DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Razumkow spotkał się z komisarzem Várhelyi – o czym rozmawiali …???”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Wsparcie Unii Europejskiej przyczynia się do rozwoju Ukrainy i wdrażania nowych obszarów współpracy międzynarodowej.

Zostało to podkreślone przez przewodniczącego Rady Najwyższej Dmitrija Razumkowa podczas spotkania z komisarzem UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, Oliverem Várhelyi

Razumkow spotkał się z komisarzem Várhelyi - o czym rozmawiali

„Wdrożenie postanowień zapisanych w układzie o stowarzyszeniu, a także pomoc makroekonomiczna ze strony UE, mają dla nas fundamentalne znaczenie. Wsparcie UE przyczynia się do rozwoju kraju i wdrażania nowych kierunków współpracy międzynarodowej” – podkreślił Razumkow.

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu zauważył, że dążenie Ukrainy do Unii Europejskiej jest zapisane w Konstytucji Ukrainy i że w wielu sferach trwa ciągła współpraca między Ukrainą a UE. Jednocześnie Razumkow pogratulował komisarzowi objęcia urzędu i odnotował skonsolidowaną i skuteczną pracę między ukraińskim Parlamentem a partnerami europejskimi.

Razumkow poinformował także przedstawicieli Komisji Europejskiej o zmianach zachodzących na Ukrainie w zakresie stworzenia warunków niezbędnych do przyciągnięcia inwestorów i wezwał do pomocy w tym procesie.

„Jesteśmy gotowi stworzyć odpowiedni klimat biznesowy w kraju i pomóc tym, którzy są gotowi do pracy na Ukrainie” – podkreślił.

Razumkow podkreślił potrzebę wsparcia i dalszego rozwoju projektu Partnerstwa Wschodniego z udziałem trzech krajów stowarzyszonych z UE – Ukrainy, Mołdawii i Gruzji.

Według niego kwestie bezpieczeństwa, integralności terytorialnej, odbudowy granic Ługańska, regionów Doniecka w pewnych granicach i powrotu Krymu są ważne dla współpracy. Przewodniczący Rady Najwyższej podziękował za zasadnicze stanowisko Unii Europejskiej w tych kwestiach: „Jesteśmy wdzięczni, że wasze stanowisko się nie zmienia. Sytuacja pod presją sankcji od kilku lat pokazuje wpływ na Federację Rosyjską”.

Z kolei komisarz UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, Oliver Várhelyi, zauważył szybkie reformy Ukrainy i zapewnił stałe wsparcie UE dla jej integralności terytorialnej i suwerenności. Podkreślił gotowość do kontynuowania współpracy w celu stworzenia nowej silnej gospodarki dla Ukrainy.

Komisarz UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, Oliver Várhelyi przebywał na Ukrainie w dniach 11–12 lutego.

zrodlo:ukrinform

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: