DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Obawy związane z wirusami wymuszają odwołanie ważnego programu technologicznego w Hiszpanii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

LONDYN (AP) – organizatorzy największych na świecie targów technologii mobilnych przejmują obawy związane z epidemią wirusów z Chin.

Coroczny Światowy Kongres Mobilny nie odbędzie się już zgodnie z planem w Barcelonie, Hiszpania, w dniach 24–27 lutego.

„Globalne obawy dotyczące wybuchu koronawirusa, problemów związanych z podróżą i innych okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie tego wydarzenia” – powiedział w środę John Hoffman, szef organizacji organizacyjnej GSMA.

Decyzja zapadła po wycofaniu się dziesiątek firm technologicznych i operatorów bezprzewodowych, z ostatnimi odwołaniami Nokii, Vodafone, Deutsche Telekom i brytyjskiego BT w środę. Inne firmy, które wcześniej odpadły, to Ericsson, Nokia, Sony, Amazon, Intel i LG. Firmy wymieniły obawy dotyczące bezpieczeństwa personelu i gości.

Organizatorzy i urzędnicy państwowi starali się powstrzymać od rosnącej presji na odwołanie corocznej ekstrawagancji technologicznej, która miała przyciągnąć ponad 100 000 odwiedzających z około 200 krajów, w tym od 5 000 do 6 000 z Chin. Program zwykle stanowi ogromne źródło dochodów dla hoteli, restauracji i firm taksówkowych. Władze oszacowały, że program miał wygenerować 473 miliony euro (516 milionów dolarów) i ponad 14 000 miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin dla lokalnej gospodarki.

Wiceprezydent Hiszpanii, Carmen Calvo, powiedział, że „nie ma powodu do zdrowia publicznego”, aby odwołać program. Powiedziała, że ​​Hiszpania ma dobry system reagowania na zdrowie i przestrzega wszystkich zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia.

Dr Mike Ryan, szef WHO w nagłych wypadkach, powiedział przed odwołaniem, że serial mógł trwać.

Powiedział, że chociaż żadne masowe zgromadzenie nie jest nigdy pozbawione ryzyka, z potencjalnym zatruciem pokarmowym, obrażeniami lub zawaleniem się budynku, większość wydarzeń „można kontynuować, jeśli można zastosować odpowiednie środki”.

Hiszpańskie związki zawodowe poinformowały, że program został odwołany z powodu paniki dużych firm technologicznych. Regionalny lider związku CCOO, Javier Pacheco, potępił „niepokojące podejście firm technologicznych, które ze swojej pozycji globalnej supremacji nie dbają o wpływ lokalny”.

Ale Tim Bajarin, prezes firmy konsultingowej Creative Strategies, powiedział, że anulowanie jest rozważne ze względu na wszystkie niewiadome dotyczące rozprzestrzeniania się nowego wirusa i faktu, że wiele firm już się wycofało.

W dzisiejszych czasach większość dużych firm i tak organizuje własne wydarzenia związane z premierą produktów, podobnie jak Samsung we wtorek w San Francisco. Ale Bajarin powiedział, że Światowy Kongres Mobilny wciąż jest szansą dla wielu osób z branży mobilnej na spotkanie w jednym miejscu.

„Pozwoliło to na wiele kontaktów sieciowych i biznesowych, więc w tym kontekście była to znaczna strata”, powiedział.

GSMA, organizacja handlu bezprzewodowego, która organizuje targi, powiedziała, że ​​regularnie spotyka się ze światowymi i hiszpańskimi ekspertami ds. Zdrowia i ich partnerami, aby zapewnić dobre samopoczucie uczestników. Już namawiał uczestników do unikania uścisków dłoni i planował przyspieszenie czyszczenia i dezynfekcji oraz upewnienie się, że głośniki nie używają tego samego mikrofonu.

W środę Nokia powiedziała, że ​​zdecydowała się wycofać „po pełnej ocenie ryzyka związanego z szybko zmieniającą się sytuacją”. Firma stwierdziła, że ​​„zdrowie i dobre samopoczucie pracowników było głównym celem”, a odwołanie jej zaangażowania było „ostrożną decyzją”.

Odejścia Nokii i Ericssona opuściły chińskiego Huawei, głównego sponsora targów, jako jedyny główny producent sprzętu sieciowego, który nadal planuje wziąć udział. Ale nawet Huawei cofał się, przydzielając europejski personel do serialu. Jego przewodniczący planował zorganizowanie odprawy medialnej za pomocą wideo, ponieważ nie dotrze do Hiszpanii z wystarczającą ilością czasu, aby przejść dwutygodniowy okres samo kwarantanny.

Stephen Mears, analityk w Futuresource Consulting, powiedział organizatorom, że ryzykują potencjalną reakcję na problemy związane ze zdrowiem publicznym, jeśli pójdą naprzód lub poniosą duże straty finansowe, jeśli zostaną odwołani.

Jeszcze przed odwołaniem Mears powiedział, że jego pięcioosobowy zespół rozważa rezygnację lub skrócenie podróży, ponieważ nie będzie tam wielu uczestników, którzy chcieliby się spotkać, w tym z Chin, którzy stanowią coraz większy udział w globalnym smartfonie i telefonie komórkowym przemysł sieciowy.

„Udział osób takich jak my staje się coraz mniej wartościowy, jeśli nie jesteśmy w stanie spotkać się z osobami zarządzającymi wysokiego szczebla” – powiedział.

Ben Wood, szef badań w CCS Insight, powiedział, że firmy muszą teraz wymyślić „najlepszy sposób na ocalenie czegoś z tej trudnej sytuacji”.

Randy Nelson, szef działu danych w firmie Mobile Tower Sensor Tower, powiedział, że jego firma planuje zorganizować stoisko na Mobile World Congress. Powiedział, że jego firma spodziewa się odzyskać opłaty za wystawę, ponieważ nie została ona wypłacona, ale nie otrzymała jeszcze wiadomości od organizatorów.

Chociaż odwołanie było rozczarowaniem, Nelson powiedział, że praca, która została poświęcona planowaniu serialu, może być nadal przydatna na przyszłe wydarzenia, w tym na Game Developers Conference w San Francisco w marcu.

___

Mae Anderson zameldowała z Nowego Jorku. Joseph Wilson w Barcelonie (Hiszpania) i pisarka medyczna AP Maria Cheng w Londynie przyczyniły się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: