecie. Ale przejrzą na oczy – powiedziała w Sejmie Małgorzata-Kidawa Błońska.

O tym by zamiast telewizji PiS dawać tak ogromne pieniądze, poseł Konfederacji Jakub Kulesza wolał dać na wydział onkologii. Taki pomysł przedstawił marszałek Senatu.

– Ja rzadko kiedy zgadzam się z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, ale tutaj bardzo mi się propozycja marszałka Grodzkiego podoba. Przekazanie 2 miliardów z TVP na onkologię to nie jest 2 miliardy więcej, tylko 4 miliardy więcej na onkologię – powiedział Kulesza.

– Dlaczego? Bo nic nie daje takiego raka jak telewizja reżymowa dla zmylenia przeciwnika nazywana publiczną – dodał.

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu większością 232 głosów. 220 posłów opozycji zagłosowało przeciw.

n.czas.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: