DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Niemcy: nowe regulacje prawne dotyczące pracowników delegowanych! Dowiedz się co to oznacza dla Polaków!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Screenshot_4

Pracownicy delegowani do Niemiec zarabiają często mniej niż ich miejscowi koledzy. Nowe regulacje prawne mają to zmienić. Pracownicy delegowani będą objęci specjalną ochroną. Na czym to będzie polegało? Przeczytajcie artykuł, żeby poznać nowe przepisy!

Dumping płacowy?

Przedsiębiorstwa z siedzibą w kraju unijnym innym niż Niemcy mogą przyjmować zlecenia z Niemiec i oddelegować swoich pracowników na budowę czy do rzeźni w Niemczech. Jeśli ci pracownicy zarabiają mniej niż lokalni wykonując tą samą pracę, zakłóca to konkurencję i może prowadzić do dumpingu płacowego. Aby zagwarantować pewną jednolitość w obrębie Unii Europejskiej, powstały nowe przepisy. Dzięki temu zagraniczni pracownicy skorzystają bardziej niż dotychczas z warunków pracy obowiązujących w Niemczech.

Jakie zmiany wprowadzą nowe przepisy w Niemczech?

Dzięki nowym regulacjom delegowani pracownicy z Polski i innych krajów Unii Europejskiej będą mieli prawo nie tylko do otrzymania płacy minimalnej, ale też do płac ustalanych w ogólnie obowiązujących układach zbiorowych. Pracownikom zagranicznym będzie też przysługiwał dodatek świąteczny (niem. Weihnachtsgeld) czy urlopowy (niem. Urlaubsgeld) oraz dodatek za trudne warunki pracy.

Jeśli pracodawca opłaca zatrudnionym koszty podróży, zakwaterowania czy wyżywienia, to kwota ta nie może być wliczana do płacy minimalnej.

Jeśli pracownicy delegowani będą wysłani w podróż służbową, wtedy koszty musi ponieść pracodawca.

Generalnie dla osób spoza Niemiec obowiązywać będą po 12 miesiącach warunki zatrudnienia wynikające z przepisów wewnętrznych kraju. W uzasadnionych przypadkach pracodawcy mogą się ubiegać o przedłużenie tego terminu o 6 miesięcy.

Nowe przepisy nie będą jednak obejmować kierowców TIR-ów, ponieważ sektor transportu drogowego został wyłączony ze zmian.

Od kiedy wejdą w życie nowe regulacje?

Niemiecki rząd przyjął w środę projekt ustawy, teraz musi go jeszcze zatwierdzić Bundestag i Bundesrat. Nowe regulacje mają obowiązywać od 30 lipca 2020.

Przy pomocy tej ustawy rząd Niemiec wciela w życie wymogi unijne. Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej zatwierdziły reformę dyrektywy UE już w czerwcu 2018.

Źródło: www.bundesregierung.de

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: